reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja plamilam. Lekarz mi powiedzial, że to pewnie z przemęczenia bo byłam po 12 godzinach pracy w nocy. Z fasolka wszystko było okej :) daj znać co i jak!


Ja właśnie od czwartku od południa jestem sama z córcia i pieskiem, gdzie mówię poszalałam, bo zakupy takie mniejsze, ale jednak nielekkie niosłam, druga reka wózek z córcia, która tez ma już 2 latka prawie, dodatkowo sprzątałam w czwartek a w piątek tez spacerek do teściów łącznie jakoś 6 km, z pieskiem wychodzenie przez cały czas kiedy pięknego nie ma, wczoraj tez spacer, sprzątanie i tak się przestraszyłam, że przegielam, mimo ze czułam się w te dni super, że tak aktywnie działałam i miałam lepsze samopoczucie, ale pewnie muszę przystopować i dziś na peeno podjedziemy na SOR, bo nie wytrzymam do wizyty w środę, a różnie może być, ale pewnie będzie dobrze tak jak u Ciebie ☺️

Jasne, dam znać i dziękuje za uspokojenie ☺️
 
reklama
Na pewno jest ok, ale jedz na sor, wszystko sprawdza i sie uspokoisz, ja pod koniec 6 tc miałam konkretne plamienie, wyleciały mi 2 małe skrzepki, zadzwoniłam do mojej gin. kazała mi odstawić ma 3 dni acard i heparynę i dała zastrzyki z progesteronu, bo w tym czasie też mi spadł, potem przez ponad tydz. brudzilam na brązowo, na usg niczego nie zauważyła, krwiaka ani nic... Moze to było faktycznie po badaniu bo to było parę godzin po wizycie i w ten dzień zrobiłam sobie też chyba za długi spacer od lekarza do domu

Tak, jestem już dobrej myśli i nawet krejzi, bo patrzę na brzuch czy lekko podskakuje i czy bije serducho, chociaż to można często ze swoim biciem pomylić 😁

Rozumiem, jak najbardziej trzeba takie sytuacje kontrolować i dać sprawozdanie lekarzowi, także podjade na ten SOR i wtedy będę spokojniejsza 😁
 
No
Kurcze dziewczyny niepokoje się, bo 20 min temu byłam w toalecie i przy załatwianiu się miałam lekkie krwawienie i nie wiem co myśleć..

Chce być dobrej myśli, wizytę mam w środę na 9:15 ale czekam aż mój wróci z Boszkowa i podjedziemy na SOR do szpitala żeby zrobić usg, bo boje się..

Wiem, że ostatnie dni miałam bardzo aktywne tzn dużo robiłam, ale nie czułam żeby to nadwyrezalo mój organizm i teraz bardzo się stresuje :(

Pamietam, ze niektóre z Was tez miały plamienia i nie wiem jak to było u Was czy po prostu tez przeforsowalyscie się praca i trzeba było więcej wypoczywać czy może inaczej.

Ja już teraz leżę na tyłku i dziś będę odpcozywac.
To daj znac po sorze co sie dzieje
 
Kurcze dziewczyny niepokoje się, bo 20 min temu byłam w toalecie i przy załatwianiu się miałam lekkie krwawienie i nie wiem co myśleć..

Chce być dobrej myśli, wizytę mam w środę na 9:15 ale czekam aż mój wróci z Boszkowa i podjedziemy na SOR do szpitala żeby zrobić usg, bo boje się..

Wiem, że ostatnie dni miałam bardzo aktywne tzn dużo robiłam, ale nie czułam żeby to nadwyrezalo mój organizm i teraz bardzo się stresuje :(

Pamietam, ze niektóre z Was tez miały plamienia i nie wiem jak to było u Was czy po prostu tez przeforsowalyscie się praca i trzeba było więcej wypoczywać czy może inaczej.

Ja już teraz leżę na tyłku i dziś będę odpcozywac.

Ale krwawienie w sensie żywą krew czy raczej takie brązowe brudzenie?
Oczywiście warto podjechać na SOR. Daj znać co i jak :)
 
normalna krew to była, taka żywa czerwona.
Jasne na pewno dam znać [emoji3526]
To tym bardziej bym skontrolowała. Bo "najbezpieczniejsze" jest plamienia brązowe / brunatne bo to oznacza, że krew jest stara.
Ale jeśli był to jednorazowy incydent imię masz innych objawów tonie na co panikować :)
 
normalna krew to była, taka żywa czerwona.
Jasne na pewno dam znać ☺

Nie martw się na pewno będzie dobrze, jeśli dziś tylko jednorazowo tak krwawiłaś, to jest szansa że wszystko ok jest, gorzej by było gdybyś ciągle krwawiła ale bądź co bądź warto zawsze udać się do lekarza czy na ip 😊 z tego co wyczytałam to nieźle zaszalałaś i może dlatego, odpoczynek i jeszcze raz odpoczynek 🙂
 
Moim zdaniem to jest zbędne jeśli ma się możliwość chodzenia do lekarza na kontrole co miesiąc a jeśli coś niepokoi podjechać do szpitala gdzie zrobią Tobie usg i sprawdza czy wszystko okej ☺
Ze względu na krwiaka do tej pory byłam co tydzień u lekarza na USG, więc miesiąc w niewiedzy brzmi dla mnie strasznie ;)
Jak będziemy już miały późniejsze tygodnie ciąży, w kolejnych ciąża j to nawet w 15 tyg można poczuć pierwsze ruchy dzieciątka, a w pierwszej ciąży różnie, ale tak może około 20 tyg to wtedy będzie mamusia sama czuła, że wszystko jest dobrze i maleństwo się rusza i szaleje w brzuszku.
Nie używałam i nie mam w planach zakupu. Zbędne kombinowanie. Jeszcze trochę i będziemy czuć czy się dzieciątko rusza czy nie :)
No tak, argument związany z ruchami dziecka ma sens. Co prawda to moja pierwsza ciąża, ale jestem bardzo szczupła, więc mam nadzieję, że może będę czuła wcześniej ;)

dziś na peeno podjedziemy na SOR, bo nie wytrzymam do wizyty w środę
Daj koniecznie znać czy wszystko w porządku.
 
Dziewczyny jestem w 9 tygodniu ciąży czy któraś z Was ma/miala plamnienia w tym czasie? Bo mnie dziś niepokoją :-( jestem też w okolicy okresu który miałam 17 maja.
 
reklama
A rozważałyście zakupienie detektora tętna? Albo czy używałyście w poprzednich ciążach?
Bo mnie trochę kusi, by sprawdzać i czuć się spokojniejsza,. Z drugiej strony czytałam, że znalezienia tętna nie zawsze musi być takie proste i można się niepotrzebnie zestresować.
Ja nie kupuje. Z córką spałam w jednym łóżku. Teraz planuje z dostawka. Nie będę się stresować. Koleżanki które to miały to potem mówiły że raz włączały raz nie i generalnie mało uzywaly A wydatek spory. Ja wiem że z noworodkiem czasem 10 razy w nocy się je bierze i odkłada i na pewno nie będę miała czasu na włączenie i wyłączanie sprzętu.
 
Do góry