reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja w sobotę ide do laboratorium zrobic badania. Hbs morfologie mocz, i dodatkowo musze zrobic aspat alat i bilurbine bo zaczynają mnie swędzieć stopy i ręce 😥😥😥😥
 
reklama
W takim razie przy następnej wizycie sama się rozbieram haha
Rozbieraj, rozbieraj! Nie ukrywam, że jestem przewrażliwiona na punkcie szyjki, ale ja tak straciłam mojego synka rok temu w 22+5. Jednego dnia miałam usg połówkowe, które świetnie wypadło, drugiego dostałam skurczy, bo szyjka się skróciła i otworzyła i już nic nie można było zrobić, pomimo że dziecko super zdrowe było. Serce mnie boli do dziś, i dlatego przestrzegam!!!
 
Mi tez zawsze ginekolog mowi ze dzieciatko ladnie uklada sie i moze wszytsko zobaczyc;) ale jak widzisz jednak badanie dopochwowe szyjki też powinno być
Badania usg dopochwowego się raczej w późniejszym etapie ciąży nie robi (w sumie odkąd dziecko widać już przez usg brzuszne), tylko przez brzuch właśnie, a dopochwowo tylko badanie "ręczne" tej szyjki i ew. rozwarcia. No chyba, że są jakieś problemy z usg brzusznym, to pewnie wtedy robi usg dopochwowo. Może lekarz nie robi Ci tego "ręcznego", bo długość szyjki idzie też sprawdzić przez usg brzuszne (mi tak sprawdzał na prenatalnych) - jeśli jest wszystko ok, to może nie mówi, a Ty nawet nie wiesz, że to robi. Najlepiej będzie jak go zapytasz :) Tak, czy siak zawsze lepiej, jak lekarz jednak obejrzy sytuację na dole - w razie jakiejś infekcji, to od razu będzie widział, że śluz nie taki albo coś.
 
Wzrost przepraszam ;) chodź zarost też niech będzie haha Mój waży 990gramow.
Czyli byłaś na usg 3d ? Może i ja powinnam się wybrać;)
USG 3D nie jest koniecznością, nie powie Ci więcej w kwestii zdrowia, czy rozwoju dziecka niż zwykłe USG, jedynie jest fajnym dodatkiem, bo masz zdjęcie swojego maluszka, ja się od razu zakochałam w tej słodkiej buźce i od razu tak jakoś poczułam, że tam w środku naprawdę jest dzidziuś ;)
 
reklama
kurczę Dziewczyny temat od poniedziałku dotyczy również mnie :( szyjka 18 mm :( mój lekarz wystawił od razu skierowanie do szpitala, gdzie po badaniu na Izbie Przyjęć odesłali mnie do domu bo stwierdzili, że szyjka ma ponad 30 mm, mój lekarz jest wściekły, byłam u niego wczoraj i znowu zmierzył, powiedział, że źle mi zmierzyli, wysłał zdjęcia z pomiarem do tej lekarki która mnie badała na Izbie Przyjęć, póki co od poniedziałku biorę Luteinę 50 - 4 tabletki dziennie i Aspargin - 3 tabletki dziennie i w najbliższy poniedziałek znowu jadę do lekarza, może znowu wypisze mi skierowanie do szpitala, póki co mam prowadzić oszczędny tryb życia. Podzielcie się proszę Waszym doświadczeniem. Dzisiaj mija mi dokładnie 30 tc.
 
Do góry