reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Hej dziewczyny:) kiedy zaczynacie prac i prasować rzeczy dla maluszków?
U nas już 30tc, waga coraz większą, ruszyć się coraz ciężej :p i zaczynam się zastanawiać kiedy się wziąć za ogarnianie takich rzeczy żeby mieć siłę ale żeby nie było też za wcześnie.
 
Hej dziewczyny:) kiedy zaczynacie prac i prasować rzeczy dla maluszków?
U nas już 30tc, waga coraz większą, ruszyć się coraz ciężej :p i zaczynam się zastanawiać kiedy się wziąć za ogarnianie takich rzeczy żeby mieć siłę ale żeby nie było też za wcześnie.
Ja tak w 37 tygodniu zamierzam to zrobić 😁 jak nie zdarzę to mąż najwyżej to zrobi jak będę w szpitalu. Ja mam automatyczna suszarke do prania takze 2 dni i wszystko będzie gotowe 😀
 
Ja tak w 37 tygodniu zamierzam to zrobić 😁 jak nie zdarzę to mąż najwyżej to zrobi jak będę w szpitalu. Ja mam automatyczna suszarke do prania takze 2 dni i wszystko będzie gotowe 😀
Też właśnie miałam zamiar brać się za to dopiero końca stycznia. Ale ostatnio na szkole rodzenia okazało się że dwie dziewczyny z mojego terminu rodzą już w grudniu bo coś się dzieje. I tak mnie natchnęło pomyśleć że może jednak lepiej wcześniej niż później :D ale jakoś mam obawy ze grudzień to za wczesnie
 
Ja np co wizytę nam brzuszne i dopochwowe. Nie mam badania na fotelu, bada dopochwowo czy jest rozwarcie i długośc szyjki
Mij lekarz zawsze sprawdza tez ph w pochwie takim papierkiem po wyjeciu wziernika. I tez zawsze badanie na fotelu, potem usg dopochwowo i potem przez brzuch.
Mi dopochwowo już dawno nie robi, jak jeszcze robiła, to wtedy brzusznego nie miałam i w sumie nie uważam, żeby 2 usg były konieczne podczas jednej wizyty, wręcz bym się bała o dzidzię, bo to jednak niezbyt przyjemna ingerencja jak z każdej strony naciskają. Dziwne, ale widać, co lekarz to inna diagnostyka - najważniejsze, żeby wszystko dokładnie badał, a jak to już on sam najlepiej wie :)
 
Też właśnie miałam zamiar brać się za to dopiero końca stycznia. Ale ostatnio na szkole rodzenia okazało się że dwie dziewczyny z mojego terminu rodzą już w grudniu bo coś się dzieje. I tak mnie natchnęło pomyśleć że może jednak lepiej wcześniej niż później :D ale jakoś mam obawy ze grudzień to za wczesnie
Ja w styczniu, bo nawet nie chce myslec ze urodze w grudniu 😂 poprzednio tez tak prałam i prasowałam i jeszcze dlugo czekalam az corka się urodzi 😀 ja w sylwestra bede sie cieszyć ze juz nowy rok i moge zaczac cos tam szykować 😂
 
No to masz full pakiet :) U mnie brakuje tylko dopochwowo na każdej wizycie, ale zobaczymy co będzie dalej. Teraz mam wizytę 4 tygodnie od ostatniej a potem mam mieć co 3 tygodnie, może już w ostatnich tygodniach lekarz będzie sprawdzał dopochwowo ? [emoji846]

Co prawda pytałam już chyba o to kiedyś ale pamiętać mam dobrą, niestety niezbyt długą [emoji16] wiecie coś na temat ktg? Od kiedy się je robi, czy to jest jakoś obowiązkowe. Koleżanka miała robione za darmo przez położną w ośrodku zdrowia. Ja u siebie pytałam położnej środowiskowej, to powiedziała że nie ma sprzętu i nie robi. Mój lekarz prowadzący bierze za to 50 zł, i nie wiem jak to rozegrać [emoji14] czy on o tym wspomni, czy ja mam zapytać, czy to jakoś przy wizycie będzie robił, nic nie wiem. Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady [emoji1]
Mi już wpisała KTG do 2, czy 3 ostatnich wizyt, pierwsze mam chyba w 34tc. dopiero, też myślałam, że robią to wcześniej, ale ponoć nie ma konieczności ;) I to w ramach NFZ, bo w ramach NFZ chodzę do poradni, ale w sumie nie wiem, co w przypadku jak poradnia nie dysponuje sprzętem do KTG, powinni dać skierowanie chyba 🤔
 
No ja właśnie tak myślę teraz w grudniu dokupić wszystkie rzeczy żeby przez święta mieć spokojna głowę. A po nowym roku zacząć to wszystko prac prasować i pakować walizkę :D
 
reklama
Mi już wpisała KTG do 2, czy 3 ostatnich wizyt, pierwsze mam chyba w 34tc. dopiero, też myślałam, że robią to wcześniej, ale ponoć nie ma konieczności ;) I to w ramach NFZ, bo w ramach NFZ chodzę do poradni, ale w sumie nie wiem, co w przypadku jak poradnia nie dysponuje sprzętem do KTG, powinni dać skierowanie chyba 🤔
U mnie w poradni nie ma sprzętu do KTG, wysyłane były kobiety na oddział żeby zrobić. Teraz niestety w czasie covid na oddział nie wysyłają i jak na razie też nie wiem jak będzie wyglądała sytuacja z robieniem ktg :D
 
Do góry