reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

No nie wiem - dla mnie to troche brzmi jak nogi vs kregoslup 😁 ja ogolnie uwazam ze te foteliki sa bezpieczne, jak Ci samochod dowali to najlepszy fotelik na swiecie Ci nie uratuje dziecka. Do tylu sie wozi dlatego bo w momencie stluczki masz dynamiczny ruch do przodu i nagle zatrzymanie - wtedy plecy ladnie wbijaja sie w fotel, a nie leca do przodu i zatrzymuja na pasach. Chyba o to chodzi. Natomiast wielu znajomych mowilo mi ze jak dziecko jest w wieku ponad rok to nie ma szans na wozenie tylem do kierunku jazdy, zbyt ciekawe sa dzieci i sie buntuja.
No my mieliśmy duży dylemat wcześniej. I tak koniec końców stanęło na fotelik przodem do kierunku jazdy. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała się przekonać o tym czy to dobry wybór. W meza wjechał ostatnio facet, jechał z córką starsza a ona siedziala w foteliku z przodu. Cały bok do wymiany, drzwi, opony itp.
 
reklama
Natomiast wielu znajomych mowilo mi ze jak dziecko jest w wieku ponad rok to nie ma szans na wozenie tylem do kierunku jazdy, zbyt ciekawe sa dzieci i sie buntuja.
To już zależy od dziecka,osobiście nie znam nikogo kto by woził dziecko w wieku poltora-2 lata przodem. Każdy robi jak chce oczywiście, ale nie wyobrażam sobie, że młody będzie mi si buntował. Nie chcesz ? To idź z buta, twój wybór.
 
To już zależy od dziecka,osobiście nie znam nikogo kto by woził dziecko w wieku poltora-2 lata przodem. Każdy robi jak chce oczywiście, ale nie wyobrażam sobie, że młody będzie mi si buntował. Nie chcesz ? To idź z buta, twój wybór.
Ja woziłam i ma się dobrze 😁 oj to mało sobie jeszcze wyobrażasz. Ja też tak mowilam, ze nie dam się dziecku 😂niestety życie to weryfikuje 😁 pojechał dzis stary z mala na rower, i przychodzi baska i mowi ze byli na lodach. Ja mowie do niej czemu jadla 3 loda dzisiaj, ze mogla tacie powiedzieć, że już jadla. A ona do mnie "nie chciałam, żeby tacie było przykro, że nie zjem loda" 😂
 
No my mieliśmy duży dylemat wcześniej. I tak koniec końców stanęło na fotelik przodem do kierunku jazdy. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała się przekonać o tym czy to dobry wybór. W meza wjechał ostatnio facet, jechał z córką starsza a ona siedziala w foteliku z przodu. Cały bok do wymiany, drzwi, opony itp.
nic się nie stało starszej?
To już zależy od dziecka,osobiście nie znam nikogo kto by woził dziecko w wieku poltora-2 lata przodem. Każdy robi jak chce oczywiście, ale nie wyobrażam sobie, że młody będzie mi si buntował. Nie chcesz ? To idź z buta, twój wybór.
Generalnie zgadzam sie z Tobą, ale też wiem, że miałam wiele wyobrażeń na temat tego co będzie i jak sobie będę z tym radziła, i wiele legło w gruzach ... :) kwestia bezpieczeństwa to oczywiście priorytet, dlatego wychodzę z założenia że będziemy wozic tyłem do przodu. Ale kto tam wie jak wyjdzie.
 
Jakie masz nosidlo? Ja mam nadzieję, że corka w kobylce pojeździ chociaz do 13 msc :)
o takie z wkładką dla niemowlaka
a fotelik też już mam ale poczeka w szafie 😂
 
No my mieliśmy duży dylemat wcześniej. I tak koniec końców stanęło na fotelik przodem do kierunku jazdy. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała się przekonać o tym czy to dobry wybór. W meza wjechał ostatnio facet, jechał z córką starsza a ona siedziala w foteliku z przodu. Cały bok do wymiany, drzwi, opony itp.
my mamy przy tym nosidle jakąś dobudowę która zapobiega uszkodzeniu ciała przy kolizjach bocznych mój Mąż też zwraca na to uwagę bo niestety dużo takich wypadków jest wbrew pozorom 😬
 
To już zależy od dziecka,osobiście nie znam nikogo kto by woził dziecko w wieku poltora-2 lata przodem. Każdy robi jak chce oczywiście, ale nie wyobrażam sobie, że młody będzie mi si buntował. Nie chcesz ? To idź z buta, twój wybór.
dobra jesteś 😁 jak moja mama nie chcesz nie jedz będziesz głodny 😂
 
No nie wiem - dla mnie to troche brzmi jak nogi vs kregoslup 😁 ja ogolnie uwazam ze te foteliki sa bezpieczne, jak Ci samochod dowali to najlepszy fotelik na swiecie Ci nie uratuje dziecka. Do tylu sie wozi dlatego bo w momencie stluczki masz dynamiczny ruch do przodu i nagle zatrzymanie - wtedy plecy ladnie wbijaja sie w fotel, a nie leca do przodu i zatrzymuja na pasach. Chyba o to chodzi. Natomiast wielu znajomych mowilo mi ze jak dziecko jest w wieku ponad rok to nie ma szans na wozenie tylem do kierunku jazdy, zbyt ciekawe sa dzieci i sie buntuja.
Właśnie wysłuchałam wykładu nt. zderzeń (i przy okazji trochę o budowie auta 🤨) i potwierdzam, że to tak działa. Podobno jest jakaś strefa zgniotu, która uniemożliwia wjechanie tak daleko w nasze auto, żeby zgnieść nóżki, chłopak mówi, że dziecko musiałby siedzieć w bagażniku 😆
Co do części drugiej przypuszczam, że tak właśnie może być, dzieciaki mojej siostry za długo tyłem chyba nie jeździły, dlatego wszędzie podkreślam, że najdłużej jak się da chcę małego wozić tyłem. Na pewno jak będzie marudził, będę próbowała mu wytłumaczyć, dlaczego chcę, żeby jeździł tyłem, a tatuś zrobi mu taki wykład jaki mi przed chwilą, tylko może bardziej obrazkowy 😂
 
reklama
Ja na ten będę wymieniać. Pewnie zaraz napiszecie, że najlepszy tylem żeby dziecko jeździło. Z mezem uznaliśmy się najwięcej stłuczek jest w mieście, ktoś komuś w dupsko więc gorzej jak będzie siedziec tylem do kierunku jazdy. I zwinięte niebezpiecznie nogi 😁 strasza corka miała maxi cosi tobi 😁
No bo dziecko takie małe powinno tyłem jeszcze jeździć 😁
 
Do góry