reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Witam wszystkie lutowe mamy. Od początku czułam że w tym wątku będę mogła dzielić swoją radość. Czytałam was od samego początku, ale dopiero wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreseczki na teście, dziś zrobiłam pinka i również ukazały się dwie kreseczki. Jest to moja trzecia ciąża, myślę że na tym wątku mam najstarsze pociechy 🤣🤣🤣 córka niedawno skończyła 16 lat, syn za kilkanaście dni 12, a ja za kilka dni 40.
Jest to ciąża planowana od marca, tak więc ze względu na swój wiek poszło dość sprawnie, choć nie powiem że były już obawy że coś ze mną nie tak.
Termin z moich obliczeń to 28 luty
Pozdrawiam serdecznie
Witaj , ja mam skończone 38 więc jesteśmy jednymi ze starszych mamusiek tutaj, ty z doświadczeniem ja bez🤭
 
reklama
Co do pracy i powrotów... Nikt nie wie co będzie za 1.5 roku a ostatnie lata i wydarzenia pokazują to najlepiej. Tym nie ma się co przejmować na zaPas.
Ja się zastanawiam czy jak powiem lekarzowi jaka jest sytuacja i poproszę o L4 to się zgodzi? W pierwszej ciąży miałam przez chwilę lekarza który na moje pytanie o L4 wyprosil mnie z gabinetu mówiąc że czas wizyty się skończył i moje historię kradną czas innym pacjentkom... Teraz się boje pytać.

Widzę że nie będę tu najstarszą przyszła mamą fajnie 😁😁😁😁
Mam już córkę 13 lat syna 10 a ja 38 😁
 
Może to głupie, ale jestem w 8tc i już myślę o plci🤭 czy Wy też tak macie? Nastawialiśmy się na synka, narzeczony o nim marzy jak większość mężczyzn, ale z kalendarza chińskiego płci wyszla nam dziewczynka(juz sie boje hormonow podczas dojrzewania😅). Czy Wy też patrzyliście na to? Czy poprzednie ciążę Wam się sprawdziły? Moja przyjaciółka dwa razy sprawdzała i jej się sprawdziło, teraz jest z trzecim i też wyszła dziewczynka😁

Mam takie myśli, bo nie ma już krwiaka I czuje się "wolna", latam że szczęścia i wiem, że za 7 miesięcy przytulę moja kruszynkę, wierzę w to cała sobą 😊😁
Ja wiem że będzie chłopiec;) zdziwię się jak będzie dziewczynka☺️ chociaż zawsze marzyłam o dziewczynce
 
Dziewczyny, czy miałyście kiedyś opryszczkę? Wczoraj na ustach zauważyłam mała rankę. Dodam ze bardzo gryzę usta. No i od wczoraj ciagle o tym myśle i tam sobie dotykam. Nie czuje bólu ranka się nie powiększyła ale czuje takie lekkie szczypanie i teraz nie wiem czy to od ciągłego jeżdżenia jęzorem czy co… pomocy
Mi wyskoczyła 3 dni temu na nosie , najpierw bąbel z płynem a potem zeszła skórka i rozlało się na całą lewa dziurkę. Smaruje maścią na opryszczkę. Przemywamy rumiankiem i smaruje olejkiem ze słodkich migdałów wtedy tak nie szczypie
 
Miewałam często. Robią się pęcherzyki i bardzo swędzą. Może to być coś innego skoro piszesz, że ranka. Opryszczki nie wolno dotykać, lizać, gryźć bo bardzo się roznosi, więc daj spokój temu czemuś i nie ruszaj :p opryszczka rośnie bardzo szybko, od momentu zaswedzenia/klocia do wykwitu mija kilkadziesiąt minut.

Ja o płci nie myślę, nie mam przeczuc, za odległy (dla mnie) temat. Jest mi to zupełnie obojętne. Choć może lepiej dla męża byłoby mieć syna - więcej wspólnych zabaw i zajęć w późniejszym wieku.
Właśnie 7 mnie tak było w mgnieniu oka
 
Cześć dziewczyny. Wczoraj testowałam, ponieważ @ mi sie spoźniła 3 dni i jakoś tak dziwnie się czulam. Trzy testy, trzy bladziochy, dzisiaj kolejny i lepiej wybarwiony. Wynik pierwszej bety kolo 16. Mam już synka lat 8 i córeczkę z lutego 2021, którą w nocy wciąż karmię piersią. Dodam, że skończyłam w tym roku 40 lat... I pierwszy raz od porodu zaszaleliśmy z mężem, jak się okazało bardzo celnie 😅 Mam trochę obaw w związku z wiekiem, ale mam też nadzieję, że wszystkie wyniki będą ok. Ostatnia @ 23/05, więc teraz mam 4+1, termin na 26/02. Wciąż nie mogę uwierzyć, że tak łatwo poszlo, w sumie nie byłam gotowa na taki obrot sprawy. Tzn tak szybko.
EDIT: mam cykle około 26 dni, także apka pokazuje, że dziś mam 4+4 i termin na 24/02.
Gratuluję o ile dobrze liczę to druga 40 w tym wątku;) fajnie że jesteś doświadczona mama , będzie kogo się radzić;)
 
reklama
Dziewczyny właśnie.. chciałam zapytać te które były już kiedyś w ciąży i mogą pomoc🙈 polecacie może jakieś dobre kremy/ olejki na rozstępy a raczej żeby uniknąć w miarę możliwości ich pojawienia się? W 5 klasie podstawówki poprzez szybki wzrost zrobiły mi się na pośladkach pomimo tego ze jestem chudzina😅 wiem ze w dużej mierze to genetyka ale moja mama po ciąży bliźniaczej ma ich dosłownie kilka i głównie na boczkach wiec nie wiem czy to już jest tendencja😂
EDIT: z tego co wyczytałam wczoraj na forum to sporo dziewczyn poleca serie mamas z diagnosis i nawet zwykły bio oil
Moja mam w rodzinie kobietę która ma 5 dzieci , zawsze mówiła że najważniejsze jest nawadnianie organizmu i regularne nawilżanie, wygląda całkiem fajnie po tylu dzieciach
 
Do góry