reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Oj będzie u nas o to ostra wojna, jak mąż mi swoje typy przedstawił to chyba będę musiała sama dziecko do urzędu zgłosić 😅😅😅
Podoba mi się Ignacy/Ignaś Szymon/Szymek Kazimierz/Kaziu ❤❤❤... A mój mąż po 20 minutach namysłu mówi mi "ja to bym Marek dał" Moja odpowiedź "ta, a na drugie Lech Jarosław" 😅😅😅 z córką mam problem, bo żadnej z moich typów nie przyjdzie podoba mi się Vanessa, Iga, Bianka i Anielka
 
reklama
Mój też marudzi na Klarę, ale ja się będę trzymać swojego wyboru jeśli będzie druga dziewczynka. Już za pierwszym razem chciałam, żeby była Klara, ale mężowi się podobało mniej niż Alicja (u mnie Alicja było nr 2 na liście), więc stanęło na Ali. Powiedział wtedy, że następnym razem może być Klara, więc teraz nie ma odwoływania ;)
Klara cudowne ❤ gdzieś tam też siedzi z tyłu głowy. Moja prababcia była Klarą 😍
 
Hej! Wróciłam z wizyty. W sumie nic nie załatwiłam. 🥴 Lekarz kazał przynieść swoją poprzednią kartę ciąży sprzed 7 lat i wtedy da mi skierowania na badania i wystawi aktualną. Widział malucha. Serduszko bije. Jego wiek jest oceniony z usg na 8+4 a z om 8+2. Oprócz tego zlecił bym zapisała się do przyszpitalnej poradni ginekologiczno-położniczej ze względu na ciążę „wysokiego ryzyka”. 🥹 Ryzyko jest spowodowane tym, że poprzednia ciąża zakończyła się zatruciem ciążowym i cesarką, oprócz tego miałam 2 lata temu operację onkologiczną a z mężem mamy niezgodność grup krwi i może wystąpić konflikt serologiczny. Jeszcze mnie rozbawił pytaniem.
on: Gdzie prowadziła pani poprzednią ciążę i czemu tam już nie chodzi?
Ja :Lekarka, która prowadziła moją ciążę poszła na emeryturę jakiś czas temu a poza tym tu mam bliżej.
on: a jak się nazywała wasz lekarka?
Ja: (podaję mu imię i nazwisko)
On: aaaa.. już nie żyje.
😱
Także tego… imion jeszcze nie zaczęliśmy wybierać, ale chcemy takie w miarę neutralne, żeby w Polsce i zagranicą było Ok.
 
Hej! Wróciłam z wizyty. W sumie nic nie załatwiłam. 🥴 Lekarz kazał przynieść swoją poprzednią kartę ciąży sprzed 7 lat i wtedy da mi skierowania na badania i wystawi aktualną. Widział malucha. Serduszko bije. Jego wiek jest oceniony z usg na 8+4 a z om 8+2. Oprócz tego zlecił bym zapisała się do przyszpitalnej poradni ginekologiczno-położniczej ze względu na ciążę „wysokiego ryzyka”. 🥹 Ryzyko jest spowodowane tym, że poprzednia ciąża zakończyła się zatruciem ciążowym i cesarką, oprócz tego miałam 2 lata temu operację onkologiczną a z mężem mamy niezgodność grup krwi i może wystąpić konflikt serologiczny. Jeszcze mnie rozbawił pytaniem.
on: Gdzie prowadziła pani poprzednią ciążę i czemu tam już nie chodzi?
Ja :Lekarka, która prowadziła moją ciążę poszła na emeryturę jakiś czas temu a poza tym tu mam bliżej.
on: a jak się nazywała wasz lekarka?
Ja: (podaję mu imię i nazwisko)
On: aaaa.. już nie żyje.
😱
Także tego… imion jeszcze nie zaczęliśmy wybierać, ale chcemy takie w miarę neutralne, żeby w Polsce i zagranicą było OK
Najważniejsze że z dzidzia wszystko dobrze. A resztę pozalatwiasz powoli 😊 nie ma co się stresować niepotrzebnie.


A ja na imię nie patrze żeby pasowało komuś tylko nam. A za granica czy w kraju na to nie zwracam uwagi 😊
 
Dla dziewczynek coś się znajdzie, ale dla chłopaka nie mamy pojęcia. Na szczescie oboje mamy podobny gust.
Dla dziewczynki ostatnio bardzo spodobało nam się Jagoda <3 niestety - nazwisko mamy 'spożywcze' więc nie możemy dać też imienia 'spożywczego' bo dzieci będą się śmiały w szkole.
Pozostaje do wyboru Pola lub Tola. (Anastazja, Liwia - też bardzo ładne).
Dla chłopca: Marcel, Dorian (mąż określił jako 'neutralne'), Tymek (Tymon/Tymoteusz?) - się mężowi nie podoba. Nie przemawiają do nas klasyczne, staropolskie męskie imiona. (Choć Antoś/Antoni byłabym skłonna dać jako jedyne, ale mąż nie chce).
 
Najważniejsze że z dzidzia wszystko dobrze. A resztę pozalatwiasz powoli 😊 nie ma co się stresować niepotrzebnie.


A ja na imię nie patrze żeby pasowało komuś tylko nam. A za granica czy w kraju na to nie zwracam uwagi 😊
My będziemy mieszkać w Szwajcarii. Mąż mieszka tam już od miesiąca, bo dostał pracę a my dojedziemy z córką już za tydzień. Dlatego tak bardzo mi zależy by porobić tu podstawowe badania, bo zanim tam dotrę do ginekologa to może trochę czasu minąć ☹️
 
My będziemy mieszkać w Szwajcarii. Mąż mieszka tam już od miesiąca, bo dostał pracę a my dojedziemy z córką już za tydzień. Dlatego tak bardzo mi zależy by porobić tu podstawowe badania, bo zanim tam dotrę do ginekologa to może trochę czasu minąć ☹️
Rozumiem. To zawsze możesz przełożyć wyjazd o tydzień, jeśli to oczywiście możliwe. Skoro Ci zależy na badaniach w Polsce
 
reklama
Hej! Wróciłam z wizyty. W sumie nic nie załatwiłam. 🥴 Lekarz kazał przynieść swoją poprzednią kartę ciąży sprzed 7 lat i wtedy da mi skierowania na badania i wystawi aktualną. Widział malucha. Serduszko bije. Jego wiek jest oceniony z usg na 8+4 a z om 8+2. Oprócz tego zlecił bym zapisała się do przyszpitalnej poradni ginekologiczno-położniczej ze względu na ciążę „wysokiego ryzyka”. 🥹 Ryzyko jest spowodowane tym, że poprzednia ciąża zakończyła się zatruciem ciążowym i cesarką, oprócz tego miałam 2 lata temu operację onkologiczną a z mężem mamy niezgodność grup krwi i może wystąpić konflikt serologiczny. Jeszcze mnie rozbawił pytaniem.
on: Gdzie prowadziła pani poprzednią ciążę i czemu tam już nie chodzi?
Ja :Lekarka, która prowadziła moją ciążę poszła na emeryturę jakiś czas temu a poza tym tu mam bliżej.
on: a jak się nazywała wasz lekarka?
Ja: (podaję mu imię i nazwisko)
On: aaaa.. już nie żyje.
😱
Także tego… imion jeszcze nie zaczęliśmy wybierać, ale chcemy takie w miarę neutralne, żeby w Polsce i zagranicą było Ok.
Kartę z poprzedniej ciąży ? Mi to przecież zabrali przy porodzie i już nie oddali . I po co mu karta z przed 7 lat ? 🧐 ja bym zmieniła lekarza 😀 jestem trochę zdziwiona
 
Do góry