reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Hej, jak podchodzicie do l4, jestem ciekawa czy dużo z Was idzie na l4 w pierwszym trymestrze czy jednak pracujecie jak najdłużej? Ja dzisiaj jestem pierwszy dzień na l4, chcialam pracować dłużej ale jednak poszłam na zwolnienie jak sugerowała lekarka. Ciągłe nudności, zmęczenie, bóle brzucha, jadłowstręt a do tego stres w pracy to tylko potęgował.
Ja jestem na L4 od 8 tygodnia bo byłam przeziębiona noo i mam do 25 lipca teraz przedłużone. Nie wiem czy wracać do pracy. Nie widzę się 8h za biurkiem nie ma opcji.... dobrze mi w domu bo mam czas zająć się swoją dietą, treningiem dla kobiet w ciąży no i odpoczywaniem. A mój oryginalny plan byłdo końca września pracować.....
 
reklama
Hej, jak podchodzicie do l4, jestem ciekawa czy dużo z Was idzie na l4 w pierwszym trymestrze czy jednak pracujecie jak najdłużej? Ja dzisiaj jestem pierwszy dzień na l4, chcialam pracować dłużej ale jednak poszłam na zwolnienie jak sugerowała lekarka. Ciągłe nudności, zmęczenie, bóle brzucha, jadłowstręt a do tego stres w pracy to tylko potęgował.
Ja uważam że jeśli się da to trzeba korzystać. Jeszcze zależy jaka się pracę ma. Ja ze względu na pracę dostałam zakaz pracy od pracodawcy odrazu w 5tym tygodniu
 
miałam tak tydzień temu. Z tym ze mnie tak bardzo bolały nerki, że promieniowało do brzucha, nawet na IP już się pakowałam bo byłam pewna ze mam skurcze. Ale przeszło, następnego dnia powtórka, więc na szybko do mojego gina i okazało się ze mam zapalenie pęcherza ale wchodzi mi na nerki. Antybiotyk jednodawkowy i już następnego dnia jak ręką odjął. Nie piekło mnie nic,nie bolało przy załatwianiu, tylko właśnie nerki, brzuch, pachwiny, wymioty.
W ciąży bardzo często tez zdarza się kolka nerkowa, więc koniecznie leć do lekarza niech cię dobrze zdiagnozuje bo szkoda się męczyć 😔
Ja jestem po zapaleniu pecherza jutro miałam robić badanie moczu według zaleceń lekarza. Jestem umówiona na 17 więc czekam. Dokładnie mam takie objawy jak opisujesz do tego u mnie dochodzi uczucie chłodu jest mi po prostu zimno w domu pozamykałam wszystkie okna i pod 2 kołdrami leżę i mnie telepie
 
Hej, jak podchodzicie do l4, jestem ciekawa czy dużo z Was idzie na l4 w pierwszym trymestrze czy jednak pracujecie jak najdłużej? Ja dzisiaj jestem pierwszy dzień na l4, chcialam pracować dłużej ale jednak poszłam na zwolnienie jak sugerowała lekarka. Ciągłe nudności, zmęczenie, bóle brzucha, jadłowstręt a do tego stres w pracy to tylko potęgował.
Ja jestem od kiedy dowiedziałam się ze jestem w ciąży . 26 maja dowiedziałam się a od 15 byłam na zwolnieniu 😀 . Także już nie wróciłam do pracy . Ogólnie pracuje w sklepie także rozkładanie towaru chodzenie od towaru do kasy dźwiganie także tak czy tak praktycznie od razu bym poszła . Zreszta moja kierownik by mnie od razu wysłała do domu 😀 u mnie w pracy wiedzieli ze staramy się o dziecko wiec nie było to dla nich szok
 
Ja jestem na zwolnieniu od 6 tygodnia ciąży. Plan był pracować jak najdłużej.. Ale niestety lekarz zabronił stanowczo. Myślałam żeby wrócić na jakiś czas w połowie ciąży ale ryzyko zakłócia/ zarażenia się od pacjenta jest duże. Pracuje w stomatologii.
 
Ja od wtorku na l4 czyli 8+4, planowałam i tak, ale w sumie nie ma ci planować bo jak poszłam na wizytę to dostałam luteinę i odpoczywanko zalecone. Wiec odpoczywam, leżę, czytam książki. Nie pamiętam kiedy miałam czas czytać, bo praca moja to kilkanaście godzin dziennie..
 
Co do karmienia piersią to u mnie odpada. Nie karmiłam żadnych z dwóch córek ponieważ biorę leki na serce i ciśnienie. Z drugiej strony nie czułam takiej potrzeby. Wygodniejsza butelka 😁😁😁
 
Dla dobra dziecka nawet jak trzeba leżeć plackiem to to trzeba i już😁
Dokładnie tak! Ja mam teraz 3 tygodnie zwolnić i w sumie bardzo się cieszę… od tylu lat pracuje intensywnie, zawsze na kilka etatów (etat plus zlecenia etat plus pół etatu i plus zlecenia - różnie) ze mi się należy w końcu, bo od państwa to ja nic nie dostałam, tylko podatki wyższe
 
reklama
Ja od wtorku na l4 czyli 8+4, planowałam i tak, ale w sumie nie ma ci planować bo jak poszłam na wizytę to dostałam luteinę i odpoczywanko zalecone. Wiec odpoczywam, leżę, czytam książki. Nie pamiętam kiedy miałam czas czytać, bo praca moja to kilkanaście godzin dziennie..
Oj tak... mam kilkanaście w kolejce. Do tego uwielbiam układać puzzle takie 1000,2000 -też mam 15 pudełek nowych. Jak pracowałam na kontrakcie to nie miałam kiedy ukladac/ czytać bo praca od 7-8do 21-21.30 . Plus 2szystkie soboty 8-15 . Na szczęście przeszlam na umowę i mogę sobie pozwolić na l4.

Jakie książki czytasz ?
 
Do góry