reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Ogolnie póki brzuch jest mały. Z tego co wiem ogólnie w 1 trymestrze można spać jak się chce, bo dzidzius jest na tyle mały że mu krzywdy nie zrobisz leżąc na brzuchu. Dopiero potem ale to pewnie jak tu koleżanka pisala brzuch po prostu zaczyna przeszkadzać i nie da rady juz
Wiem, wiem ale jakoś taki instynkt mam. Ja w obu ciążach jak miałam widoczny brzuch, spałam na obu bokach, taka pozycja najwygodniejsza.
 
reklama
Dziewczyny a jak wasi lekarze na nfz, bo moja to mnie tak wkurza, że zaczynam myśleć nad zmianą! Ustaliła mi termin następnej wizyty, na dzień w którym będę jeszcze na wyjeździe urlopowym...jak poprosiłam o zmianę to powiedziała, że zwolnienie do tego dnia juz poszło w systemie i zresztą powinnam w domu siedzieć jak jestem na zwolnieniu, boo zus kontroluje...obie poprzednie ciaze prowadziłam prywatnie i nie było takich jak a teraz każda wizyta mnie kosztuje nerwy🤨czt wy też nie planujecie nigdzie pojechać na l4? Czy jest tu może ktoś, kto się zna na tych przepisach ? Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi, musiałam die wypadać, bo mi kobita poprostu dzień zniszczyła z rana. Byłam dobę w szpitalu w innym województwie, to też mi powiedziała, że to już fla zusu ślad, że nie siedzę w domu...I tak mnie straszy na każdej wizycie, czy jestem u niej na nfz czy prywatnie.. A na wizycie ok bobo 10 +4 , wszystko ok🥰
Widocznie lekarka zazdrości urlopu . Ja nie planuje póki co urlopu także i tak siedzę w domu . Ale gdyby mieli do mnie przyjść to i tak przyjdą pod adres gdzie mieszka mama bo tam jestem zameldowana a mieszkam gdzieś indziej .
 
Hej dziewczyny, mam lekki kryzys. Leci mi już 11 tydzień, dokładnie 10+3 i od paru dni nie mam już prawie mdlosci. Zmęczenie tez jakby lekko ustępuje. Trochę się obawiam, lekarz dopiero w czwartek. Powiedzcie jak to u was było z objawami
Ja mam 10+6 i tez już mało co mam objawów . Prócz tego ze czuje ze tam się wszystko rozciąga 😀 . Podobno już taki etap ze to wszystko się normuje :)
 
Mam takie pytanie. Może dziwne. Ale zastanawia mnie to. Do kiedy można spać na brzuchu? A potem jak? Lewy bok? To będzie dla mnie męczarnia bo ja na prawym od zawsze 🤣
Ja zawsze tylko na brzuchu . Już nie śpię od dawna na brzuchu miałam wrażenie ze gniote sobie tam wszystko 🤣 i coś się stanie . Ja śpię na lewym lub na prawym chociaż strasznie się mecze xd ogólnie powinno się na lewym bo jest lepszy przepływ krwi dla maluszka
 
Ja zawsze tylko na brzuchu . Już nie śpię od dawna na brzuchu miałam wrażenie ze gniote sobie tam wszystko 🤣 i coś się stanie . Ja śpię na lewym lub na prawym chociaż strasznie się mecze xd ogólnie powinno się na lewym bo jest lepszy przepływ krwi dla maluszka
Wlasnie o ten przepływ mi chodziło. Wszędzie gdzie czytam. To o tym piszą. Ze najlepiej na lewym boku bo władnie lepszy przepływ krwi jest
 
wpisz w goggle żel do usg i wyskoczy ci cała masa +\-30zl :)
Tylko dodam bo widzę, że sporo z Was używa już dopplerow, że do 12tyg nie powinno się ich używać ponieważ nagrzewają zarodek. Zasada jest taka, że nie używamy głowicy wielkości zarodka. Jeśli coś was martwi to lepiej chodzić cześciej do lekarza i podejrzeć malucha niż niepotrzebnie narażać na późniejsze problemy. Wiadomo, że jeśli ktoś używa od czasu do czasu to jest jego wybór i ja nie oceniam bo sama raz już użyłam, ale tylko daje znać bo widziałam, że ktoś tu pisał ze używa codziennie a może nie wie, ze takie są zalecenia who i ptgip :)
W internecie to pisze wszystko co by się nie chciało . 😅 Ja nie czytam zdrowsza jestem . Ja np używam tylko rano i już wiem gdzie znaleźć i znajduje jest ok i odkładam . Chyba ze czuje ze coś jest nie tak to wtedy dodatkowo sprawdzam .
 
Wlasnie o ten przepływ mi chodziło. Wszędzie gdzie czytam. To o tym piszą. Ze najlepiej na lewym boku bo władnie lepszy przepływ krwi jest
Zgadza się, dziecko nie uciska żyły głównej czy jakoś tak. A na brzuchu można spać jak dziecko jest malutkie, potem już nie. Ja spała na plecach często, z rękoma do góry, ponieważ mi drętwiały.

Mi jest trochę lepiej, ale w sumie to się martwię. Nigdy wcześniej się tak nie czułam. No może, gdy pobalowałam ostro, ale nigdy w ciązy tak źle nie było.

Dziewczyny, kiedy zakładamy prywatny wątek? Rozumiem, że na grupę na fb nie ma chętnych?
 
reklama
Zgadza się, dziecko nie uciska żyły głównej czy jakoś tak. A na brzuchu można spać jak dziecko jest malutkie, potem już nie. Ja spała na plecach często, z rękoma do góry, ponieważ mi drętwiały.

Mi jest trochę lepiej, ale w sumie to się martwię. Nigdy wcześniej się tak nie czułam. No może, gdy pobalowałam ostro, ale nigdy w ciązy tak źle nie było.

Dziewczyny, kiedy zakładamy prywatny wątek? Rozumiem, że na grupę na fb nie ma chętnych?
Ja nawet nie mam fb✌️ więc wolałabym tutaj prywatny chętnie 😁😁
 
Do góry