reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Ja o dziwo po pierwszej ciąży nie mam rozstępów mimo że skłonności jak najbardziej są - z czasów gimnazjalnych na biodrach mam pamiątki po wachaniach wagi. Ale codziennie wieczorem smarowałam brzuch olejem kokosowym. A brzuch mialam gigantyczny. Teraz też zapowiada się duży brzusio bo już go widać.
 
reklama
Ja o dziwo po pierwszej ciąży nie mam rozstępów mimo że skłonności jak najbardziej są - z czasów gimnazjalnych na biodrach mam pamiątki po wachaniach wagi. Ale codziennie wieczorem smarowałam brzuch olejem kokosowym. A brzuch mialam gigantyczny. Teraz też zapowiada się duży brzusio bo już go widać.
A który tydzien masz ?
 
Znów, podpisuję się w pełni. Dodam tylko ze nie chodzi o 'jakieś certyfikaty" bo homologację musi mieć każdy fotelik żeby być dopuszczony do sprzedaży. Chodzi o testy zderzeniowe ADAC i/lub Test Plus z dobrymi wynikami oczywiście. I tak, można nie wydawać dużo pieniędzy, a kupić dobry, sprawdzony fotelik - patrz Avionaut Cosmo na przykład.
akurat wczoraj mój ulubiony sklep z artykułami dla mam i dzieci wrzucił relacje o fotelikach na fb i pokazywali Cosmo, fajny i cenowo bardzo przystępny. Nawet tak pomyślałam, że wart zastanowienia się. Ale na takie zakupy mamy jeszcze czas☺
 
U mnie też Pixel, dobrze, że nie zdążyliśmy sprzedać 😂
Rozstępów nie mam, ale jestem uzależniona od balsamów do ciała 😄 po każdej kąpieli muszę się wysmarować, ogólnie brzucha dużego nie miałam przez większość ciąży, dopiero w 9 miesiącu zrobił się wielki. Za to teraz na start mam taki jak wtedy chyba w 6 miesiącu 😅
 
Jeżeli się nie mylę to jak pisałaś jak byłaś w szpitalu to tyle samo ważymy. A ja do tego jestem dość niska🤷‍♀️😂 ale to tam. Jak się wzielam za jazdę na rowerze i cwiczenia to się okazało że jestem w ciazy. Więc przerwałam 😂 a teraz nie pracuje, dużo siedzę w domu, chodzę na spacery ale to nie to samo co jakiś szybszy ruch
W dniu przyjęcia miałam dokładnie wagę 99,600 po 5 dniach pobytu w szpitalu waga spadła do 93,200.
Ale pierwsze 3 dni byłam ja samych kroplówkach i ogromny odruch wymiotny na samą myśl o jedzeniu. Od piątku nadrabiam. Wczoraj byłam jak tornado żarłam dosłownie żarłam wszystko co mi wpadło pod rękę 🙈
 
W dniu przyjęcia miałam dokładnie wagę 99,600 po 5 dniach pobytu w szpitalu waga spadła do 93,200.
Ale pierwsze 3 dni byłam ja samych kroplówkach i ogromny odruch wymiotny na samą myśl o jedzeniu. Od piątku nadrabiam. Wczoraj byłam jak tornado żarłam dosłownie żarłam wszystko co mi wpadło pod rękę 🙈
No to ja ważę tyle co Ty w dniu przyjęcia 😊 teraz może coś więcej 😂😂😂
 
U mnie też Pixel, dobrze, że nie zdążyliśmy sprzedać 😂
Rozstępów nie mam, ale jestem uzależniona od balsamów do ciała 😄 po każdej kąpieli muszę się wysmarować, ogólnie brzucha dużego nie miałam przez większość ciąży, dopiero w 9 miesiącu zrobił się wielki. Za to teraz na start mam taki jak wtedy chyba w 6 miesiącu 😅
też miałam Pixel ,ale już dawno sprzedany 🙈
 
ja nie miałam w Holand akurat tych problemów . Sprzedałam kolejnej osobie po córce i jest zadowolona ta osoba.. byłam kiedyś za to w poszukiwaniu spacerówki i brałam pod uwagę też bebetto,ale typowa spacerówka niestety tam były koła nie pompowane ,a żelowe i już źle mi się prowadziło ,a siedzisko nie wiele miało różnicy w wózku 2 w 1. Ja osobiście kupiłam inna spacerówkę która ma długie siedzisko a wózek sprzedałam cały . Cybex chyba jest o wiele droższy i wydaje mi się ,że ma mniejszą gondole maks 6 miesięcy i chyba koniec
Ja mam priam. Corka jeździła do 7,5 miesiąca i miała jeszcze w środku spiwor. Zmieniliśmy bo zaczęła siadać, ale miejsca było wystarczająco. Urodziła się duża 4170.
 
O boże, rękami i nogami się podpisuję pod tym co napisałaś. Staram się ludzi wokół edukować na temat fotelików bo sama mam obsesję na tym punkcie - nie wyobrażam sobie przewieźć dziecko w foteliku z marketu, jak słyszę 'jest już duży, ma 3 lata, może jeździć przodem do kierunku jazdy' albo 'poddupnik wystarczy, kiedyś fotelików nie było i jakoś dzieci są' to mnie szlag trafia. Niestety są ludzie do których argumenty nie trafiają, nawet testy zderzeniowe ich nie ruszają i wolą wydać górę hajsu na wakacje albo telewizor, a wożą 2-letnie dziecko w kinderkrafcie za 5 stówek... Nasza młoda przesiadła się do Axkida, żeby zwolnić Pixela rodzeństwu, Pixel czeka już na nowego pasażera - tylko bliżej lutego wypiorę tapicerkę 🤭
Dziewczyny zgadzam się z wami! Wolałabym kupić używane ciuszki, wózek i bujaczek niż zrezygnować z dobrego i bezpiecznego fotela! My co prawda będziemy musieli zmienić łupinę na inna (zmieniliśmy w międzyczasie samochód i ni huhu nie leży dobrze), ale warto się rozeznać w tym temacie! Bezpieczeństwo najważniejsze ❤️

PS: NIE UBIERAMY W KURTKI ANI KOMBINEZONY NAWET ZIMOWYCH DZIECI!
 
reklama
Macie może jakieś sprawdzone leginsy już na rosnący brzuszek ? Kiedyś kupowałam z allegro takie z zapiętka na zimę i były super ,ale nie wiem czy na ten mój rosnący brzuch nie będą mnie szybko cisnęły i chyba wolałabym takie dość wysoko pod biust żeby dochodziły
Ja mam z firmy Boohoo i podchodzą aż pod dekolt 🤣 na Allegro w outlet kosztują jakieś gorsze
 
Do góry