reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Macie może jakieś sprawdzone leginsy już na rosnący brzuszek ? Kiedyś kupowałam z allegro takie z zapiętka na zimę i były super ,ale nie wiem czy na ten mój rosnący brzuch nie będą mnie szybko cisnęły i chyba wolałabym takie dość wysoko pod biust żeby dochodziły
Ja ostatnio odkryłam legginsy Lelosi i się zakochałam. Mogłabym chodzić w nich od rana do wieczora, nic nie uciekają a już mi brzuch wydelo 😁 Teraz jest promocja że drugie -35%

Co do odżywiania w ciąży ja w pierwszej ciąży startowalam z waga 100kg przy 180cm , bardzo się bałam że dziecko będzie otyłe i miec problemy zdrowotne bo jednak to co jemy w ciąży ma wpływ na dalsze życie maluszka. Ograniczyłam słodycze do minimum i jadłam zdrowo dzięki czemu nie przytyłam ani kg. Lekarz mówił że przy takiej wadze jest ok że się nie tyje. Zaraz po porodzie było -10kg z czego się bardzo cieszylam. W drugiej ciąży ten sam schemat, nic nie przytyłam a po porodzie znów -10kg więc teraz startuje z waga 85kg i idealnie by było jakbym znów nic nie przytyła 😄 Nie miałam specjalnej diety, jadłam dużo warzyw i owoców, mięso głównie gotowane i pieczone i dużo wody piłam. Przez te 9 miesięcy można zrezygnować ze słodyczy czy tłustego jedzenia 😉
 
Ostatnia edycja:
Ja ostatnio odkryłam legginsy Lelosi i się zakochałam. Mogłabym chodzić w nich od rana do wieczora, nic nie uciekają a już mi brzuch wydelo 😁 Teraz jest promocja że drugie -35%

Co do odżywiania w ciąży ja w pierwszej ciąży startowalam z waga 100kg przy 180cm , bardzo się bałam że dziecko będzie otyłe i miec problemy zdrowotne bo jednak to co jemy w ciąży ma wpływ na dalsze życie maluszka. Ograniczyłam słodycze do minimum i jadłam zdrowo dzięki czemu nie przytyłam ani kg. Lekarz mówił że przy takiej wadze jest ok że się nie tyje. Zaraz po porodzie było -10kg z czego się bardzo cieszylam. W drugiej ciąży ten sam schemat, nic nie przytyłam a po porodzie znów -10kg więc teraz startuje z waga 85kg i idealnie by było jakbym znów nic nie przytyła 😄 Nie miałam specjalnej diety, jadłam dużo warzyw i owoców, mięso głównie gotowane i pieczone i dużo wody piłam. Przez te 9 miesięcy można zrezygnować ze słodyczy czy tłustego jedzenia 😉
Brawo, przełamujesz stereotypy :)
 
bardzo mi przykro 😭😭😢🥺 to niewyobrażalny ból i ogromne rozczarowanie, nie ma słów, żeby odciągnąć kobietę od smutku w takich chwilach.. trzymam mocno kciuki żebyś wkrótce poczuła się lepiej i za to, by kiedyś Ci się udało, bądź dzielna, wszystkiego dobrego 😔 ❤️
Bardzo przykro.

Przy moim poronieniu lekarz mi powiedział że czasem natura wie lepiej. Po prostu zarodek musial mieć jakąś wadę. Wiem że to żadne pocieszenie.
 
Ale może nie obzerac się pustymi kaloriami typu kebaby, lody, muffiny itd

Dla mnie to smutne, że ktoś tak nie dba o zdrowie. Mając taka otyłość jesc aż tak niezdrowo? Lody do oporu, kebaby? Ciąża to nie wymówka. Kobiety zadbajcie o swoje zdrowie i ciało!
A dla mnie jest smutne,że osoba która jest na forum i nie zna mnie ani mojego życia próbuje mnie umoralniac i dawać wskazówki.
To czy się obżeram czy jem ile chce to jest tylko i wyłącznie moja sprawa.
Chcesz żyw się sałatą i szczerze mało mnie to interesuje.
Tak samo nie interesuj się moim zdrowiem i moim ciałem.
Robię i żywię się tym na co mam ochotę.
Mam swój rozum i to ja wiem co jest dobre dla mnie.
Jak chcesz robić za dietetyka lub psychoanalityka to sobie rob ale nie na mojej osobie.
Powiem jedno dla mnie i mojego męża moje ciało nie jest priorytetem.
Kochał mnie i chudą i kochał mnie jak byłam gruba. Teraz kocha mnie tak samo zresztą wspólne przeżyte lata mówią same za siebie.
Więc skończ to umoralnianie
 
Ostatnia edycja:
Ja jem 3 posiłki dziennie pije około 5l wody + herbata,kawa.
Mam swoje zachcianki i nie zamierzam z nich rezygnować bo kg🤦‍♀️mam ochotę na kebaba to go kupuje i jem,mam ochotę na pudlo lodów manhattan to kupuje i jem ile dam radę. Jem bo mam ochotę a nie bo jem za dwoje.
Nie dajmy się zwariować to ciąża i nie da się nie przytyć. Jeśli ktoś ma zakaz jedzenia słodyczy bo cukrzyca czy coś innego to ok. Ale nie jeść zeby mieć sylwetkę ?
To dla mnie trochę śmieszne odchudzać się w ciąży 🤣
ja nie pisałam nigdzie ,że się odchudzam czy uważam na kg. Jem ciągle tak samo 🙂 ,ale widzę ,że każda ciąża inna a niby podobnie jem ,a nawet z córką przytyłam 14 kg i słodycze jadłam kilogramami . Jeśli trzeba będzie to za kg wezmę się po porodzie.
 
reklama
Ale może nie obzerac się pustymi kaloriami typu kebaby, lody, muffiny itd

Dla mnie to smutne, że ktoś tak nie dba o zdrowie. Mając taka otyłość jesc aż tak niezdrowo? Lody do oporu, kebaby? Ciąża to nie wymówka. Kobiety zadbajcie o swoje zdrowie i ciało!
Trochę i masz w tym racji ja z synem o tym nie myślałam,bo byłam młoda i jadłam dużo lodów ,jedzenia, bo starsi ludzie mówili ze za dwoje trzeba teraz jeść. Dużo przytyłam brzuch mam jaki mam i już nie wróci tak mi się skóra rozciągnęła przy końcu wyglądałam jak smok ,a waga nie wróciła musiałam po paru latach przejść na dietę ,bo było co raz gorzej. Z córką miałam większe szczęście samo tak jakoś było tylko 14kg mimo ,że jadłam słodycze ,ale za to posiłki miałam zdrowe ,bo przed zajściem w ciążę się do nich przezwyczailam z powodu diety i jadłam tak dalej na pewno to dużo pomogło,więc po ciąży szybko waga spadła a nawet ważyłam mniej . Teraz staram się jeść kiedy mam ochotę nic na siłę i cieszę się ,że nie mam tak ochotę na słodkie . Teraz jem np jogurt naturalny ,bo ciągle mam dziwne mulenie przez co muszę zjeść mimo ,że nie jestem jakaś głodna, więc chociaż te trochę jogurtu zjem i mi przejdzie a później do spania . Staram się jeść w miarę normalnie do syta,ale bez przesady . Na wakacjach trochę nas poniosło i żałuję ,ale człowiek jakaś ochotę na wtedy na jedzenie .
 
Do góry