reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Hej :) Jestem Angelika i chciałabym dołączyć do rozmowy. Może powiem coś o sobie. Dzisiaj jest mój 12+2 tc. Jest to moja pierwsza ciąża. Zajrzałam tu bo myśle ze fajnie mieć kontakt z kimś kto rodzi w podobnym czasie :) widzę że pisałyście ostatnio o terminach usg, ja również mam w podobnym czasie.. 5 sierpnia usg prenatalne :) którego w sumie się obawiam ale myśle ze to normalne trochę się bać :)
witamy, gratulacje!

Ja będę miała dopiero 10go sierpnia prenatalne, już siedzę jak na szpilkach od dawna i bardzo wyczekuje tej wizyty.. najchętniej przyspieszyłabym czas 😅
 
reklama
Ooo :) To ogólnie chyba w miarę sporo kobiet decyduje się na te prenatalne..

Na USG prenatalne myślę że nawet większość, ale na pappa to chyba jednak sporo rezygnuje z tego co widzę ☺️ No a testy nipt są dość drogie, także tu już całkiem z reguły jak jest coś nie tak dopiero.

Jak tam dziewczyny u was mija ciążowy czas? Powiem wam, że dzisiaj mam huśtawkę emocjonalną taka, że pokłóciłam się chyba z każdą napotkaną osobą 🙈 oczywiście najbardziej zebrał mój stary 😅 chyba wynika to z jakiejś mojej obawy czy wszystko ok. Do tego doszedł mi ten detektor i nie umiem znaleźć tego tętna 🤦🏼‍♀️ w sensie coś tam znajduje ale nie jestem pewna czy to to. Nie zamartwiam się tym na zapas, ale poczekam do wizyty i wtedy zobaczę gdzie dzidzia jest ulokowana w tym brzuchu, jak dalej nie będę mogła znaleźć sama, to sprzedaje sprzęt 😆
 
Ooo super 🥰 a powiedz, miałaś jakieś wskazanie do tego badania czy po prostu chciałaś zrobić dla spokoju?

Nie miałam wskazań 😊 zrobiłam dla spokoju i też nauczona doświadczeniem znajomych, którzy martwili się zdecydowanie za długo nawet po samym USG (mojej przyjaciółce wyszło nieprawidłowe nt, brak kości nosowej itd. bo lekarka zrobiła USG prenatalne w 9 tygodniu, więc o wiele za wcześnie- ostatecznie dziecko zdrowe) a z drugiej strony, gdyby coś było nie tak, to potencjalne wszelkie operacje itd. można byłoby zaplanować z wyprzedzeniem i ja bym miała więcej czasu na przygotowanie się mentalnie 😊
 
reklama
Nie miałam wskazań 😊 zrobiłam dla spokoju i też nauczona doświadczeniem znajomych, którzy martwili się zdecydowanie za długo nawet po samym USG (mojej przyjaciółce wyszło nieprawidłowe nt, brak kości nosowej itd. bo lekarka zrobiła USG prenatalne w 9 tygodniu, więc o wiele za wcześnie- ostatecznie dziecko zdrowe) a z drugiej strony, gdyby coś było nie tak, to potencjalne wszelkie operacje itd. można byłoby zaplanować z wyprzedzeniem i ja bym miała więcej czasu na przygotowanie się mentalnie 😊
No to fajnie ze się zdecydowałaś na to badanie, wynik już masz i możesz być spokojna ☺️☺️
 
Do góry