reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Ja polecam olej migdałowy, jest w Rossku do dostania. Naturalny, bezzapachowy, można uzywać od początku, a potem i dla dzidziusia. Ja sama uzywalam olejku z piwonią Alterra, bardzo mi się zapach podobał, jednak potem już mdlił. A teraz zamierzam sobie kupic coś takiego: Link do: Love Boo, Kremowe Masło do Ciała Wygładzające i Odżywiające Skórę dla Mam, 190ml | Ekodrogeria.pl Nie wiem jak zapach, ale opis i sklad mnie kusi. Momme ma jeszcze fajne produkty, np.: Link do: MomMe, Specjalistyczny olejek przeciw rozstępom, 150ml | Ekodrogeria.pl Z tej firmy używałam dla córki i fajnie się sprawdziły różne kremy i płyny.
Najlepsze kremy nie pomogą jak się ma skłonność do rozstępów, jakby tak kremy pomagały to żadna by ich nie miała a tak wiadomo jak jest, ja to jedynie używam balsamu do ciała bo mam strasznie sucha skórę, zwykłego jakiegoś
 
reklama
Ja nie mam zadnch mdłości ale oszaleje za chwilę! Od 2 dni mnie tak swędzą sutki, że to jest nie do zniesienia! Macie na to jakieś sposoby??😞🥺
Spróbuj sobie lanolina smarować, mi pomogło, w drogerii przy kosmetykach dla dzieci i mam jest, specjalna tłusta masc do sutkow przy karmieniu ale mi ulżyło przy swedzeniu
 
Najlepsze kremy nie pomogą jak się ma skłonność do rozstępów, jakby tak kremy pomagały to żadna by ich nie miała a tak wiadomo jak jest, ja to jedynie używam balsamu do ciała bo mam strasznie sucha skórę, zwykłego jakiegoś
Wiem i o tym już wcześniej pisałam. Tylko w ciązy skóra może być jeszcze bardziej przesuszona i swędzieć.
 
Wiem i o tym już wcześniej pisałam. Tylko w ciązy skóra może być jeszcze bardziej przesuszona i swędzieć.
Tak tak. Ja mam właśnie przesuszoną bardzo. Ogólnie swoją mam sucha a teraz to już wgl się zrobiła sucha jak papier. Także balsam tak. A w kremy na rozstępy niestety nie wierzę za bardzo, ale oczywiście każdy używa co chce i mi nic do tego. Ja tylko swoje zdanie wyrażam 😊😊
 
Ja polecam olej migdałowy, jest w Rossku do dostania. Naturalny, bezzapachowy, można uzywać od początku, a potem i dla dzidziusia. Ja sama uzywalam olejku z piwonią Alterra, bardzo mi się zapach podobał, jednak potem już mdlił. A teraz zamierzam sobie kupic coś takiego: Link do: Love Boo, Kremowe Masło do Ciała Wygładzające i Odżywiające Skórę dla Mam, 190ml | Ekodrogeria.pl Nie wiem jak zapach, ale opis i sklad mnie kusi. Momme ma jeszcze fajne produkty, np.: Link do: MomMe, Specjalistyczny olejek przeciw rozstępom, 150ml | Ekodrogeria.pl Z tej firmy używałam dla córki i fajnie się sprawdziły różne kremy i płyny.
Oo ten LoveBoo wyglada super. Tylko nie jest napisane od którego miesiąca można. Poczekam te dwa miesiące i też spróbuję 🥰
Spróbuj sobie lanolina smarować, mi pomogło, w drogerii przy kosmetykach dla dzieci i mam jest, specjalna tłusta masc do sutkow przy karmieniu ale mi ulżyło przy swedzeniu
I to też spróbuję. Wczoraj mnie jeden siedział niesamowicie. A podrapać ni jak bo bolało :(

A z tymi kremami wiadomo cudów nie zrobią i każdy ma inną skłonność. Ale zawsze chociaż minimum pomogą :) A przynajmniej można się poczuć, że sie o siebie dba i się ładnie pachnie :D Myślę, że mało ważne czy ten krem jest na rozstępy, a nawet poza brzuchem i piersiami to raczej wesprę się masażem na sucho. Fajna sprawa, ale podobno w ciąży zagrożonej nie wolno i po brzuchu nie wolno. Ważne żeby skladniki fasolce nie szkodziły, a te na rozstępy przynajmniej są pod jakąś minimalną kontrolą.
 
Oo ten LoveBoo wyglada super. Tylko nie jest napisane od którego miesiąca można. Poczekam te dwa miesiące i też spróbuję 🥰

I to też spróbuję. Wczoraj mnie jeden siedział niesamowicie. A podrapać ni jak bo bolało :(

A z tymi kremami wiadomo cudów nie zrobią i każdy ma inną skłonność. Ale zawsze chociaż minimum pomogą :) A przynajmniej można się poczuć, że sie o siebie dba i się ładnie pachnie :D Myślę, że mało ważne czy ten krem jest na rozstępy, a nawet poza brzuchem i piersiami to raczej wesprę się masażem na sucho. Fajna sprawa, ale podobno w ciąży zagrożonej nie wolno i po brzuchu nie wolno. Ważne żeby skladniki fasolce nie szkodziły, a te na rozstępy przynajmniej są pod jakąś minimalną kontrolą.
na sucho?
 
A czemu zaszkodzić bo pierwsze słyszę. W ostatnim tygodniu miałam 2 razy takie usg. Jedno na pogotowiu drugie na normalnej wizycie. Słuchałam serca. I nic nie mówił lekarz że to szkodzi🤔
Mi też lekarz mówił, że słuchać możemy dopiero przez powłoki brzuszne bo może to zaszkodzić dziecku. Są dwie szkoły chyba
 
Bierzesz bardzo twarda szczotkę z gęstym włosiem. Na necie znajdziesz. I okrężnymi ruchami masujesz się od dołu do góry ciała. Tak wiesz od dołu kończyn w strone serca. Podejrzewam, że mocno może to pomoc na obrzęki nóg ciążowe. (Na obrzęki końskich nóg na pewno pomaga) Wypychasz limfe w ten sposób do góry. Troszkę nieprzyjemne uczucie, a skóra powinna się zaróżowić. Potem prysznic, bo sie stary naskórek się zdrapuje. A po kąpieli masz pięknie otwarte pory i wtedy nawilżający krem. Pobudza to krążenie krwi we skórze i ją uelastycznia. Mnóstwo filmików jest na necie pokazujących technikę wykonania. Szczególnie mi pomogło pare lat temu jak udalo mi sie 30 kg schudnąć. Mimo takiej zrzutki skóra mi nie wisiała :) Niestety potem miałam bardzo zły czas i znowu mam problem :)
 
Kochana doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie wady wykrywają prenatalne.
Jednak zgodnie z mężem podjęliśmy taką decyzję i tego chcemy się trzymać 😀
Ja niby jestem zapisana na prenatalne, ale się boję. Znan tylko jedna osobę, która robiła i wyszło jej, że dziecko będzie warzywkiem... I co? Zupełnie zdrowy chłopiec się urodził. Myślę o samym usg, a z pappa Rezygnuje a na pewno nie odbiorę wyników. Sama nie wiem, 27.07 mam termin, muszę pomyślę. Narzeczony i rodzice odradzają
 
reklama
Ja niby jestem zapisana na prenatalne, ale się boję. Znan tylko jedna osobę, która robiła i wyszło jej, że dziecko będzie warzywkiem... I co? Zupełnie zdrowy chłopiec się urodził. Myślę o samym usg, a z pappa Rezygnuje a na pewno nie odbiorę wyników. Sama nie wiem, 27.07 mam termin, muszę pomyślę. Narzeczony i rodzice odradzają
Ja nawet nie wiem jak to w Niemczech z tymi badaniami jest właśnie🤔 nie pytałam ale teraz jak będę to się dowiem. Ale wiem że musieliśmy dopłacić 250 € żeby mieć na każdej wizycie USG bo tak to tylko 3 przysługują
 
Do góry