reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Jedno pytanie, jak często wstajecie w nocy na siku? Ja dzis skończyłam 10 tydzień i mimo, że staram się nie pic na wieczór i tak muszę 2 razy wstac, inaczej mam uczucie że pęknie mi pęcherz, dziwne bo w dzień aż tak często nie latam, może też przez upały więcej wypoce w trakcie dnia.
Ja tak mam ze w nocy minimum 2 razy wstaje o stałych porach, nie ważne czy pije przed snem czy nie, czasem się zdarza że 3 razy nawet mnie obudzi🤣 a czytałam ze to normalne bo nerki szybciej pracują i podobno już lepiej nie będzie tylko gorzej bo potem macica na pęcherz uciskac będzie plus bobasek lubi sobie pokopać 😁
 
reklama
No patrz, ja zieleń uznaję za kompletnie chłopięcą xD No chyba, że jakieś stokrotki na tej zieleni będą. Jasnych kolorów w ogóle nie chce. Są niepraktyczne, mamy 3 psy :D A mi średnio idzie w obowiązki domowe. Póki co kupiłam czerwone i szare gacie tylko. Baby blue z kolei bym i na dziewczynkę ubrała. O albo fiolety, też są spoko na oba. A to mojego faceta ulubiony kolor. Tyle, że ja mam też to utrudnienie, że jestem najmłodszą osobą w rodzinie. Nie dość, że nie mogę po kimś dostać ubranek, to tak się zmieniły dostępne opcje, że rodzina na mnie robi wielkie oczy. Kojarzą tylko gacie, pajacyki, śpioszki i koszulki. A body tylko z tancerzami im się kojarzy xD A żeby smoczek, czy butelkę kupić. Przecież co za różnica, a o tym że mogą wady zgryzu powodować, zero wiedzy. Co dziwne nie krzywią mi się na pomysł wielopieluchowania. Myślałam, że będzie batalia. Jak babci pokazywałam jak się teraz tetrę składa to była pod wrażeniem. "Kto to tak wymyślił!"
Te mi się marzy wielopieluchowanie tylko zastanawiam się jak dziecka pupa na to zareaguje
 
Jedno pytanie, jak często wstajecie w nocy na siku? Ja dzis skończyłam 10 tydzień i mimo, że staram się nie pic na wieczór i tak muszę 2 razy wstac, inaczej mam uczucie że pęknie mi pęcherz, dziwne bo w dzień aż tak często nie latam, może też przez upały więcej wypoce w trakcie dnia.
Co 2h;)
 
Na temat wielopielo się wypowiem, bo sama stosowałam, I powiem tak - brzmi to super, eko, nie niszczymy planety I tak dalej, zgadzam się z tymi aspektami. Ale jednak nadchodzą chude lata I sam zestaw tetr, wkładów, otulaczy, kieszonek, to niestety spory wydatek, a koszt wody, prądu, detergentów będzie tylko rósł. Mnie po prostu nie było na to stać. Druga sprawa to wygoda - wielopielo to zobowiązanie, potrzebna jest dyscyplina, bo jak nie wypierzesz pieluch wieczorem to do rana nie wyschną I nie będziesz miała w co wsadzić dziecka. Kolejna sprawa jest indywidualna u każdego dziecka, ale mnie trafiła się konkretna sikaczka który każdy pakiet potrafiła przelać w minutę. Ilość prania każdego dnia była zatrważająca... Także zgadzam się w pełni z ekologicznym podejściem, jednak uważam że wielopielo są dla osób lepiej sytuowanych I zdecydowanie zdyscyplinowanych. Będę jeszcze próbować przy drugim, może jak Luśka przestanie tak lać jak szalona to w okolicy odpieluchowania spróbujemy znów, bo jednak każde wielopielo to jedna jednorazówka na świecie mniej 👍
A mi właśnie chodzi o kwestie finansową. Wszędzie czytam, że wielorazowki są tańsze w ogólnym rozrachunku
 
Jedno pytanie, jak często wstajecie w nocy na siku? Ja dzis skończyłam 10 tydzień i mimo, że staram się nie pic na wieczór i tak muszę 2 razy wstac, inaczej mam uczucie że pęknie mi pęcherz, dziwne bo w dzień aż tak często nie latam, może też przez upały więcej wypoce w trakcie dnia.
Ja też 2-3 razy w nocy wstaję do toalety, ale i w dzień .
 
Jedno pytanie, jak często wstajecie w nocy na siku? Ja dzis skończyłam 10 tydzień i mimo, że staram się nie pic na wieczór i tak muszę 2 razy wstac, inaczej mam uczucie że pęknie mi pęcherz, dziwne bo w dzień aż tak często nie latam, może też przez upały więcej wypoce w trakcie dnia.
Dwa razy już wstaje, a pamietam ze pod koniec pierwszej ciąży nawet 3 😝
 
Pralka z suszarką to ogromne ułatwienie, na pewno będzie ci prościej wystartować. Otulacz + tetra super się sprawdza na noworodkach, małych niemowlakach, ale jak znaczyna ci taki 8-10msc uciekać, turlać, to szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego misternego samolotu I na to jeszcze otulacz - been there, done that 😅 dlatego łatwiej jest z wkładami albo kieszonkami (mam takie PULowe MOS, które ten materiał od skóry mają szybkoschnący - evo. Schnie w sekundę, nawet na tradycyjnej suszarce). Kwestia odpieluchowania - zgadzam się, jak pisałam możliwe że wrócę do wielopielo na ten czas, żeby łatwiej Luśce było przejść na nocnik. Totalnie nie zniechęcam, wręcz uważam że każdy powinien spróbować wielopielo, przyklaskuję każdej mamie która chce wielopieluchować. W moim odczuciu jest to jednak nie tak łatwe I proste, jak opisuje się to w poradnikach, jednak jeśli człowiek nie spróbuje to sie nie dowie, czy mu to pasuje 👍
Tetra w suszarce bardzo się kurczy
 
reklama
Do góry