reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny czy to normalne że w 10 +4 czuje się dobrze? Cycki nie bolą i są jakby mniejsze niż 2-3 tyg temu. Nie jestem teraz taka zmęczona. Martwie się i zastanawiam czy iść do jakiegoś ginekologa na usg czy dam rade doczekać do 21.07 ? 😱
Ja pisałam wczoraj, że mi mdłości odchodzą i się martwię, pół nocy nie spałam, a dzisiaj wszystko wróciło… także spokojnie, tak już było pisane, są lepsze i gorsze dni 😘 jak się niepokoisz to zawsze możesz pójść na dodatkowe usg. Ja tak robię, bo inaczej bym po ścianach ze stresu chodziła
 
Dziewczyny co mają dopplery - jakiego żelu używacie? Ja mam jeszcze sprzęt z poprzedniej ciąży, ale jechałam na oliwce. Teraz chcę trochę bardziej profesjonalnie podejść do tematu 🤪
 
Dziewczyny co mają dopplery - jakiego żelu używacie? Ja mam jeszcze sprzęt z poprzedniej ciąży, ale jechałam na oliwce. Teraz chcę trochę bardziej profesjonalnie podejść do tematu 🤪
wpisz w goggle żel do usg i wyskoczy ci cała masa +\-30zl :)
Tylko dodam bo widzę, że sporo z Was używa już dopplerow, że do 12tyg nie powinno się ich używać ponieważ nagrzewają zarodek. Zasada jest taka, że nie używamy głowicy wielkości zarodka. Jeśli coś was martwi to lepiej chodzić cześciej do lekarza i podejrzeć malucha niż niepotrzebnie narażać na późniejsze problemy. Wiadomo, że jeśli ktoś używa od czasu do czasu to jest jego wybór i ja nie oceniam bo sama raz już użyłam, ale tylko daje znać bo widziałam, że ktoś tu pisał ze używa codziennie a może nie wie, ze takie są zalecenia who i ptgip :)
 
wpisz w goggle żel do usg i wyskoczy ci cała masa +\-30zl :)
Tylko dodam bo widzę, że sporo z Was używa już dopplerow, że do 12tyg nie powinno się ich używać ponieważ nagrzewają zarodek. Zasada jest taka, że nie używamy głowicy wielkości zarodka. Jeśli coś was martwi to lepiej chodzić cześciej do lekarza i podejrzeć malucha niż niepotrzebnie narażać na późniejsze problemy. Wiadomo, że jeśli ktoś używa od czasu do czasu to jest jego wybór i ja nie oceniam bo sama raz już użyłam, ale tylko daje znać bo widziałam, że ktoś tu pisał ze używa codziennie a może nie wie, ze takie są zalecenia who i ptgip :)
Poprzednio używałam tylko wtedy, jak mi zanikały objawy, może kilka razy się zdarzyło… a dla mnie to jest niezrozumiałe, bo np. producent mojego sprzętu opisuje fale z urządzenia jako nieszkodliwe, bo są o wiele niższej częstotliwości niż standardowo, ze to jest wyrób medyczny itp. Przy wyrobie chyba powinni dawać takie informacje… chociaż ja tam nie wiem, czy sprzęt za 150 zł można tak nazwać… mój lekarz też nie jest za używaniem tego zbyt często, tak samo jak za częstym usg… no ale nic nie poradzę. Wolę wydać raz 150zl i sobie słuchać raz na jakiś czas w chwilach kryzysu niż latać ciagle na usg, które niby też jest szkodliwe, a tak do końca to nie wiadomo 🤷🏼‍♀️ A sprzęt kupiłam po doświadczeniu poronienia, więc tym się trochę usprawiedliwiam, że to nie było dla przyjemności. Oczywiście jak we wszystkim trzeba mieć umiar
 
Poprzednio używałam tylko wtedy, jak mi zanikały objawy, może kilka razy się zdarzyło… a dla mnie to jest niezrozumiałe, bo np. producent mojego sprzętu opisuje fale z urządzenia jako nieszkodliwe, bo są o wiele niższej częstotliwości niż standardowo, ze to jest wyrób medyczny itp. Przy wyrobie chyba powinni dawać takie informacje… chociaż ja tam nie wiem, czy sprzęt za 150 zł można tak nazwać… mój lekarz też nie jest za używaniem tego zbyt często, tak samo jak za częstym usg… no ale nic nie poradzę. Wolę wydać raz 150zl i sobie słuchać raz na jakiś czas w chwilach kryzysu niż latać ciagle na usg, które niby też jest szkodliwe, a tak do końca to nie wiadomo 🤷🏼‍♀️ A sprzęt kupiłam po doświadczeniu poronienia, więc tym się trochę usprawiedliwiam, że to nie było dla przyjemności. Oczywiście jak we wszystkim trzeba mieć umiar
bo są bezpieczne od ok 10-12 tygodnia. Tak samo zreszta jak słuchanie bicia serca u lekarza, większość tego do 10tc nie robi bo takie są najnowsze zalecenia. Samo usg nie jest szkodliwe ale fale dopplerowskie dzięki którym słyszymy dźwięk już podobno tak bo nagrzewają maleńki zarodek.
Nie oceniam bo tak jak pisałam ja tez mam i raz na jakiś czas użyje, napisałam to bo kozę ktoś nie wie, a jak już się dowie to trochę ograniczy, lub nie jego wybór nic mi do tego 😁
 
Dziewczyny prowadzę ciąże prywatnie i mój lekarz nic nie mówił o badaniach prenatalnych, chociaż oczywiście ostatnio była nerwówka z tym krwiakiem i plamieniami u mnie. I teraz tak kolejna wizytę mam 11+0. Czy on mnie wtedy umówi na badania prenatalne, jaki to jest koszt (badania krwi plus usg prywatnie) tak mniej więcej. Bratowa powiedziała ze około 800-900 zł co już mi się wydaje dosyć drogie i teraz nie wiem co robić. Szukać jakiegoś lekarza na NFZ na szybko żeby dał skierowanie?
 
Hej dziewczyny 😊 troche sie martwię bo przeszły mi wszystkie objawy, wzdęcie minęły, bóle jajnikow tez..co prawda nie mam żadnych plamien ani nic, ale jakoś tak się wewnętrznie obawiam.. z aplikacji mi wychodzi ze to 7+3.W poniedziałek mam wilizyte u gina.. chyba oszaleje do poniedzialku😔
 
Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś opryszczki to dobrze skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktaktu. Możesz to posmarować maścią z acyklowirem albo odrobiną olejku z drzewa herbacianego, są też plastry compeed na opryszczkę i taki plaster w żelu (nazwy nie pamiętam, ale kupowałam w super pharm). Nie mam pewności względem leków doustnych, w tym zakresie lepiej niech doradzi lekarz.
Tak ja bym poszła do lekarza z tym. Bo to jednak jest jakiś wirus w organizmie. A wiadomo w ciąży mało które leki można brać, więc lepiej się z lekarzem skonsultować
 
reklama
Zawsze rano po wstaniu normalnie nie mam siły się ruszyć 🤷‍♀️ ani chęci 🤣 w ciągu dnia też tak to wygląda. Jestem ciągle taka bez sił, teraz trochę lepiej bo nie ma upałów to się da żyć ale jak przyjdzie upał to ja już wgl jestem sflaczala
 
Do góry