reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Jej!
Czy macie już założone karty ciąży?
Mój gin stwierdził serduszko (odmłodzil mi ciążę o 5 dni-wedlug poprzdniego badania USG w prywatnym gabinecie u innego lekarza ciąża powinna mieć już 8+1 u niego wyszło 7+4) zlecił badania i dopiero umówił wizytę z założeniem karty ciąży.
 
Ja po wczorajszej krzywej mam potwierdzona cukrzycę (po 2h wynik 167, pozostałe dobre). W pierwszej ciąży nie miałam, ale w tej miałam tyle czynników ryzyka, że po pierwszym wysokim wyniku na czczo robionym w 6tc w zasadzie byłam już pewna :( w pierwszej ciąży wszystkie wyniki poprawne, a dziecko urodziło się ponad 4 kg.
 
Ja po wczorajszej krzywej mam potwierdzona cukrzycę (po 2h wynik 167, pozostałe dobre). W pierwszej ciąży nie miałam, ale w tej miałam tyle czynników ryzyka, że po pierwszym wysokim wyniku na czczo robionym w 6tc w zasadzie byłam już pewna :( w pierwszej ciąży wszystkie wyniki poprawne, a dziecko urodziło się ponad 4 kg.
W pierwszej ciąży też nie miałam cukrzycy ciążowej. Tylko pod koniec już było zatrucie ciążowe i nadciśnienie. Córka urodzona w 42 tyg, 3970 g, więc ciąża przenoszona. Ogólnie mnie przeraża wiele aspektów ryzyka w tej ciąży. Podejrzewałam, że nie będzie łatwo, ale nie sądziłam, że będzie tak ciężko psychicznie. Nie chciałabym zaszkodzić dziecku.
 
Jej!
Czy macie już założone karty ciąży?
Mój gin stwierdził serduszko (odmłodzil mi ciążę o 5 dni-wedlug poprzdniego badania USG w prywatnym gabinecie u innego lekarza ciąża powinna mieć już 8+1 u niego wyszło 7+4) zlecił badania i dopiero umówił wizytę z założeniem karty ciąży.
Też tak miałam na początku i dziwiłam się dwóch lekarzy nie założyło karty ciąży w 6 tygodniu i 7, też miałam takie przesunięcia o tydzień a teraz w 12 tygodniu już nie ma przesunięć, też mnie to martwiło i okazało się że jednak nie potrzebnie ☺️👍🙌
 
W pierwszej ciąży też nie miałam cukrzycy ciążowej. Tylko pod koniec już było zatrucie ciążowe i nadciśnienie. Córka urodzona w 42 tyg, 3970 g, więc ciąża przenoszona. Ogólnie mnie przeraża wiele aspektów ryzyka w tej ciąży. Podejrzewałam, że nie będzie łatwo, ale nie sądziłam, że będzie tak ciężko psychicznie. Nie chciałabym zaszkodzić dziecku.
Będzie dobrze💪🙌🌻🤗😁
 
Dzień dobry w niedziele🌼🌸🌺

Ja narazie jak na rano czuje się dość dobrze plus przestały mnie boleć piersi, minimalnie odczuwam 😊 ale wczoraj mnie wymęczyło więc dzisiaj może odpoczynek dzidzia zapewnia. Wkoncu niedziela 😅
 
Jej!
Czy macie już założone karty ciąży?
Mój gin stwierdził serduszko (odmłodzil mi ciążę o 5 dni-wedlug poprzdniego badania USG w prywatnym gabinecie u innego lekarza ciąża powinna mieć już 8+1 u niego wyszło 7+4) zlecił badania i dopiero umówił wizytę z założeniem karty ciąży.
Tak, miałam założoną jak tylko lekarz uwidocznił serduszko. Było wtedy 6+4 wg niego, ale poszłam jeszcze prywatnie gdzie indziej, gdzie jest lepszy sprzęt i wyszło, że ciąża tydzień starsza. Ja bym się kierowała tym, co lekarz zobaczył na lepszym sprzęcie mimo wszystko
 
Tak, miałam założoną jak tylko lekarz uwidocznił serduszko. Było wtedy 6+4 wg niego, ale poszłam jeszcze prywatnie gdzie indziej, gdzie jest lepszy sprzęt i wyszło, że ciąża tydzień starsza. Ja bym się kierowała tym, co lekarz zobaczył na lepszym sprzęcie mimo wszystko
Tak dokładnie. Ja dostałam swoją książeczkę ciąży jak lekarz uwidocznić serduszko. Czyli to był 6tc 4d😊
 
reklama
Do góry