reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
W sumie jak tak pomyślę to właśnie dużo owoców tez zjadam. Wcześniej tez ale teraz codziennie po kilka, najbardziej brzoskwinie
To ja mam fazę na gruszki :D i na nic innego. Minęła mi faza na zupki chinskie, na maka, ostatnio nie mam ochoty na nic konkretnego, a coś jeść trzeba, a gruszki bardziej pragnienie zaspokoją niż głód… z plusów to od kilku dni piję kawusię, co prawda bardzo słabą, ale czuję, że mam jakoś poranny rytuał zachowany i lepiej mi się pozbierać :D

Co do brzuszka, to ja mam wciąż taki sam jak na samym początku. Nie jest płaski, ale też nie typowo ciążowy, a dzisiaj 9+1. W poprzedniej ciąży mam wrażenie, że jakoś szybciej mnie „wybuliło”
 
Dzień dobry!

U mnie kawa to totalne nono, odruch wymiotny na sam zapach. Jeśli chodzi o zachcianki to raczej brak, jedynie co to przez brak siły i energii chętniej sięgam po gotowe dania, ale sporo owoców i warzyw jem, szczególnie w formie zup. Dziś na obiad mężowska carbonara, danie którym mnie zdobył 🤣

My w ciąży nie możemy brać furaginy na problemy z pęcherzem, prawda? Zostaje żurawina, dużo pić i w najgorszym wypadku Monural, nie?
Już mam monural za sobą 😑 tak tylko żurawiną ale kupiłam fajny sok z zurawiny w aptece, wypiłam jedną łyżkę i pomogło po pół h no ale ten monural i tak wzięłam bo były bakterie w moczu. Zrobiłam powtorne badanie po 1.5 tyg i już było dobrze
 
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych specjalnych zachcianek, a teraz ogóreczki kiszone, śledzie, kiełbasa, kapusta kiszona i placki ziemniaczane 🙈 od słodkiego odrzuciło mnie jakieś 3 tygodnie temu, aż mi trudno uwierzyć, bo tak normalnie to codziennie musiało wjechać jakieś ciasteczko czy czekolada do kawy. Nie raz próbowałam robić sobie detoks od cukru, ale zawsze szybko wracałam. A teraz zero ochoty, mogłoby tak zostać na dłużej 🙂
mam to samo zero ochoty na słodkie a po ciąży z córką mega ochote miałam do tego stopnia ,że codziennie jadłam . Także to na plus na razie
 
Ja po tych 14 dniach byłam chora i kilka dni jechałam na paracetamolu 😕 okres mi się spóźniał, ale założyłam, że to na pewno normalne, bo miałam tylko raz okres po porodzie i myślałam, ze hormony ciagle jeszcze się nie unormowały. Paracetamol nie bardzo działał i mialam zacząć brać ibuprofen, ale jakoś mnie natchnęło i zrobiłam test
paracetamol nie zaszkodzi a ibuprofen też w nie których przypadkach jest wskazany w ciąży. Lepiej leczyć ,bo później jeszcze może być gorzej dla was obojga. W ciąży czasem i antybiotyk trzeba brać
 
Czy ktoś wie czy hemoglobina rośnie po progesteronie? Odebrałam wyniki krwi od rodzinnego, lekarz niby zaznaczył ze wszystko ok ale mam dość sporo ponad poziom tą hemoglobine, max jest do 14,8 a ja mam 16g/dl?

Oczywiście pokaże dzisiaj ginekologowi ale jestem ciekawa czy ktoś może wie
 
Trzymam kciuki za wszystkie wizutujace dzisiaj mamusie 🙌👍🌻, powiem wam że ostatnio zaczęłam odpinać guzik w spodniach i w sobotę poszłam do h&m i poleć bo są promocje, kupiłam już trzy pary spodni dla ciężarnych w sumie za 110 zł może któraś też się już przestaje dopinać 🥴🤷😂
Pomalutku goła będę chodzić 😅😅😅 spodnie z gumką wchodzą do łask 😍
 
reklama
Wróciłam do domu. Wszystko dobrze. Jest serduszko 136/min, z om i z usg 7+0, termin jednak więc 27/02 🙈 Dostałam luteinę na to plamienie i xonvea na nudności.
Rozmawiałam o pappie i z okazji wieku wyjsc może źle. Jesli będzie sanco ok, to tym podwójnym pappa się nie przejmować. A mówiła, żeby zrobić, bo wtedy jeśli znów bialko pappa wyjdzie bardzo niskie, to acard przepisze. W poprzedniej ciąży właśnie przez to brałam acard 150.
IMG_20220711_121738.jpg
 
Do góry