reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Ja się już nie mogę doczekać prenatalnych. Mam za tydzień w czwartek. 2 dni temu przeżyłam mega stres a teraz moj facet ma focha i traktuje mnie jak powietrze. Nie wiem co mam ze sobą robić... psychicznie to masakra. Nie odzywa się do mnie. Poszedl sobie teraz na spacer z psem nie wiem gdzie. Jak można tak traktować kobietę która nosi jego dziecko?
Przepraszam że się żalę ale męczę się i nie że taki długotrwały stres może mieć rzeczywiście zły wpływ ☹
Wiem że to łatwo się mówi. Ale musisz jakoś to opanować bo jednak to ma wpływ na dziecko. Nie przejmuj się. Jemu przejdzie A na Tobie się może odbić bardzo. Ja tak się staram nie przejmować niczym, bo to ma zły wplyw
 
reklama
Hej, ja się mało odzywam, bo ostatnio u nas ciągle goście - uroki mieszkania nad morzem. Moje samopoczucie jest w sumie okej, brzuch rośnie jak na drożdżach. Boli mnie kregoslup i zdarza mi się brązowawy śluz, ale nie jakoś dużo, więc grzecznie czekam do wizyty. We wtorek mam prenatalne i już się nie mogę doczekać.
 
wiek ma duży wpływ, ale nie tylko. Ryzyko wyliczane jest statystycznie. Pomiary wprowadza się do programu, który razem z informacjami o nas wylicza to ryzyko. Wiec tak naprawdę najważniejsze jest to czy wyniki mieszczą się w normie, bo reszta to statystyka. I wbrew pozorom nawet 1:75 to tak naprawdę tylko 1 chore dziecko na 75 zdrowo urodzonych mino identycznego wyniku
Wiem na jakiej zasadzie jest robiony ten test i że to tylko statystyka. Jednak świadomość, że możesz mieć to jedno dziecko z 16 chore jest przytłaczająca. Program wylicza krzywdząco zazwyczaj, ponieważ nie wszystkie pomiary z USG są tam wprowadzane. Gdyby bylo więcej danych, to ryzyko byłoby inne. Na necie można znaleźć inny kalkulator niż ten fmf i więcej danych się wprowadza, co automatycznie zmniejsza ryzyko. Od momentu otrzymania mojego wyniku do chwili wyniku sanco zapoznałam się z różnymi publikacjami na temat wolnej bety i białka pappa. Mimo fałszywych wyników, dalej oblicza się to durne ryzyko. Uważam, że powinno się proponować bardziej wiarygodne testy przesiewowe jak np nifty zamiast podwójnego. Albo powinno się zrezygnować z obliczania ryzyka, które to powinno być przedstawione w razie złego obrazu USG.
 
Wiem na jakiej zasadzie jest robiony ten test i że to tylko statystyka. Jednak świadomość, że możesz mieć to jedno dziecko z 16 chore jest przytłaczająca. Program wylicza krzywdząco zazwyczaj, ponieważ nie wszystkie pomiary z USG są tam wprowadzane. Gdyby bylo więcej danych, to ryzyko byłoby inne. Na necie można znaleźć inny kalkulator niż ten fmf i więcej danych się wprowadza, co automatycznie zmniejsza ryzyko. Od momentu otrzymania mojego wyniku do chwili wyniku sanco zapoznałam się z różnymi publikacjami na temat wolnej bety i białka pappa. Mimo fałszywych wyników, dalej oblicza się to durne ryzyko. Uważam, że powinno się proponować bardziej wiarygodne testy przesiewowe jak np nifty zamiast podwójnego. Albo powinno się zrezygnować z obliczania ryzyka, które to powinno być przedstawione w razie złego obrazu USG.
Dodam, że to lekarka powiedziała, że ryzyko z uwagi na wiek prawdopodobnie wyjdzie np.:1:60. I to już jest mega ciulowe.
 
Hej! Gratuluje udanych wizyt. W nocy miałam skurcz w łydkach. Zapomniałam jak to jest, bo ostatni raz się z tym zmagałam 7 lat temu. Rano pobiegłam do apteki po magnez. 😂 Jestem normalnie padnięta, bo ostatnie dni spędziłam na pakowaniu nas do przeprowadzki. Dzisiaj przyjechał transport i zabrał wszystkie rzeczy. Teraz czas na odpoczynek. Spokojnej nocy!
 
Aaaaa to jeśli tak to rozumiem. Tak samo bym zrobiła.
Moja kuzynka na pierwszego tez takiego trafiła. Była na wizycie,powiedział jej ze wszystko ok. Ona za parę godzin miała krwawienie mocne, na SOR a tam krwiak duży i też niemożliwe żeby w te 2 - 3 godziny urósł znikad
Oczywiście ze niemożliwe . Ja dlatego poszłam na pierwsze usg w 6 tyg do dobrego specjalisty z dobrym sprzętem chodź kosztowało mnie 300 zł . I właśnie dowiedziałam się ze mam krwiaka . A myśle ze u mojego lekarza by nawet nie zauważył bo maja strasznie stary sprzęt . Jak mu powiedziałam ze mam krwiaka to dopiero zaczął się przyglądać ale nie mógł określić ile ma cm … i teraz na każde usg będę chodzić do tego dobrego doktora . W piątek mam nadzieje ze usłyszę ze krwiak się wchłoną
 
Ja się już nie mogę doczekać prenatalnych. Mam za tydzień w czwartek. 2 dni temu przeżyłam mega stres a teraz moj facet ma focha i traktuje mnie jak powietrze. Nie wiem co mam ze sobą robić... psychicznie to masakra. Nie odzywa się do mnie. Poszedl sobie teraz na spacer z psem nie wiem gdzie. Jak można tak traktować kobietę która nosi jego dziecko?
Przepraszam że się żalę ale męczę się i nie że taki długotrwały stres może mieć rzeczywiście zły wpływ ☹
Nie przejmuj się . Moj dziś wielce zły był ze obiadu nie ma 🤦‍♀️ A mówię do niego to co miałam iść do sklepu żeby zrobić obiad i po drodze się przerwrocic ? Bo naprawdę się dziś tak masakrycznie czułam zawroty głowy kołatanie serca pociłam się wydawało mi się ze nie mam czyn oddychać . A on mi obiad każe robić 🤦‍♀️ No chyba chory xd
 
Wiem na jakiej zasadzie jest robiony ten test i że to tylko statystyka. Jednak świadomość, że możesz mieć to jedno dziecko z 16 chore jest przytłaczająca. Program wylicza krzywdząco zazwyczaj, ponieważ nie wszystkie pomiary z USG są tam wprowadzane. Gdyby bylo więcej danych, to ryzyko byłoby inne. Na necie można znaleźć inny kalkulator niż ten fmf i więcej danych się wprowadza, co automatycznie zmniejsza ryzyko. Od momentu otrzymania mojego wyniku do chwili wyniku sanco zapoznałam się z różnymi publikacjami na temat wolnej bety i białka pappa. Mimo fałszywych wyników, dalej oblicza się to durne ryzyko. Uważam, że powinno się proponować bardziej wiarygodne testy przesiewowe jak np nifty zamiast podwójnego. Albo powinno się zrezygnować z obliczania ryzyka, które to powinno być przedstawione w razie złego obrazu USG.
Sanco czy nifty są zbyt drogie by były refundowane każdej kobiecie po 35rz. Najważniejszy jest obraz usg, pappa jest ważna bo dużo mówi o wydolności łożyska.
Nie zazdroszczę ci i mam nadzieje, ze żadna z nas nie będzie musiała tym razem przez taki stres przechodzić, jednak mimo wszystko myśle, że ta statystyka nie jest taka głupia. Trzeba na to spojrzeć tak, że jakaś kobieta była tą jedną z 16 i dzięki takim takim przesiewowym testom mogła rozszerzyć diagnostykę. Bo nie ukrywajmy, ile kobiet które do tej pory nie miały chorych w rodzinie wyda 2,5k na badanie ? Mały ułamek 😢
 
reklama
Do góry