reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Tak nawet pisze ze to się robi żeby natłuścić pierś 😀 ja tez mam dość dużo tego . Mi np zawsze przed miesiączka się to robiło . W książeczce i tak pisze ze lekarz będzie badał 😩😩 mam nadzieje ze zapomni 😅
No właśnie, teraz dopiero dzięki Waszym wskazówkom doczytałam. Całe życie się człowiek uczy 😀
Ja to już się kiedyś zastanawiałam czy można jakiś botox w suta wcisnąć żeby go trochę 'odwrażliwic' 🥴😅
 
reklama
Oj nie, najgorzej to jak są mdłości i zaczyna się czuć głód 🫣 nie wiem czy jeść, czy zwymiotować... I boję się coś włożyć do buzi 🤢 ale zwykle jak zjem to przechodzi.
Ostatnio mam wrażenie że ogółem z mdłościami lepiej. Nie mam rano uczucia kaca, mdłości łapią że 2x dziennie a nie cały czas. Oby to nie była cisza przed burzą 😅
A u Was już trochę lepiej w tym temacie?
U mnie 12 tydzień leci i już widzę znaczną poprawę, ostatnio tylko od zapachu dezodorant do stóp prawie zwymiotowałam, ale obeszło się bez , szybko uciekłam na świeże powietrze, ale ten skręt żołądka zapamiętam chyba Do końca życia
 
A jak mówimy o sutkach, to mam dość osobiste pytanie... Czy pojawia wam się jakaś taka tłustawa warstewka na nich? Taka raczej bezbarwna lub biaława? No nie idzie tego zmyć sama woda i mydłem i wytrzeć ręcznikiem 😑🤷 próbowałam wacikiem i płynem micelarnym ale mam tak wszystko nadwrażliwe że też nie daje rady 🥴
Nic takiego nie mam, za to pojawiły się te brodawki montgomerego czy jakoś tak, dość specyficznie to wygląda. Ale tylko je widać jak sutki stoja i skora się napreży, jak są miękkie to nie widać.
 
No właśnie, teraz dopiero dzięki Waszym wskazówkom doczytałam. Całe życie się człowiek uczy 😀
Ja to już się kiedyś zastanawiałam czy można jakiś botox w suta wcisnąć żeby go trochę 'odwrażliwic' 🥴😅
Na sam koniec ciąży można np popracować trochę laktatorem (wcześniej nie, bo może to wywołać skurcze) I smarować brodawki lanoliną. Ja też mam mega wrażliwe sutki i nie polecam karmienia bez żadnego przygotowania 🥴 mam tragiczne wspomnienia ze szpitala, a ogółem karmiłam bardzo krótko, jakiś czas odciągałam i odciąganie też wspominam bardzo źle
 
U mnie 12 tydzień leci i już widzę znaczną poprawę, ostatnio tylko od zapachu dezodorant do stóp prawie zwymiotowałam, ale obeszło się bez , szybko uciekłam na świeże powietrze, ale ten skręt żołądka zapamiętam chyba Do końca życia
Tak 12 tydzień i zaczynam wracać do normy 😀 prócz senności drzemka musi być 😁
 
Cześć, mnie dziś o 5.20 obudził taki głód że pierwsze co to wpadłam do kuchni po muffinke czekoladową😁
Zjadłam i poszłam dalej spać 🤣
Co do sutków to ja wczoraj rano miałam wyciek,wieczorem na obu sutkach biało żółte zaschnięte strupki,trochę szybko ale szczerze może w poprzednich ciążach też tak było tyle że na przestrzeni minionych 9 lat już nie pamiętam 🤷‍♀️
Natomiast zadałam dość głupie pytanie mojemu mężowi czy pamięta jak byłam z synem w ciąży ( 17 lat temu) Czy wymiotowałam bo z córkami wiem że miałam straszne miłości i wymioty od 6 tyg. Teraz w tej ciąży zwymiotowałam raptem 2 razy,czasami mam mdlosci, najgorzej jest jak ktoś się wyperfumuje bardzo wtedy mam odruch wymiotny ale tak to nic mnie nie ruszą. No i mąż stwierdził że z synem wymiotowałam ale nie jakoś strasznie, więc może w brzusiu mam małego groszka😁😍
Fajnie by było bo moj rodzynek nie był by sam wśród dziewczyn.
Wracając do pytania jak zareagowały dzieci :
Najstarsza córka powiedziała -" super będę chodzic z wózkiem"
Syn - "mamo w tym wieku?"
Średnia córka - " w ciąży jesteś aha ok"
Natomiast najmlodsza najbardziej się cieszy i chodzi i pyta kiedy będzie dzidzia😁
Miłego dnia wam życzę
 
Dzień dobry, jak u Was samopoczucie?
U mnie drugi dzień trochę lepiej, ale jeszcze nie tak jakbym chciała 🙈
Prenatalne mam umówione na 4.08, będzie 12+4, może już dowiemy się kto mieszka w brzuchu.
Czy któraś tak jak ja rezygnuje z pappy?
 
Dzień dobry, jak u Was samopoczucie?
U mnie drugi dzień trochę lepiej, ale jeszcze nie tak jakbym chciała 🙈
Prenatalne mam umówione na 4.08, będzie 12+4, może już dowiemy się kto mieszka w brzuchu.
Czy któraś tak jak ja rezygnuje z pappy?
A ja dzisiaj nie najlepiej. Musiałam źle spać i mnie boli w lewym boku. Co jakiś czas tak miewam. Nawet przed ciążą. Tylko ze przed ciążą jadłam tabletki a teraz nic. I mnie męczy. I przejść nie chce. Czasem przechodzi szybciej czasem dłużej męczy. Taki nerwoból jakby 🤯🤯😭

Z mdłościami tez jakby lepiej u mnie. Albo to cisza przed burzą.
 
reklama
Oj nie, najgorzej to jak są mdłości i zaczyna się czuć głód 🫣 nie wiem czy jeść, czy zwymiotować... I boję się coś włożyć do buzi 🤢 ale zwykle jak zjem to przechodzi.
Ostatnio mam wrażenie że ogółem z mdłościami lepiej. Nie mam rano uczucia kaca, mdłości łapią że 2x dziennie a nie cały czas. Oby to nie była cisza przed burzą 😅
A u Was już trochę lepiej w tym temacie?
U mnie od samego początku mdłości straszne, wymioty,wszystko mi śmierdzi- nawet czysta woda. Zaczęło być lepiej tak po skończonym 10tc. Już zaczęłam normalniej funkcjonować, minął jakiś tydzień i wróciło:(
Od wczoraj męczę się znów, większość dnia leżę bo jedynie w tej pozycji mój żołądek jako tako nie daje się we znaki. Wstanie do toalety to już powód by albo zwymiotować albo conajmniej zaczął boleć żołądek i było niedobrze. Więc ja już przestałam mieć nadzieję że przejdzie to :(
Dobrze, że córka współpracująca w ostatnich czasie i wspierający mąż obok bo inaczej to masakra :/
 
Do góry