reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Jeszcze moja mała dziś miała biegunkę nie wiem od czego ,ale jej już przeszło ,a teraz mam wrażenie jakby mnie brzuch pobolewal na jakąś biegunkę i mam nadzieję,że tylko od tego mi się tak spina tam i męczy bardziej .
 
U mnie na początek ze starszakiem wystarczyły 4 komplety body + półśpiochy i 4 pajace. Body oczywiście kopertowe, bo zanim złapałam wprawe z przebieraniem to się zeszło. Spodenki i skarpetki to też moim zdaniem trochę później- półśpiochy wygodniejsze. Dostałam też kilka kompletów śpiochów i kaftaników - jak dla mnie porażka - wogóle niepraktyczne, więc nie zakładałam.
4 razy to ja potrafiłam przebrać dziecko jednej nocy 😜
 
62 to są już duże :) I wcale wygodnie się nie ubiera takiego robaczka w za duże ubranie. Na pewno kup więcej niz kilka sztuk 56. Ja kupowałam w lumpeksie te najmniejsze, można dostać w super stanie lub nowe i za kilka złotych.
mój syn jak się urodził miał 61cm wiec ubranka w rozmiarze 56 zbyt długo nam nie posłużyły. Za duze zawsze można ubrać ☺️
 
mój syn jak się urodził miał 61cm wiec ubranka w rozmiarze 56 zbyt długo nam nie posłużyły. Za duze zawsze można ubrać ☺️
Wlasnie o to chodzi. Ze jedno dziecko się urodzi większe inne mniejsze. I jednej mamie ubranka 56 nie posłużą za długo a innej posłużą bo będzie miała małe dziecko.
 
Córka urodziła się 54cm, do szpitala wzięłam pajace 50 i 52 😅 musiała chodzić w szpitalnych przez jakiś czas. Zaczynalabym od 56, hm, newbie rozmiarowo wychodzi większe, wiec jak najbardziej polecam. W Zarze kupuje do tej pory o rozmiar większe, bo mają małą rozmiarówkę. Jak będziecie kupować to miejcie to na uwadze. Na Vinted tez czasem sprzedają ubrania po suszarce skurczone i ani słowa o tym 🙈
 
Tak właśnie myślałam, że kilka sztuk tych 56 żeby były na początek. Ale więcej tych 62 pokupować. Nawet w sumie jak będą troche za duże to co się stanie. Rękawki można podwinąć. A dość szybko takie dziecko rośnie 🤷‍♀️
Ja myślę że te różnice to też 2 zależności z jakich firm ubranka wybieramy. Ja przy córce wyprawkę na sam początek kompletowałam głównie w H&M. Lubię ich jakość bawełny. Kupiłam kilka body i pajacyków na 50 i całe szczęście bo mimo że córka miała 56cm to te 50 były ok. W rozmiarze 56 się topiła. Za to jakieś inne firmy które dostałam to spokojnie 56 było ok.
Pamiętam że z H&M miałam skompletowaną na 56 i 62 to 62 ledwo zdążyłam poubierać bo nastała jesień i chłodek a córka sierpniowa i szykowałam letnie :p
Także myślę, że też zależy na jakie firmy patrzysz.
I jeszcze jedna rada- u nas nic co miało stópki się nie sprawdziło bo córka miała długą stopę i zwyczajnie to miejsce na stopę było za krótkie i tak obciągało. Pamietam że w pizamkach obcinałam te stopy:p
Więc ja koniecznie zestawy: spodenki, body i skarpetki lub pajacyk z gołymi stopami i skarpetki a pod spód ew body bezrękawnik.
 
reklama
Córka urodziła się 54cm, do szpitala wzięłam pajace 50 i 52 😅 musiała chodzić w szpitalnych przez jakiś czas. Zaczynalabym od 56, hm, newbie rozmiarowo wychodzi większe, wiec jak najbardziej polecam. W Zarze kupuje do tej pory o rozmiar większe, bo mają małą rozmiarówkę. Jak będziecie kupować to miejcie to na uwadze. Na Vinted tez czasem sprzedają ubrania po suszarce skurczone i ani słowa o tym 🙈
Właśnie miałam pytać jak to jest z suszeniem ubranek w suszarce... Wnioskuję że nie da rady? A pieluszki tetrowe? Ja bez suszarki żyć nie umiem, ładuje wszystko. Fakt, kończy się różnie 😅🤷
 
Do góry