reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Podziwiam Was, że macie siłę i czas o tym wszystkim myśleć :D typu przewijaki, ubranka, pieluszki, ja jedynie przejmuję się co będzie ze starszą córką, teraz śpi ze mną w łóżku, łóżeczka nigdy nie znała, bo była nieodkladalna. Muszę ją jakoś przetransportować do jej własnego łóżka i nie wiem jak to zrobić :D łóżko podłogowe w duchu montessori mi się marzy, ale jest chyba za mała… to moje największe zmartwienie :D mamy tylko jedna sypialnię i salon, z dwójką w jednym pokoju spać na początku będzie mega ciężko, nikt się nie wyśpi 😅
 
reklama
ja wam powiem ze u nas chyba będzie właśnie dostawka
nie chce uczyć spania w naszym łóżku a ta dostawka to na wyciągnięcie ręki ale jednak dziecko śpi „u siebie”🤷🏽‍♀️
ale no jak będzie i czy to faktycznie wygodne to życie zweryfikuje😁
 
Podziwiam Was, że macie siłę i czas o tym wszystkim myśleć :D typu przewijaki, ubranka, pieluszki, ja jedynie przejmuję się co będzie ze starszą córką, teraz śpi ze mną w łóżku, łóżeczka nigdy nie znała, bo była nieodkladalna. Muszę ją jakoś przetransportować do jej własnego łóżka i nie wiem jak to zrobić :D łóżko podłogowe w duchu montessori mi się marzy, ale jest chyba za mała… to moje największe zmartwienie :D mamy tylko jedna sypialnię i salon, z dwójką w jednym pokoju spać na początku będzie mega ciężko, nikt się nie wyśpi 😅
Ile ma Twoja córka? Nasza nieodkładalna, śpiąca wiecznie na nas lub z nami jak miała 1.5 roczku to przeszła do swojego pokoju na właśnie zwykle łóżko, duże, niskie- robione przez stolarza. Usypiamy kładąc się obok niej a później śpi lepiej niż spała z nami w łóżku :p
Więc polecam :)
 
@Paulina9303 wiem ,ale on twierdzi ,że to później jak chcesz zmienić to trzeba zrywać później szorować a tak tylko malujesz nowy kolor . Mój to nawet półek na ścianach nie chce ,bo szkoda wiercić dziury 😆

@domini82 @LenkaW86 Ile twój starszy ma? Ja karmiłam córkę 3 lata i 3 miesiące w sumie w teraz 7 czerwca zaczęłam odstawiać ,bo miałam tomografię z kontrastem i postanowiłam ,że później będę już twarda . I tak w nocy może raz mocniej płakała ,bo mocno spala więc jej dałam ,ale nie pamiętała nawet tego. Później jeszcze jeden dzień w nocy i koniec był . Mówiłam,że chore namalowałam czerwonym markerem kropki 😛. Nie raz jeszcze się śmieje i pyta czy dam cycy ,czy jeszcze są chore 😆 . Akurat dobrze ,że odstawiłam ,bo się dowiedziałam ,że w ciąży jestem pod koniec miesiąca 😆
Mój ma półtora roku. Nie chciałam go tak długo karmić, ale tak wyszło (to tak w związku z weryfikacją przez życie ciążowych planów🤣). W maju wróciłam na dwa miesiące do pracy po macierzyńskim i Czaruś siedząc z babcią nie narzekał na brak cycka. I pewnie by się udało go wtedy odstawić. A potem się okazało ze jestem w ciąży i l4 i znowu doi na potęgę. Ale we wrześniu żłobek i to mi daje nadzieję, że jednak się odstawi.
 
Też postanowiłam teraz nie kupowac za dużo i chciałabym zapytać Was czy ktoś z was używał wanienki do kąpieli bez stojaka. Przy pierwszym mieliśmy stojak, dzisiaj dostanę wanienkę i myślę sobie że ten stojak miejsce zajmuje a da się bez niego obejść, jak kapiecie/ kapuście niemowlaki?
 
Też postanowiłam teraz nie kupowac za dużo i chciałabym zapytać Was czy ktoś z was używał wanienki do kąpieli bez stojaka. Przy pierwszym mieliśmy stojak, dzisiaj dostanę wanienkę i myślę sobie że ten stojak miejsce zajmuje a da się bez niego obejść, jak kapiecie/ kapuście niemowlaki?

Ja zamierzam kupić wanienke składana bo zajmuje mniej miejsca a my nie mamy tyle miejsca w łazience żeby taka zwykła sobie stała. I właśnie też się zastanawiałam nad stojakiem. Ale myślę że to nie ma znaczenia. Zależy jak Ci wygodniej 🤷‍♀️
Chociaz jakoś bez stojaka wydaje mi się bezpieczniejsza 🤷‍♀️
 
Ile ma Twoja córka? Nasza nieodkładalna, śpiąca wiecznie na nas lub z nami jak miała 1.5 roczku to przeszła do swojego pokoju na właśnie zwykle łóżko, duże, niskie- robione przez stolarza. Usypiamy kładąc się obok niej a później śpi lepiej niż spała z nami w łóżku :p
Więc polecam :)
Zaraz będzie 15mcy
Ona się okropnie wierci. W nocy wstaje, siada, chodzi po łóżku, jakby lunatykowała. Plus niestety musi ssać pierś co 40 minut. Więc łóżeczko odpada, a sama w łóżku żeby spała, to się boję jednak. W łóżeczku ze szczebelkami byłaby bezpieczniejsza, ale jak mam co 40 minut wstawać i potem ja usypiać dodatkowo (bo jak nie ma piersi to od razu oczy jak 5zl) to idzie się wykończyć. Na drzemki też z nią leżę w łóżku, inaczej wstaje po 20 minutach :/
 
Też postanowiłam teraz nie kupowac za dużo i chciałabym zapytać Was czy ktoś z was używał wanienki do kąpieli bez stojaka. Przy pierwszym mieliśmy stojak, dzisiaj dostanę wanienkę i myślę sobie że ten stojak miejsce zajmuje a da się bez niego obejść, jak kapiecie/ kapuście niemowlaki?
Ja używałam tej zwykłej, małej wanienki z ikea. Właściwie do teraz corka się w niej kapie, ale ma już ponad rok. Był pewnien czas, ze marzyłam o stojaku. Rodziłam przez cc, sama kapie od zawsze i doskwierało mi noszenie tej wanienki z woda, a następnie nachylenie się do kapania. Ale te stojaki były trudno dostępne i jakoś pomysł rozszedł się po kościach. Jako niemowlę kąpana była w sypialni na naszym łóżku- 2cm wody właściwie to nie był problem przenieść 🤣 potem kąpaliśmy już w łazience w wannie, ale to dopiero jak sama usiadła.
 
Ja zamierzam kupić wanienke składana bo zajmuje mniej miejsca a my nie mamy tyle miejsca w łazience żeby taka zwykła sobie stała. I właśnie też się zastanawiałam nad stojakiem. Ale myślę że to nie ma znaczenia. Zależy jak Ci wygodniej 🤷‍♀️
Chociaz jakoś bez stojaka wydaje mi się bezpieczniejsza 🤷‍♀️
Właśnie odkryłam że są takie i mam dylemat, przyjąć za darmo zwykło czy wydać pieniądze 💰 na składana 🤭
 
reklama
Do góry