reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Dziewczyny powiedzcie jeszcze, czy wy tez odczuwacie takie rozpieranie w podbrzuszu? Nie jest to jakiś ból, niemniej nie jest przyjemne. Wiem ze macica się rozciąga itd. ale wyczytałam też, ze może to być objaw odklejania łożyska. Badania prenatalne mam 29 lipca a następna wizyta u mojej Pani doktor dopiero 16 sierpnia a ja panikuje ze coś jest nie tak… innych objawów nie mam 🤔
 
reklama
Co do wanienki to my na początku ta mniejsza plus stelaż. Wanienka miała korek. Kąpaliśmy w sypialni by nie zmieniać temperatury. Z wanny prosto na przewijak, który był na łóżeczku. Wodę mąż wypuszczał do wiaderka i wynosił.
Jak dzidzia już siedziała to zmieniliśmy na tą klasyczną ale większą i akurat mieściła nam się w prysznicu (mamy duży bez brodzika). Więc wtedy już na podłodze, młoda mogła sobie chlapać do woli.

Teraz myślę że na początek ta małą a później normalna wanna.
 
My mamy składaną wanienkę Sensillo. Corka ponad rok i kapiemy w niej dalej, jest ogromna, ale nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu. Kąpaliśmy od początku w salonie na podłodze, niestety mamy bardzo mała łazienkę i malutki prysznic.
 
My mamy składaną wanienkę Sensillo. Corka ponad rok i kapiemy w niej dalej, jest ogromna, ale nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu. Kąpaliśmy od początku w salonie na podłodze, niestety mamy bardzo mała łazienkę i malutki prysznic.


Właśnie ja też na podłodze myślałam kąpać. Na początku jak nie dam rady to mąż będzie sam i tyle 😁 a że mamy płytki to nawet jak dziecko będzie siedzące i będzie chlapac to nie problem. Nie mamy małego mieszkania. Ale tak nie bardzo było by gdzie trzymać tą wanienkę ze stelażem żeby nie przeszkadzała w ciągu dnia
 
Hej dziewczyny po miesięcznej przerwie ☺️ pewnie mnie nie pamiętacie już, ale udzielałam się tutaj z wami na początku a później trafiłam z krwawieniem na patologie ciąży. Musiałam trochę odpocząć od forum, bo moja głowa widziała tylko czarne scenariusze. Na szczęście okazało się, że krwawienie wynikło z krwiaka i do tej pory z dzieckiem wszystko ok. Krwiak co prawda jeszcze się nie wchłonął, ale na wczorajszym USG widziałam pięknego kopiącego malucha także jestem już dużo spokojniejsza 🙏
U mnie dzisiaj 10+3 i czuje, że już mogę do was wrócić 😁

A propos kąpania, ostatnio miałam przyjemność pomagać przy kąpaniu dzieci koleżanek zarówno na podłodze jak i na stelażu i dla mnie już sprawa jest oczywista że zakupie stelaż 😆 Mi jako świeżynce przy niemowlakach o wieeele łatwiej było na stojąco 🙈
 
ten korek w porządku bo widzę że na allegro różne opinie

Dziewczyny powiedzcie jeszcze, czy wy tez odczuwacie takie rozpieranie w podbrzuszu? Nie jest to jakiś ból, niemniej nie jest przyjemne. Wiem ze macica się rozciąga itd. ale wyczytałam też, ze może to być objaw odklejania łożyska. Badania prenatalne mam 29 lipca a następna wizyta u mojej Pani doktor dopiero 16 sierpnia a ja panikuje ze coś jest nie tak… innych objawów nie mam 🤔
Zdarza się taki dzień że coś takiego czuje ale nie codziennie, za to czuje silny ból jak kicham wtedy gdy odpowiednio nie zepne mięśni i nie przytrzymam brzucha czasem ten ból był straszny, taki kłujący ale mija. Może mogłabyś się telefonicznie skonsultować z lekarzem?
 
Dziewczyny powiedzcie jeszcze, czy wy tez odczuwacie takie rozpieranie w podbrzuszu? Nie jest to jakiś ból, niemniej nie jest przyjemne. Wiem ze macica się rozciąga itd. ale wyczytałam też, ze może to być objaw odklejania łożyska. Badania prenatalne mam 29 lipca a następna wizyta u mojej Pani doktor dopiero 16 sierpnia a ja panikuje ze coś jest nie tak… innych objawów nie mam 🤔
trochę za wcześnie na odklejenie łożyska. Jeśli coś boli to zazwyczaj zasada jest taka ze niepokoić powinien każdy silny ból, zazwyczaj mówi się o silniejszym niż miesiączkowym
 
Dziewczyny powiedzcie jeszcze, czy wy tez odczuwacie takie rozpieranie w podbrzuszu? Nie jest to jakiś ból, niemniej nie jest przyjemne. Wiem ze macica się rozciąga itd. ale wyczytałam też, ze może to być objaw odklejania łożyska. Badania prenatalne mam 29 lipca a następna wizyta u mojej Pani doktor dopiero 16 sierpnia a ja panikuje ze coś jest nie tak… innych objawów nie mam 🤔


A który masz tydzien?
 
trochę za wcześnie na odklejenie łożyska. Jeśli coś boli to zazwyczaj zasada jest taka ze niepokoić powinien każdy silny ból, zazwyczaj mówi się o silniejszym niż miesiączkowym


Niekoniecznie za wcześnie. Zależy który tydzień ma. Kuzynka w 11 tygodniu miała odklejające się łożysko i w dodatku przodujące.
 
reklama
trochę za wcześnie na odklejenie łożyska. Jeśli coś boli to zazwyczaj zasada jest taka ze niepokoić powinien każdy silny ból, zazwyczaj mówi się o silniejszym niż miesiączkowym

Ale to pewnie bóle takie normalne przy rosnącej macicy. Chyba że bardzo boli i jeszcze jakieś objawy są. To wtedy się trzeba zgłosić albo do lekarza albo na sor
 
Do góry