reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

No tak...wygląda na to , że będę mamą marcową :dry:. W sumie teraz już wszystko jedno, byle Maleńka była cała i zdrowa:tak:
Byłam dziś u innego gina i na ktg. Serduszko w porządku, a gin (profesor z 40letnim stażem) stwierdził, że urodze 3 marca bo tak wynika z pierwszych ruchów płodu:baffled: To już 3 data porodu jaką słyszę....Mama wydzwania z sanatorium żebym rodziła po 5 bo wtedy wraca....:-p
Mam nadzije że jak Różyczka wychyli się na ten światek to zdjęcie jej i tak bede mogła zamiescic jeszcze na mamusiach lutowych:zawstydzona/y: W końcu już od miesięcy jestem z Wami zżyta dziewczyny:sorry2:....

A tak wogóle to mam się zaopatrzyć już w śliniaki? Kiedy dzidziulka ich potrzebuje? No i jak jest z publicznymi miejscami gdzie można przebierać maleństwa np w hipermarketach? Nosicie ze sobą jakieś cyratki czy co? Przecież strach półgoła dzidziulke kłaść na tak czesto używane miejsce i nie wiadomo przez kogo :baffled:...



Ika_s ORGOMNE GRATULACJE!!! Data wyjątkowa! :-D No i zmieściłaś się jeszcze w lutówkach ....:-)
 
reklama
agawa1- jak byłam na patologi noworodka to miałam tam przegląd maluchów, co chwilę jakieś nowe maleństwo przywozili. Dzieci tak się różnią między sobą, jak dorośli. Jedne prawie 5 kilowe, inne kruszynki, jedne silne, inne ledwo żyją. Faktycznie widziałam jak noworodek pełza i jak się przewraca. Potwierdzam, że jest to możliwe :tak: Zosia unosi główkę oparta na wyprostowanych rączkach (ale nie była na płaskim, tylko na mnie, nie wiem więc czy jej nie pomogłam)...

teraz każdego dnia dzieciaczki będą nas zaskakiwać...oby miło ;-)

apina- mój dzieciaczek używał śliniaczek dopiero ok. 3 miesiąca. Wtedy zaczęła się ślinić, pierwszy ząbek pojawił się 3 miesiące później...A do hipermarketów zawsze zabierałam torbę podróżną (możę być plecak), gdzie było wszystko do przewijania, łącznie z ceratkowym przewijakiem...Powodzenia i czekamy na dobre wieści :-)
 
Apina- ja mam sliniaczki i ich uzywam bo mala jak pije mleko to czasem zdazy jej sie wypluc:) no i zawsze byla mokra:) a co do przewijakow to ja tez jestem zaopatrzona w ceratki i cala reszte bo to nigdy nic niewiadomo......ok ja zmykam spac....do jutra i spokojnej nocki zycze:)
 
witamy sie juz nie 2 w 1:)P) mala spi wiec moge na chwilke do was zajrzec
Wiec w koncu mam malutke przy sobie:) bylo ciezko ale cale szczescie ze mam moja nagrode:tak:

Przedewszytkim dziekuje wszytkim mamom za gratulacje:)

Porod od momentu odejscia wod trwal 15 godzin 20 minut ale o tym potem jka bedzie chwilka......

Pozdowienia dla wszytkich rozdwojonych i ine rozdwojonych mamus;-)
 
Witam!

Mój Jaś ciągle ma dolegliwości brzuszkowe, strasznie mi go szkoda bo nie wiem jak mu pomóc, nawet w nocy są okresy, że śpi niespokojnie postękuje i pręży się...

Gunia, Ika - Gratulacje!!!:-):-):-)
Najka - jakie kropelki dostała Ewcia? Esputicon, Infacol czy jeszcze coś innego?
 
normalnie dziewczyny, jak to dobrze, że was mam! i że nie tylko ja z Igorem mam takie przejścia, bo byłam przerażona i dalej mam stresa, czy on się za chwilę nie obudzi z płaczem a ja nie będę wiedziała o co chodzi i jak go uspokoić... to chyba jest dla mnie najgorsze, ta bezradność :-(
Odstawiłam na razie całkiem nabiał i robię ten masaż na kolkę, który Głuszek poleciła.Od dwóch dni jest lekka poprawa, nie ma tych wiatraczów robionych rękami i nogami po jedzeniu, teraz z kolei budzi się z płaczem, jak z wielkim wysiłkiem robi kupę!!! ale mam nadzieję, że to też minie.

Jeść może co 2 godziny o ile nie śpi i znowu zaczął jeść po 20-30 min! (przez jakiś czas jadł ok.10-15) a potem przeważnie trzeba go lulać, żeby usnął.Wyczytałam, że odstępy między karmieniem liczy się od początku poprzedniego karmienia do początku następnego :szok:
Najka my mamy wizytę 5 marca u pediatry. Daj znać, czy te krople pomagają na dłuższą metę?? Igor teraz trochę mniej ulewa i trzymam go półpionowo po każdym jedzeniu, ale coraz krócej, bo tak krótko śpi, że chcę chociaż te 15 dodatkowych minut mieć dla siebie.
Dzisiaj weekend, więc koniec mojej zmiany :-), jak to któraś z was trafnie określiła
ja też słyszałam o skokach wzrostu w 3 i 6 tyg.- może dlatego Igi był taki niespokojny??
Paulineczka, Lileczka, Przyszlirodzice, Ika, Gunia - gratulacje!!!!
 
normalnie dziewczyny, jak to dobrze, że was mam! i że nie tylko ja z Igorem mam takie przejścia, bo byłam przerażona i dalej mam stresa, czy on się za chwilę nie obudzi z płaczem a ja nie będę wiedziała o co chodzi i jak go uspokoić...

dokładnie te same odczucia miałam z Wiktorem. Bałam się własnego syna, jak się zbliżał wieczór i byłam strasznie zmęczona to płakałam bo jedyne o czym myślałam to że on się zaraz obudzi i nie będę mogła odpocząć :no: na pocieszenie mogę ci powiedzieć że to wszystko w końcu mija, z każdym dniem jest łatwiej i przyjemniej :)
 
reklama
Do góry