reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Cześć Dziewczyny!

U nas w zasadzie nic nowego. Piotruś dzielnie chodzi do przedszkola:-), niestety nie ma sposobu by przekonać go do zjedzenia czegokolwiek w przedszkolu poza suchym chlebem, ziemniakami czy kluchami:wściekła/y:. W domu z jedzeniem też można oszaleć, potrafi nad miską zupy siedzieć 40 minut:szok: Tym jego niejedzeniem i wybrzydzaniem przy posiłkach jestem już totalnie wykończona i nie mam już pomysłu by moje dziecko zaczęło normalnie jeść:no:. W dodatku po przyjściu do domu chyba rozładowuje nadmiar wrażeń przedszkolnych i to niestety na Jasiu:no:

Co do drzemek Jasia to u nas ciągle 2 po 40-50 min ale powoli przymierzam się do zastąpienia ich jedną dłuższą.

baniorka - u nas na kolację i śniadania obowiązkowo kasza na mleku, w innej postać mleko nie przechodzi. Kanapeczek Jaś nie jada, je oczywiście wędlinkę ale bez chlebka:baffled:
Patrysia - widzę, że wycieczka była udana:tak:
Ania 31- trzymam mocno kciuki by po tych kropelkach małemu było lepiej:tak:
Zytka - jakie u Was nocki, trochę lepsze?
przyszlirodzice - super, że wyniki Amelki są dobre, może obejdzie się jednak bez operacji? Dużo zdrówka dla mamy, zakład powinien pokryć wszystkim koszty leczenia i wypłacić odszkodowania ale to chyba nie w polskich realiach:no:
Annes - witaj!
Anna ajra - jak Twoje zdrówko?
Lileczka, Syneczki, Cloe -:-)
Kropecka - zdjęcia super a bilety pewnie zamawialiście z rok temu, że taka niska cena?!
Rekiniasia - to po udanej majówce gdzie planujecie wakacje? My zastanawiamy się nad Chorwacją ale samochodem.
Ulenka - wiem kochana dobrze co czujesz, my z mężem już 10 lat temu:szok:, straciliśmy przyjaciela z podstawówki, do tej pory trudno pogodzić mi się z myślą, że go nie ma:-(.
Mysza - to trzymam kciuki za rodzeństwo dla Mikołajka;-)

Pozdrawiam
 
reklama
Gosieńka mamy różne pomysły: Hiszpania, Kanary, Kreta, Sycylia - chyba nie dalej, bo lot dłuższy niż 4h z Igorem nie bardzo widzę... Byliśmy na Sycylii kiedyś, tam tuż nad morzem można wynająć dom w 2 -3 rodziny i niedrogo wychodzi. W Hiszpanii i na Sycylii mam koleżankę, która mogłaby coś fajnego znaleźć a reszta to tylko biuro podróży, tylko nie Itaka - po ostatnich perypetiach z nimi mam wysypkę, jak słyszę to słowo! oszuści :wściekła/y:
Marzą mi się Wyspy Kanaryjskie, bo tam nigdy nie byłam
 
Rekiniasia - a jak rozwiązałaś kwestię jedzenia podczas wyjazdu? Brałaś ze sobą słoiczki czy Igi dostawał to co Wy? Minęła mu już całkowicie alergia czy jesteście ciągle na preparatach mlekozastępczych?
 
Witam się wieczorem :)

Znalazłam fajną piosenkę Natalii Niemen - może Wam tez się spodoba;-)
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=2XDmimpyhRA"]YouTube - Natalia Niemen - Jestem Mamą- to moja kariera[/ame]

Rekinasia-liczę na Ciebie:tak:Wysłałam Ci priv.
Twój Igi to niezły gagatek,dogadałby się z Marcyśką na bank:-DSzczotka kibelkowa i kosz na śmieci to byłyby ulubione zabawki mojego dziecięcia gdybym nie czuwała:-D A dzis na placu zabaw próbowała jak smakują kamyczki:szok:
Rozdajesz medale za cycolkowanie to ja też poproszę! Pójdę z Marcelkiem do przedszkola pewnie z tym cycolem:-p

Gosia-nocki sa różne...Staram sie jej nie przystawiać ale z różnym skutkiem.Np.minionej nie domagała się cysia wcale,były wprawdzie 3 pobudki,ale po przytuleniu zasypiała.Zobaczymy jak będzie dzisiaj.Jestem z nią sama bo M w pracy i wtedy szybciej się jej poddaję:-DNajczęściej wymiękam juz ok 5 rano i dostaje,ale uważam że i tak mamy jakis postęp:-p A jak u Was,Jaś pogodził się z tym ze cysia nie ma?

Uciekam spać dziewczynki drogie.Jutro jedziemy do teściów na 2 dni,więc znów czeka mnie pakowanie-nienawidzę:wściekła/y:No ale cóż takie życie gwiazdy-wciąż na walizkach:-D

Dobrej i spokojnej nocki Mamcie Wam życzę!
 
Witam moje drogie....
Poczytac Was to jedno a nadrobic to drugie:sorry2:
kropecka wycieczka udana pewnie. Zdjęcia fajowe. I ta cena za bilety :-D Zobaczyłabym postepy na udowie,ale linka nie zapodziałam do dziennika:sorry2:

Zytusia spokojnego pobytu u tesciów:tak: Do Twojej Marcysi i synka Rekinasi dołaczyć mogę Niki- kibelek i kosz- bez tego nie ma zabawy:wściekła/y: Pisalam juz o tym kiedys. Łazienke zamykamy na klucz no ale sa kosze w kuchni i to 3 az:confused:
A a propos cysia to ... nie wyobrazam sobie tak długo karmic- podziwiam Cie- za cierpliwosc przede wszytskim.I 3mam kciuki za postepy w odstawianiu;-)
No i spoóznione ,ale szczere... ;-)

Gosia78 nie umiem Ci nic doradzic na temat Twojego niejadka. Moje obie dziewczynki nie mialy i nie maja problemów z jedzeniem.Miśka czasem cos tam wybrzydza,ale to kaprysy raczej, a poza tym w jej wieku sama wie czy jest głodna czy nie- nigdy ich nie ganialam.Mam nadzieje, ze znajdziesz w koncu jakiś sposób ;-)

patrysia wycieczka do parku miniatur- oblednie :tak: Zdjecia rewelacyjne.Jak tylko bede miała kiedyś mozliwosc bedąc w PL to musze to zobaczyc.Mówisz ze gdzie to jest??:confused::-D

Syneczki liste chociaz podpisz czasem:-p

Nie dam rady odpisac kazdej - wybaczcie.

kaskax25 napisz Ty mi cos.... wszytsko w porzadku u Ciebie? Jak sobie radzisz bez szanownego? Jak Mateuszek- zdrowy juz? A Miloszek??:-p Buziale

U nas co do drzemek to nadal są dwie i to po 1-5- 2h :sorry2: wieczorem idzie spac w sumie poznawo , bo około 22-ej,ale jakos specjalnie mi to nie przeszkadza.No i spimy całą nocke:-) Pobudka o 7:30, bo zaprowadzamy Martysia do szkoły.I tak w kółko:dry: Brakuje mi mamy... i wyjsc kiedy ona zajęla si edziwczynkami...ehhh.
Ale do PL lecimy juz za 9 tygodni:-D

Jestesmy teraz własnie po goraczce i luznych kupkach:dry: ale za to mamy dwa nowe zabki i kolejne się pchają- takze cięzkawo ;-)Na szczęscie to nie zadne choróbsko tylko najnormalniej w swiecie zabki ida:-D

Pozdrawiam Was wszytskie bez wyjątku.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny!:-D
Witam się po ponad tygodniowej abstynencji.:rolleyes2:
Jutro wracam do pracy i aż trudno uwierzyć, że byłam tydzień na zwolnieniu:oo:. Na szczęście niania przychodziła i mnie trochę odciążyła, tak bym mogła wrócić do zdrowia. Niestety na BB już zabrakło mi już sił i czasu.:hmm:
26 maja idę do swojego gin. zobaczymy, co powie.:confused:
Znajoma mojej szwagierki była pewna, że jest w ciąży, a się okazało, że miała puste jajo płodowe... tak mi jej szkoda:sad::sad::sad: - wszyscy się cieszyli. Musiała mieć zabieg.
"Na szczęście" mają już 6-letniego syna.

kaskax25 - jak zdrowie?;-)
Gosia 78 - mój malutki też ostatnio coś świruje z zębami:baffled:. Tak jak i Twój, wkłada ciągle paluszki do buzi, ślini się na potęgę i językiem trze o dolne dziąsła.
Syneczki2 - które łóżeczko wybraliście? Mam tu linka, który może Ciebie zaciekawić
http://www.flymybutterfly.com
Dobre z tą sąsiadką!!!:-D:-D:-D
patrysia - zdjęcia na tajnym widziałam i są na prawdę śliczne!:yes:
Rekinasia - mmm Majorka!!!:rolleyes2: Bardzo się dla Was cieszę, że mogliście tak przyjemnie spędzić czas, tym bardziej, że się wyspać - u nas z tym ostatnio kiepsko...
Aha... i to nie świńska grypa była.:-p:wink:
Ania31 - jak leki się sprawdzają?:confused:
Zytka - z okazji urodzin, przyjmij i od nas najlepsze urodzinowe życzonka. Dużo zdrowia, szczęścia, byś kroczyła zawsze do przodu - nigdy wstecz, mniej pracy, a więcej kasy, wspaniałych wycieczek dookoła świata, szóstkę w Lottka i radości z życia!
Fajnie, że prezent się spodobał!:tak: Jak tam zdrówko Marcelinki? Piosenka i filmik super!
Dziewczyny,czy słyszałyście o zaniżaniu zasiłków chorobowych i macierzyńskich?Czy któraś z Was występowała o wyrównanie?Zastanawiam się gdzie to trzeba złożyć u swojego pracodawcy czy w ZUS-ie? Czytałam o tym w Gazecie i mam zamiar to wyjaśnić tylko zielona jestem gdzie z tym uderzyć...
Tak, słyszałam i miałam nawet odpowiednie druki. Ale po weryfikacji mojej księgowej w pracy, nic mi to nie dało.
ulenka507 - jak samopoczucie?
przyszlirodzice - o rety!:szok: Współczuję Tobie przejść szpitalnych z córeczką i mamą! Mam nadzieję, że mama doszła już do siebie. Będzie podawać sprawę do sądu?:confused:
kropecka - zdjęcia z Bolonii śliczne!:yes: Moim zdaniem, bardzo się zmieniłaś - pozytywnie! :wink:
Jak Twój brat się miewa? - bo brzmi to groźnie
:huh:. Powinien iść do lekarza!
annes - WITAJ!:-)
Mysza -
Co u Was nowego słychać? Jak Mikuś?
lileczka, Margaritta, cloe - :-)
baniorka82
- mój Michaś też już coraz mniej śpi. I jak poszło Wam karmienie nocne... oduczyłaś małej butli w nocy?:confused:

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Zytka, Cloe - wnioski poleciały. Ania_ajra mogło nie być różnicy, bo różnica jest wtedy, jak firma robi triki, żeby wypłacić mniejszy zasiłek chorobowy i macierzyński i odlicza od podstawy zasiłku np. premię albo prowizję. Zasada jest taka, że jak od danej kwoty była odprowadzana składka chorobowa, to powinno wchodzić do podstawy wypłacanego zasiłku chorobowego / macierzyńskiego. Jeśli firma nie kombinowała w ten sposób, to po przeliczeniu nie będziesz miała różnicy.
Zytka jeśli chodzi o medal, to zastanowię się nad formą - może odlew biustu?? :-D:-D jak pomyślę o tej diecie, na której byłam przez ponad rok... w tym roku się najem pomidorów i truskawek!!!
Ania_ajra jestem dobrej myśli, za tydzień się wszystko wyjaśni
Gosia mieliśmy słoiczki, mleko, kleik + dawaliśmy ze stołówki to, co nie było zbyt ryzykowne: bułka, arbuz, ananas, banan, frytki, kukurydza etc. i tak dostał troszkę wysypki :( mieliśmy niezły numer z bebilonem - M pakował jedzenie i tak wyliczył mleko, że... zabrakło na 2 ostatnie dni :(( ale byłam wściekła :wściekła/y: to jest mleko na receptę i wszystko można kupić, tylko nie to!!! w końcu dawaliśmy wodę z samym kleikiem ryżowym - brrr, na szczęście Igi nie wybrzydzał
Margaritta, Zytka - powinnyśmy stworzyć innowacyjny, konkurencyjny do fikolandów plac rozrywki dla pociech podobnych do naszych: po opłaceniu wejściówki, maluch może bez ograniczeń grzebać w śmieciach, śmigać mopem, odkurzaczem, mieszać wodę w kiblu szczotką, jeść psią karmę i resztki z psiej miski - w cenie gruntowne umycie dzieciaka po seansie! zrobiłybysmy furorę, mówię wam! :-D ostatnio przyuważyłam, jak Igi pił z tego 'kubeczka' na szczotkę do kibla - bleeee! co prawda to jest całkiem nowe i nigdy nie było używane, ale widoczek zwalał z nóg :baffled: kiedyś w ostatniej chwili go złapałam za rękę, jak chciał sobie włożyć do buzi kawałek suchej bułki z miski psa...
 
Witam was kochane,
Troszkę mnie tu nie było, ale jakoś ostatnio brakuje mi czasu:-(. W długi weekend wyjeżdżaliśmy, w niedzielę była komunia mojej siostrzenicy a do tego Majka znou chora:wściekła/y: W ten piątek zaś planuję wreszcie parapetówkę. Mieszkamy tu już prawie 5 miesięcy a imprezy jeszcze nie było:-p Więc jak macie jakieś super przepis na pyszne danie na imprezę to bardzo bardzo bardzo proszę o napisanie, bo mi jakoś brak pomysłów.

Rekinasia ja też bardzo poproszę o taki wniosek, bo mi świnie nie doliczyli premii:angry:, ale nie chciało mi się tego załatwiać. Ale teraz mnie zmobilizowałaś, trzeba walczyć o swoje!!!

Ania_ajra czy dobrze zrozumiałam twojego posta, że jesteś w ciąży:confused: Jeżeli tak to serdecznie gratuluję:tak::-)

Właściwie to nie wiem, co wam odpisać, bo widzę, że trochę się działo a ja nie jestem stanie nadrobić wszystkiego. Postaram się teraz być na bieżąco!!!

Pozdrowienia dla was i maluchów.
 
reklama
Do góry