reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

edda :-D jak dziewica, ja chyba już też po 2-3 miesiącach przerwy :-D fajnie że dostałaś ciuszki, już nieługo będziemy mogły stroić nasze Maleństwa :-) kurde doczekać się już nie mogę!
Monila to ja mam nadzieję że u mnie będzi etak jak u Ciebie bo mi moje cycki nawet nie urosły a siary ni kropelki nie widać :-)
 
reklama
Dziewczyny, jeśli nie będziemy miały pokarmu to nie będzie konec świata. Jasne, karmienie piersią jest tanie. Ale jeśl dzieciaczki będą na butli to my nadal będziemy dobrymi matkami.
Jestem nastawiona na karmienie piersią, ale butelka też jest.

Teraz najważniejsze, żeby maluchy urodziły się zdrowe, reszta to nic. Musimy myśleć pozytywnie, to nam jest teraz potrzebne.

Idę dziecię myć i smarować. Potem wciągam kolacyjkę i idę spać.

Spokojnej nocy:-)
 
Selerowa racja!!! jesli nie uda sie nam karmic piersia nic takiego sie nie stanie :tak: ja tez jestem nastawiona na karmienie piersia ale tak samo jak ty buteleczki zakupiłam :-D

zdrówka dla twojej córci :* i spokojnej nocy :tak:
 
mam pytanie do mam w 34tyg
miałyscie usg?jak wymiary u waszych maluszków?
wiem ze kazda z nas tak jak inaczej przechodzi ciąze to tez maluszek juz na ten czsa w swoim tempie sie rozwija
jedne sa wiekszwe,inne mniejsze
na jednej str znalazłam tabele wymairów


Tabela. Szacowane, średnie wymiary płodu w 34 tygodniu ciąży. Wyjaśnienie skrótów opisanych w tabeli znajdziesz w artykule Biometryczne wymiary płodu.
Wymiar (mm) Średnia 5 centyl 95 centyl
CHL 440 407 473
BPD 86 76 96
OFD 108 99 117
HC 312 293 331
AC 289 261 317
FL


a jak byłam teraz wszpitalu to miałam usg
i to co pisze na mojej karcie wypisowej

usg 10sty.
ciąża pojedyncza,poloz.podł głowkowe
prawidłowa il płynu owodniowego
łozysko na scianie przedniej
2st wg Grannuma
BPD-83,5MM
FOD-105MM
HC-297,5MM
AC-295,1MM
FL-66,3MM
CMA PI-2,15 RI-0,82 S/D 5,44
UA PI 0,83 RI 0,59 S/D 2,41
FHR(+) FM(+)EFWs 2238+/- 237G
NORMOTROFIA.Szyjka dł 36mm,ujscie T kształtne


ah jeszcze byłam zestresowana
bo pytali o to czy miałam prenatalne
ja ze nie bo gin.pow ze nie ma portrzeby bo po 35r daje sie kobietom:szok:czyzby?
i pytam czycos nie tak
a lek/ktora mne badała ginek i robiła usg dopochwowo by ocenic stan szyjki jak i zwykłe usg przez brzuch pow ze tak pyta
ze nic niewidzi złego
ale na usg 3d widac bardziej czy cos nie tak
pokazała tez buzie malca
widziałam oczka,nosem,usta
ogolnie pokazywała co i gdzie
ale jhak dla mnie usg 2D to taki obraz ze ja sama bym nie widziała co widac
i jakos tak dziwnie mi sie patrzyło,jakby na UFO jakies
choc jak zob buzie to sie wzruszyłam
wole jzu zob.dziecko jak sie urodzi
i schizy mam,czy wszystko OK
w poprz ciazy tez nie miałam tych bad prenat.
mogłam poszukac innego gibn ale coz,poszłam juz tu gdzie chodze
on prow. moją ciaze nr1 ,3 i te 4

a poszłam do szpitala bo gin badajac mnie w czw p[ow ze dziecko napiera głowka na kanał,ze miekko tam jest i ujscie jzu'
i dał skier zeby mi pierscien załzoyli
..
poszłam w pt do szpitala,przyjeta zostałam i poszłam na oddział z ta z izby przyjęć
na bad gin lekarka pow ze rzeczywiscie szyjka skrocona,miekka i ujscie na 1 palec
ale w tym tyg juz nie zakłada sie tego pierscienia
ze to we wczesniejszej ciązy
potem miałam to USG

w sali juz miałam ktg
nie wykazywało zadnych skurczy,tetno dziecka tez OK
ale ze mnie brzuch pobolewał to dali mi kroplówke z magnezem na wycisz macicy-jak to pow.pani doktor

w Sob pobier krwi i oddałam mocz
i hgb mam 9 cos
a norma jakos 12 czy wiecej
wiec zelazo dostałam
a z moczu--inf.układu moczowego i furagin 3x2tabl(to cały czsa tak biore)
nospe tez dostawałam
a ze brzuch pobol.mnie dalej to mzoe byc ze str układu moczowegop bo jest blisko połozony ale dostałam na noc kropl.znów
A spac nie mogłam bo obawiałam SIE ZE WENFLON MI WYPADNIE to pielegniarka mi odpieła mowiac ze jakbyco,.znow mi wbija wenglon
w ndz było spokojnie,a wczoraj miałam bad na fotelu
i słysze ze ..ujscie zamkniete...:szok:
to jak?wczesniej na 1 palec w ptr a tu nagle zamkniete/>i ze do domu moge isc
Pobolewa jeszcze ale biore te nospe,furagin
nast wizyta u mojego gin 30sty
 
ja bym chciala wlasnie karmic piersią raz że finansowo łatwiej a dwa wygoda. Ja to jestem leń. Jak nie bede umiala karmic piersią to bede niepocieszona no ale co zrobic..
 
anamari ja tez tak miałam ale w listopadzie, lekko mi sie zaczeła rozwierać ale do szpitala magnez, fenoterol i zamkneło się wszystko ;-) a zapalenie dróg moczowych też na szyjke wpływa także pilnuj tego.
 
Anamari ja akurat na mojej ostatniej wizycie byłam w dniu 33hbd+2d i wielkość bobasa program wyliczył na 34hbd+0d.

Z tego co widzę, po Twoich wynikach to są w normie, ale dla pewności poniżej masz moje (z tych parametrów, które mam):

Łożysko G2 ściana przednia

BPD - 8,58cm
OFD - 10,73cm
HC - 30,87cm
AC - 27,56cm
FL - 6,85cm

To są (chyba) przepływy
Umb-PI - 0,86
Umb-RI - 0,65
Umb-S/D - 2,83

FHR - 157/min
EFW - 2152g

dł.szyjki: 29,7mm

Miałam badania prenatalne i połówkowe i na ostatnim USG gin też mówił, że ok, więc się nie stresuj :-) może po prostu lekarz zapytał z ciekawości o te prenatalne.
 
Anamari ja nie miałam usg ale mój mały się urodził w 34 tyg waga 2050g długość 49cm główka 31cm klatka 28 cm tyle wymiarów pamiętam. A teraz jak byłam u gina to moja szyjka w 34 tyg ma 1.5 cm
 
Witajcie, zdjecie maluszka wstawie jutro. Maluszek ciagle spi, karmiony jest butelka jak zamierzalam, dostal 10pkt, porod rozpoczal sie o 13 kiedy to mnie przeczyscilo wiec jak wspominalam wczesniej lewatywa nie byla konieczna:), potem wezwalam pielegniarke, bo nie czulam ruchow malego takie mialam dziwne uczucie, okazalo sie ze rozwarcie mam na z 2,5 na 4,5 mimo ze nie czulam skurczy, 10min pozniej dostalam skurczy,zabrano mnie na porodowke bardzo sie stresowalam, ze cos bedzie nie tak, bo to wczesniak... Maluszek urodzony na 2 skurczu partym o 13.30, pierwszego urodzilam takze na 2:) Porod szybki nie byl bolesny, a jak sie okazalo, ze maluszek jest donoszony bylam przeszczesliwa wg lekarza bylam w 37/38tyg. Obylo sie bez naciecia, 15min temu bylam wazona przytylam w ciazy niecale 2,5kg a stracilam obecnie 5,5g. Dziekuje za gratulacje, oby wszystkie z Was doczekaly szczesliwych i pomyslnych rozwiazan.
 
reklama
Kesti super poród miałas .. szybki i tak jak piszesz bezbolesny w miare :happy2: ojj zycze kazdej z nas takiego porodu :blink: super ze z maluszkiem jest ok , super ze okazało sie ze maluszek wiekszy niz wstepne wyliczenia :tak: buziaki dla was :* no z ta waga to pojechałas :-D ojj tez bym tak chciała :tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry