reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki na diecie...

Ania1973G

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2012
Postów
834
Miasto
daleko... :-D
Wątek dla mam na diecie z powodów zdrowotnych i nie tylko...

Za jakiś czas czeka nas dieta karmiących, lub zrzucających zbędne kilogramy a na wątku kulinarnym zginą tak cenne przepisy i porady... :rofl2:
 
reklama
ja tam żadnej diety jak karmiłam nie miałam, jadłam dosłownie wszystko, dziecku nic nie było. Babka od laktacji uczyła nas że karmiąc należy jeść wszystko co się jadło będąc w ciąży bo dziecko zna te smaki:)
 
Bardzo dziekuje za wątek:**
Kasiadz wątek powstał na prośbę Cortiny i moja bo musimy trzymać dietę watrobowa, jest to ciężka dietka i przepisy na lekką kuchnie sięnam przydadzą.
Co do diety po ciąży to po watrohowej raczej będzie więcej wolno hehe ale jakos nie wyobrażam sobie aby karmiac piersią jeść to co w ciąży np. Fasolke po bretonsku, frytki czy grochowa, ja bym nie ryzykowala:))

Dziewczyny piszcie jakieś znane Wam przepisy na lekkie dania, nie tyle mało kaloryczne co lekkostrawne:))
 
To ja podam prosty przepis na deser pyszny, również dla małych dzieciJ
Z serii smak dzieciństwa hehe

Jabłko pieczone:

1 duże jabłko,
2 goździki
Cynamon
Łyżeczka miodu (cukru jak miodu brakJ)

Jabłko stawiamy na ogonku i odcinamy u góry w ok. ¼ wysokości, wydłubujemy gniazdo nasienne (uwaga aby nie zrobić dziurki na dole).
Do powstałego otworu po nasionach dodajemy miód, goździki i obsypujemy cynamonem. Nakładamy „czapeczkę” z wcześniej odciętej części i zawijamy całość w folię aluminiową.
Wstawiamy do piekarnika na 180C.
Pieczemy do uzyskania pożądanej miękkości (ja lubię takie płynne jak już jest, więc trzymam nawet 45 min jak duże jabłko). Piec bez grzałek, może być termoobieg.
 
Dieta lekkostrawna – produkty zalecane i odradzane
Decydując się na dietę lekkostrawną wiedzieć należy, jakie dania zapewnią nam odciążenie naszego organizmu. Oto niektóre z nich:

Pieczywo zalecane: bułki, biszkopty, chleb pszenny,
pieczywo odradzane: chleb razowy, żytni, z otrębami, pieczywo chrupkie.

Dodatki do pieczywa zalecane: masło, polędwica drobiowa, szynka, chude wędliny, chudy twaróg,
dodatki odradzane: tłuste wędliny, pasztet, salceson, konserwy, smalec, tłuste sery, serki topione.

Tłuszcze zalecane: oliwa z oliwek, oleje: sojowy, słonecznikowy, rzepakowy,
tłuszcze odradzane: margaryny twarde, słonina, smalec.

Owoce zalecane: jabłka w postaci gotowanej i pieczonej, morele, banany, winogrona bez pestek, jagody,
owoce odradzane: gruszki, czereśnie, owoce cytrusowe, daktyle.

Warzywa zalecane: gotowane na parze, przetarte: marchew, seler, pomidor bez skórki, kabaczek, dynia, pietruszka,
warzywa odradzane: kapusta, cebula, czosnek, ogórki, warzywa strączkowe, kalarepa, rzodkiewka.

Ziemniaki zalecane: przygotowane na parze lub pieczone,
ziemniaki odradzane: smażone (frytki).

Zupy zalecane: mleczne, lekkie,
zupy odradzane: tłuste, doprawione mąką i śmietaną, kapuśniak, fasolowa.

Mięso i ryby zalecane: cielęcina, indyk, kurczak, dorsz, pstrąg, mintaj, sandacz,
Mięso i ryby odradzane: gęś, kaczka, baranina, węgorz, karp, łosoś.

Napoje zalecane: kawa zbożowa, herbatki ziołowe i owocowe, mleko max 2% tłuszczu, soki owocowe, warzywne, napoje mleczne, woda mineralna niegazowana, maślanka,
napoje odradzane: mocna kawa i herbata, alkohole, czekolada, napoje gazowane.

Desery zalecane: kisiel, budyń, galaretki, musy, bezy, przeciery,
desery odradzane: torty, ciasta z masą, lody, batony, chałwa, orzechy, czekolada.

Przyprawy zalecane: koperek, pietruszka, sok z cytryny, majeranek, rzeżucha, melisa,
przyprawy odradzane: sól, ocet, chilli, papryka, pieprz, musztarda, ziele angielskie, liść laurowy, gałka muszkatołowa, gorczyca, curry.

Komponując dietę lekkostrawną należy obserwować organizm i reakcję na dane potrawy, rezygnując z tych, których organizm nie przyswaja.

Dieta lekkostrawna – jadłospis
Dieta lekkostrawna powinna opierać się na 4-5 niewielkich posiłkach. Oto propozycja na jeden dzień:

I śniadanie:
bułka z masłem, plaster chudej wędliny, banan, herbata owocowa.

II śniadanie:
kajzerka z masłem i chudym twarożkiem, niewielki pomidor bez skórki, słaba herbata z cytryną.

Obiad:
Zupa – krupnik z kaszy jęczmiennej,
drugie danie – gotowane ziemniaki, marchew z groszkiem z łyżeczką masła, pstrąg,
deser – kisiel lub galaretka.

Podwieczorek:
gotowane jabłko.

Kolacja:
sałatka warzywna z sosem ziołowym, zapiekany makaron z warzywami, słaba herbata.



Pulpety drobiowe


Składniki:
50 dag mięsa zmielonego z kurczaka (np.udko)
1 jajko
1 cebula
2 łyżki bułki tartej
sól, pieprz
przecier pomidorowy
pietruszka
2 łyżeczki cukru

Wykonanie:
Z mięsa, jajka, cebuli, bułki tartej i przypraw, zagnieść masę i formować wilgotnymi rękami małe pulpeciki. Ugotować bulion (może być z kostki), do gotującego wkładać pulpeciki. Zmniejszyć ogień pod garnkiem, gotować ok. 30 minut. Po upływie tego czasu dodać przecier, cukier, pietruszkę. Gotować jeszcze 10 min.

Ja bym te pulpeciki jeszcze zrobiła w wersji z sosem koperkowym,tak dla urozmaicenia i do tego ziemniaczki a jak nie to mój lubi tz. zupę klopsową... coś jak klopsiki z sosie koperkowym z tym,że nie ma sosu, tylko zupa z klopsikami i makaronem, pyszne zdrowe i sycące...
 
z tego co wiem cytrusy mozna, Ania ja mam problem bo niecierpie pulpetow, zawsze robilam klopsiki czyli na patelni rumienilam delikatnie najpierw... teraz mam z tym klopot bo nie mozna:(((

ta dieta jest okropnie monotonna:((
 
Bella ja mysle zeby w sobote zrobic kotlety mialone i upiec je na pergaminie ! no wiadomo ze bez cebuli i prawiwe mielone to nie beda ale zawsze cos innego ;)
Bede kombinowac tez jak zrobic placki ziemniaczane bo mam ochote ;) i jzu mam posmyla dam znac czy wyjda :)

Ja dzis na obiad mam schab duszony, ziemniakowe puree, buraczki i na to koperek :)
do popicia chyba komoptz jablek zrobie :)

wczoraj mialam schab pieczony w foli z marchewka pokrojona na cienkie talarki i powiem wam ze bylo to lekki i pyszne !

ogolnie jem 5-6 posilkow dziennie i nie jestem glodna :O a myslalam ze to bedzi eglowny problem ;)

po 3 dniach zaczyna mi przeszkadzac cukier :O budyn z cukrem wczoraj byl mi za slodki wiec dzis kupie bez cukru. Herbate slodzilam 3 lyzeczki ! aktualnie z 2 jest mi slodka :)
 
Kopytka w wersji lekkostrawnej moga byc mysle :)
ziemniaki, sol, troche pieprzu, maka i jajko bez zoltka do tego :)
mysle ze da rade zrobic :)

ja juz nawet mysle o ruskich :) do ciasta jajko bez zoltka moze wtedy z 2 bialka zeby sie trzymalo ciasto a do farszu ziemniaki i bialy chudy ser :) sol troche pieprzu i pierogi pierwsza klasa bede miec ! :D
 
reklama
Do góry