reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki w kuchni - przepisy,zachcianki itp

Macie przepisy na dobre sprawdzone sałatki które można zrobić na imprezę?
Coś prócz popularnej sałatki gyros i jarzynowej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sylwia ją.robię prosta z salaty lodowej, pomidorki małe, kukurydza, papryka i ser feta polane sosem salatkowym lekkim

Lub sałata np. Rzymska, jajko na twardo, boczek drobno podsmazony. I natka pietruszki a i pomiorki małe, też polanę lekkim sosem:)
Ta druga wygląda ładniej:))
Smacznego:)
 
Ja często robię taką:
brokuł (ugotowany)
jajko na twardo
kukurydza
czerwona fasola
sol, pieprz
troche majonezu albo jogurtu (co kto lubi)

Albo taką (jest troche nietypowa, ale bardzo smaczna)
serek grani
ogórki kiszone
pomidory
czosnek
sól, pieprz
 
Kochane moje. Za parę dni dostanę masę pomidorów, macie jakieś sprawdzone przepisy na koncentraty czy keczup albo coś innego do słoika z pomidorów? Byłabym bardzo wdzięczna :-)
 
leczo?

2-3 małe cukinie
4 kolorowe papryki duże
1 duza cebula
1-1.5 kg pomidorów
filet z kurczaka
3 łyżeczki słotkiej papryki
przyprawa do dań z pomidorów
sól

wszystkie składniki smarzymy oddzielnie w dowolnej kolejnosci na oleju przesmarzone wkładamy do wspólnego garnka i dusimy, aż wszystko będzie miękie. doprawiamy ddo smaku. Można włozyc w słoicczki i pasteryzować...

ja bedee robiła jutro lub pojutrze, bo dostałam cukinie od kuzynki
 
Przepis na dżemik z pomidorków
1 kg pomidorów
cukier
łyżeczka cukru waniliowego

Pomidory sparzyć i obrać, pokroić na małe kawałki i wrzucić do garnka (ja swoje zmiksowałam, ale musiałam długo gotować, żeby woda odparowała), zasypać cukrem (tyle, żeby dla nas było dobrze, najlepiej nasypać mało i dosładzać) ja sypnęłam ok pół szklanki. Jak już pomidory rozmiękną można je rozetrzeć łyżka w garnku albo zmiksować. Jak dżemik jest już gęsty przekładamy do słoiczka zakręcamy kładziemy do góry nogami i gotowe:-)
 
reklama
Do góry