reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowki-Marcowki 2010 z Warszawy

reklama
Witam wszystkie przyszłe Mamy, słyszałam dużo pozytywnych opini na temat żelaznej i szpitala na solcu ale ile rodzących tyle i zdań na ten temat więc nie wiem gdzie chce rodzić... chyba tam gdzie najbliżej czyli brudnowski chociaż o nim też są różne opinie:(
 
Witam

Ja rozważam Bielański i Inflancką - z tego co wiem to nie odsyłają rodzących. Na początku stycznia planuję pojechać do obu szpitali i dowiedzieć się coś więcej. Czy trzeba mieć ubranka dla maluszka czy tylko komplet na wyjście , jak ze znieczuleniem, czy respektują zaświadczenie od okulisty ze wskazaniem do cc.
Może Wy coś wiecie na ten temat?
 
Ja mimo przechwalania się, że to zrobię, nie odwiedziłam jeszcze żadnego szpitala. Dla mnie najważniejsze jest to, aby sala dla rodzących była pojedyncza, aby mąż mógł uczestniczyć w porodzie, ludzkie podejście położnych oraz możliwość pobytu w sali dwuosobowej po porodzie. :-) Pewnie to tylko moje marzenia. Też mam najbliżej bródnowski. Dosłownie 10 minut. Mąż mnie namawia, aby rodzić w nim, ponieważ jest najbliżej i byłoby to wygodne dla wszystkich. Ja biorę jednak pod uwagę także inne szpitale.
 
Moja bratowa rodziła 3 miesiące temu w bielańskim, i szczerze mówiąc nie była zadowolona za wszystko trzeba płacić, łapówkarstwo niesamowite, osobista połozna kosztuje jakieś 700zł a pani która wezmie dziecko żeby mama mogła się wyspać, nakarmi je w razie potrzeby itp. 250 zł. Moja bratowa nie miała pokarmu i mała była głodna a nikt nie raczył się tym zainteresować więc zapłaciła te 250 zł i pomogło. Nie wiem czy takie podejście mają tam do każdego ale mi jej opinia wystarczy żeby tam nie jechać. O bródnowskim też słyszałam różne opinie ale tam mam blisko a nie chcę jezdzić po całej warszawie w trakcie porodu i liczyć na to że gdzieś mnie przyjmą:) ciekawa jestem jak jest w praskim po remoncie, może wiecie coś na ten temat??:-)
 
A jak to jest w Bródnowskim? Czy należy za wszystko płacić? Moja lekarka mówiła, że nie ma możliwości wynajęcia tam położnej? I jak Twoje wrażenia AniaSkrzat1? Polecałabyś Bródnowski?:-)
 
A jak to jest w Bródnowskim? Czy należy za wszystko płacić? Moja lekarka mówiła, że nie ma możliwości wynajęcia tam położnej? I jak Twoje wrażenia AniaSkrzat1? Polecałabyś Bródnowski?:-)

karlika- moja siostra rodziła 2 lata temu w Bródnowskim, ponoć niema tam jakiś wielkich luksusów ale np: poród rodzinny jest za darmo a w większości szpitali kosztuje od 250zł w górę, a myslę że to istotne bo ta kasa przyda się bardziej np na szczepienia dla dzidziusia które tanie nie są:wściekła/y: na Inflanckiej też rodzinny jest bezpłatny oczywiście jeżeli masz ubezp.Ja stwierdziłam że nie bąde się sugerować opiniami innych bo ile rodzących tyle i zdań na ten temat a o każdym szpitalu piszą i tak i tak:-)
 
moniSkaBe - na pewno na Inflandzkiej nikogo nie odsyłają i słyszałam, że znieczulenie jest darmowe - może tam pojedź i zobacz ...

To prawda, że tyle zdań ile rodzących ... ja słyszałam od koleżanki dobre opinie o Bródnowskim ...

My po nowym roku zamierzamy pojeździć po szpitalach, popatrzeć i popytać jak tam jest... słyszałam też kilka opinii o Inflandzkiej z tego roku - moje koleżanki rodziły więc raczej pewne opinie ....
 
Witam
Mam na imię Sylwia, mamy termin na 15 marca.
Jestem pacjentką Żelaznej, prowadzimy tam ciążę, i mamy nadzieję, że uda nam się tam rodzić. W sumie to najbliżej mamy bródnowski, ale jakoś nie jestem nim zainteresowana, aczkolwiek, nigdy nie wiadomo jak będzie.
Co do opinii na temat szpitali, to nie sugerowałabym się nimi, bo tak, jak Aniaskrzat napisała, ile rodzących, tyle różnych opinii, a każdy poród jest inny.
pozdrawiam
 
reklama
czesc dziewczyny :-)
my planujemy porod na Inflanckiej -tam naleze do programu ZMiJA, od ok 20tyg. ciaze prowadzi mi tam mlody lekarz.


W listopadzie bylam w szpitalu, zeby popytac o wszystko polozna -pokazala mi rowniez sale do porodow rodzinnych (akurat bylo zupelnie pusto) i tak:
*sale te sa na bloku A (na parterze -po lewej stronie od wejscia)
*jest ich 4szt -maja wanne, sako, w jednej specjalny fotel, na ktorym mozna przyjac rozne pozycje, pobujac sie itp.
*porod rodzinny kosztuje 600zl (dla uczestnikow szkoly rodz Inflancka -500zl)
*pytaja, czy kobieta chce lewatywe, ale czesto ja po prostu zalecaja
*u pierwiastek naciecie krocza jest bardzo czeste
*znieczulenie na prosbe pacjentki, bezplatne
*ostatnia faza porodu (koncowka parcia) w pokoju vis a vis sal rodzinnych -tam jest caly sprzet, waga dla dziecka itp.
-jesli ta sala jest zajeta, to caly porod moze byc dokonczony w sali rodzinnej (mozna tam przystosowac lozko)
*obie fazy porodu prowadzone w sposob aktywny
*nie ma zmuszania do rodzenia na lezaco (fotel ma wiele ustawien, mozna tez przybrac swoja pozycje)
*po urodzeniu dziecko laduje na brzuchu mamy, nastepnie mierzenie, wazenie -w tym czasie mama rodzi lozysko, ew. szycie i na ok 2h rodzice z dzieckiem wracaja na sale rodzinna, by pobyc wspolnie z dzieckiem
*polozna pomaga przystawic do piersi

*sale poporodowe sa 4,3,2,1osob.
*jedynki sa dwie -platne dodatkowo (250zl sala z natryskiem, 300zl sala z wc i natryskiem)
*odwiedziny na wieloosobowych salach w godz. 9-19, w jedynkach do g.22 (nie ma w nich miejsca na lozko dla os. towarzyszacej, typu maz)
*po porodzie, jesli wszystko OK wypis po 1,5-2 dobach (przy cesarce po 3 dobach)
*nie ma OIOMu dla noworodkow -jesli ze zdrowiem dziecka jest jakis problem, jest przewozone do innego szpitala

*REMONT zakonczy sie nie wczesniej, jak w kwietniu 2010r. (tam OIOM bedzie)

Wrazenie bardzo pozytywne, blok A jest kameralny i mysle, ze mozna sie tam swobodnie poczuc.
Przyjazd do porodu jest rekomendowany:
-przy regularnych skurczach co 5min,
-po odejsciu czystych wod –w ciagu 4h,
-po odejsciu wod zielonkawych –bezposrednio

W razie pytan, piszcie –moze cos pominelam, a wiem ;)
Ja mam termin na polowe lutego 2010r.
Pozdrawiam serdecznie

 
Ostatnia edycja:
Do góry