reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

u nas niania była zbędna bo i tak mamy na tyle małe mieszkanie że natychmiast młodego było słychać. Co innego u teściów (dwupoziomowy dom) - tam bez niani trzeba by co chwile latać i sprawdzać, zwłaszcza jak sie człowiek zagadał.

Dla mnie niezbędny był laktator, bo jak mały miał 2,5 msc wróciłam na studia, ale jak ktoś planuje wrócić szybko do pracy, albo zostawić czasem dzidziusia pod czyjąś opieką na parę godzin a nie chce rezygnować z karmienia piersią to zdecydowanie warto.
 
reklama
Ja co prawda jeszcze nie rozglądałam się za ubraniami, ale chyba nie długo zacznę. Zastanawiałam się nad kremem przeciwko rozstępom. Dużo dobrego czytałam o kremie Mustela MUSTELA KREM NA ROZSTĘPY 2x150ml __APTEKA_CENTRUM (1676961243) - Aukcje internetowe Allegro, czy któraś z Was go używała? Warto zainwestować? Jak dla mnie to dość drogi jest.
Co do laktatorów, to moja bratowa ma i bardzo sobie chwali, nie pamiętam tylko jakiej firmy.
 
Ja miałam laktator Avent Isis, był ok choć szału nie robił. Najlepsze są elektryczne np. Medela Mini Electric.
 
Ja co prawda jeszcze nie rozglądałam się za ubraniami, ale chyba nie długo zacznę. Zastanawiałam się nad kremem przeciwko rozstępom. Dużo dobrego czytałam o kremie Mustela MUSTELA KREM NA ROZSTĘPY 2x150ml __APTEKA_CENTRUM (1676961243) - Aukcje internetowe Allegro, czy któraś z Was go używała? Warto zainwestować? Jak dla mnie to dość drogi jest.
Co do laktatorów, to moja bratowa ma i bardzo sobie chwali, nie pamiętam tylko jakiej firmy.

ja uzywałam tego w pierwszej ciąży i teraz tez używam. Polecam na prawdę działa i nie ma chyba związku z genetyką. Jak smarowałam się to miałam założone majtki wiec krem pokrywał tylko brzuch i uda no i niestety całe pośladki miałam w rozstępach - dobrze że mustela ma też krem już na rozstępy to jako tako teraz to wygląda. Obecnie najpierw się smaruje dopiero się ubieram :-)

Niania u mnie też zdaje egzamin. Mam jakiś stary model z aventu ale jest super.
U mnie się przydały również takie rzeczy jak podgrzewacz i wyparzarka. Podgrzewacza cały czas używam bo mały je jeszcze w nocy. Nastawiam butelkę jak idę spać i grzeje się dopóki młody się nie obudzi - od razu mam przygotowaną odpowiednio ciepłą wodę i nie muszę stać w kuchni i czekać aż woda zrobi się ciepła. :tak:
 
Fajne te sukienki dziewczyny:tak:Ja też teraz czekam na sukienke,zamówiłam kurierem wieć jutro pewnie przyjdzie:tak:Tata będzie mieć w tym mcu 50-tke więc będzie trzeba jakoś wyglądać:-)a że brzuch mam conajmniej jakby był 4czy piąty miesiąc a to dopiero początek :szok:więc wole coś luźniejszego:tak:oto sukienkahttp://allegro.pl/show_item.php?item=1662514476

Asik-Co do niań elektrycznych to się sprawdzają,ja kiedyś też nie chciałam bo mieszkam w domu ale mamy tylko góre i pokój przy pokoju.Jednak jak w nocy twardo się śpi to można nie usłyszeć,a mała śpi sama w swoim pokoju wieć my mamy nianie w sypialni żeby ją słyszeć.Bardzo się przydaje na wszelkie wyjazdy .My często jeździmy w góry na weekend ,jak mała zasypia to robimy sobie grila czy ognisko przy hotelu wieć nianie zawsze mamay z sobą i słyszymy czy się budzi.Mamy taką z fischer price koszt około 110zł ,jesteśmy z niej zadowoleni.

daisy-z tymi rozstepami to mi lekarka mówiła że to jest genetyczne,że jak mają być to i tak będą.Ja w pierwszej ciąży stosowałam ten krem osobny na piersi i osobny na reszte.Na piersiach i brzuchu nie mam ani jednego rozstępu ale na udach biodrach i posładkach troche tego jest,teraz takie białe i widoczne ,no ale taki urok wtedy przytyłam 18kg.Też właśnie chciałam pytać o krem bo trzeba pomału jakiś kupić.

M85-moja znajoma stosowała ten krem z musteli i bardzo sobie chwaliła mówiła że bardzo dobry,jedna znajoma kupowała krem z Vichy ale ten zaś skolei koszt 100czy ponad 100zł także :szok:bo cena mega a kremu przecież dużo idzie .Sama się zastanawiam co zakupić.

Ja z laktatorów to miałam Baby ono czy jakoś tak elektryczny,z początku dobrze mi się odciągała a potem już jakos tak ledwo co nim odciągałam niewiem czemu coś kiepsko potem odciągał.
 
Dzięki, w takim razie chyba zaryzykuję i skuszę się na tą Mustelę.

Jeszcze co do rozstępów i tego czy są/nie są genetycznie uwarunkowane. Moja mama po 2óch ciążach nie ma nawet jednego najmniejszego rozstępu, no i przecież nie stosowała żadnych kremów. Ja natomiast już teraz mam ful rozstępów na pośladkach i po wewnętrznej stronie ud. Pojawiły mi się parę ładnych lat temu jak przytyłam do 56-57kg, później dużo schudłam i teraz boję się, że znów wylezą zwłaszcza na brzuchu. Także nie wiem czy w tym przypadku genetyka ma coś do powiedzenia, raczej wątpię :)

mama Niki widzę, że u Ciebie z brzuchem jest chyba podobnie jak u mnie. Ja już teraz mam taki, że dokładnie wygląda jak 4-5 miesiąc :szok: i strasznie mnie to męczy, a co będzie później?
 
dzięki za opinie w sprawie niani el. Chyba się skuszę, teraz tylko należałoby wybrać model. Uwieeeeeeeeelbiam kupować dzieciowe akcesoria.

Co do kremów na rozstępy to ja w pierwszej ciąży stosowałam tylko i wyłącznie oliwkę (rano i wieczorem). Przytyłam 18 kg, zeszłam do wagi wyjściowej i nie mam ani jednego rozstępu nigdzie. Mam nadzieję że teraz też tak będzie.
 
AsikB - jakos nie znosze zapachu oliwki, próbowalam sie przyzwyczaic ale nie umiem, kupiłam sobie narazie krem bambino... ostatnio ogladałam balsam perfectamama, ale on jest dopiero od 4 miesiaca

mustela - musze go sprawdzić :-)

mama 2006 - musze sie rozejrzeć za takimi spodniami...dzięki...
 
mama Niki- ja też mam brzuch jak poprzednio w 4miesiącu... w szoku jestem. Ale podobno w drugiej ciąży szybciej brzuch wyłazi bo mięśnie już są słabsz i tak nie trzymają. Jeszcze jako tako wbijam się w normalne ciuchy ale za tydzień, dwa będę musiała wygrzebać te ciążowe :/ kurde dopiero co je pochowałam:)
 
reklama
Patrzę wątek zakupowy staje się jednym z najaktywniejszych :-D Widać co kobiety lubią najbardziej ;-)
mmona co do twojej "weselnej" sukienki szczerze powiedziawszy na mój gust za mało elegancka. Od pasa w dół jest ok, ale góra wygląda jak od zwykłego bawełnianego t-shirta.
Z ciuchów to najbardziej martwię się ciuchami zimowymi :-(Inwestycja w kurtkę która przyda mi się na 2-3 miesiące jest dla mnie marnotrastwem pieniędzy.
 
Do góry