reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutówki w kuchni - przepisy godne polecenia :)

Tort lodowy :))

Składniki:

400 g owoców świeżych lub mrożonych (owoce leśne, owoce lata, mieszanka: wiśnie, maliny, jeżyny, porzeczki, jagody, borówki amerykańskie, truskawki itp.) + 1 łyżka cukru
1,5 puszki mleka skondensowanego słodzonego (1 puszka o wadze 400 g), schłodzonego
450 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
dodatkowo do podania: domowa frużelina z owoców leśnych z tego przepisu
Tortownicę o średnicy 23 cm wyłożyć folią spożywczą, sam spód.

Przygotować sos owocowy. Owoce umieścić w garnuszku, zasypać cukrem, postawić na palniku. Zagotować i gotować przez chwilę, do momentu puszczenia przez owoce soku. Zmiksować blenderem, ale nie do końca, powinny pozostać małe kawałeczki owoców. Schłodzić do temperatury lodówkowej.

Do misy miksera przelać mleko skondensowane słodzone i śmietanę kremówkę. Ubić, trzepaczkami do ubijania piany z białek, do momentu otrzymania gęstego kremu (krem powinien zachowywać kształt, nie powinien być płynny).

Otrzymaną masę podzielić na dwie części, jedną trochę mniejszą od drugiej. Do mniejszej części dodać schłodzony sos owocowy, zmiksować do połączenia. Przełożyć do tortownicy, wyrównać. Na wierzch wyłożyć biały krem, wyrównać. Zamrozić.

Przechowywać w zamrażarce. Tort jest gotowy po minimum 9 godzinach mrożenia. Najlepiej zostawić w zamrażarce na całą noc. Podawać z frużeliną.

*Jeśli tort spędzi w zamrażarce dłużej niż 24 h i mocno zamarznie, należy go wyjąć do temperatury pokojowej na 30 minut przed podaniem.

Uwaga: puszka mleka słodzonego skondensowanego w UK to 400 g. Sprawdź wagę swojej puszki, by uniknąć pomyłki.

To przepis oryginalny , ja do tego upiekłam spód bezowy na wymiar tortownicy i położyłam na sam spód na to te dwie warstwy lodów i na górę posypałam dodatkowo bezą i mrożonymi malinami :)

Smacznego :-).
Dla przypomnienia co to wklejam foto :)

1495913610-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przepisy na Dania dla maluchów.
Oryginalnie na stronie tummylove.de

Od 5 miesiąca:

1497005965-aaaaaa.jpeg


100g gruszek
2 małe marchewki
1/2 ugotowanego buraka
1 łyżeczka masła
Udusić marchewkę i zblendowac z reszta :)


Od 6 miesiąca:
Borówki z kasza jaglana

50g kaszy
100ml mleka
150 g borówek (mogą być mrożone, wtedy zagotowujemy je z woda i rozgniatamy)
Kasze ugotować w mleku, zblendowac borówki i dodać kasze

Obiad wspólny z rodzicami
1497006145-aaaaaa.jpeg


Słodkie ziemniaki nadziewane szpinakiem (dla rodziców dodatkowo feta i orzeszki pini)

3 słodkie ziemniaki
Szpinak 200 g
Łyżka masła

Pieczemy połówki ziemniaków w piekarniku, szpinak podsmażamy na maśle. Wydrążamy ziemniaki, mieszamy ze szpinakiem (dla rodziców cześć doprawiamy i dodajemy orzeszki i fetę) i nadziewamy łódeczki ziemniaczane dla rodziców.

Błyskawiczna papka z 3 składników
1497007485-aaaaaa.jpeg

50 ml wody kokosowej
1 banan
Pół avokado

Zblendowac :)


Od 7 miesiąca

Puree z kaszy z avokado i groszkiem z mięta

50 g kaszy jaglanej
60 g groszku
Pół avokado
2 listki mięty

Kasze ugotować w 300ml wody, 3 min przed końcem gotowania dodać groszek.
Potem wszystkie składniki zblendowac

Od 8 miesiąca
1497006480-aaaaaa.jpeg


Kasza jaglana z brokułami

Brokuły 100 g
Ziemniaki 60 g
Marchew 60 g
Kasza 30 g
2 łyżki oleju

Warzywa ugotować pod przykryciem w 200ml wody, kasze ugotować w 100 ml. Całość razem zblendowac :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Kasia. Zosia dzięki
A może by utworzyć wątek kulinarny dla maluchów ?
Kasia jeszcze dopytam, jak pisze ze ugotować kasze w mleku, to oczywiście w mleku modyfikowanym tak? Można takie mleko gotować ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Kasia. Zosia dzięki
A może by utworzyć wątek kulinarny dla maluchów ?
Kasia jeszcze dopytam, jak pisze ze ugotować kasze w mleku, to oczywiście w mleku modyfikowanym tak? Można takie mleko gotować ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Nie niestety nie, mm nie można podgrzewać do wysokiej temperatury, można dawać od 4 miesiąca mleko ryżowe albo kukurydziane. A możesz tez ugotować w wodzie i potem dodać do kaszy trochę mm, bo to chodzi o to ze to ma być kasza na "słodko", z owocami, gotowana w mleku jest delikatniejsza w smaku :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A dziewczyny dla maluchów do picia można zrobić mleko jaglane :) ugotowana kasze jaglana zalewa się zimna woda i miksuje razem :) ja dziś robię dla starszaków z dodatkiem mielonych migdałów :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Kasia i wypiją ci taką rozcieńczoną kaszę jaglaną? Dodajesz do tego cukier czy co? Nie potrafię sobie wyobrazić tego smaku i konsystencji

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kasia i wypiją ci taką rozcieńczoną kaszę jaglaną? Dodajesz do tego cukier czy co? Nie potrafię sobie wyobrazić tego smaku i konsystencji

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom

Hehe ja pije, jest w sumie bez smaku, kwestia przyzwyczajenia, Zosia wypiła, Jasiek tylko kilka łyków, ale on ogólnie jest wybredny, można posłodzić ale nie dawałabym zwykłego cukru, można zrobić na tym zupę, ja robię np krem z brokułów albo z dyni.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mleka roślinne są specyficzne. Dla mnie hitem jest alpro coconut:) dodaje je do kawy, jem z płatkami itp.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry