reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutówki w kuchni - przepisy godne polecenia :)

Miciur-ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2012
Postów
3 920
Miasto
Dublin
hej dziewczyny !

mysle ze temat o odzywianiu i przepisach sie nam przyda !! - jesli macie do polecenia jakiekolwiek przepisy - cos dobrego szybkiego i przyjemnego - prosze podzielcie sie :). Ja osobiscie z checia zmienie menu i stworze cos nowego z poleconego przepisu :).

wiec Ja zaczne i polece lody bananowe - obrac i zamrozic kilka bananow , zamrozone zmielic i juz - lody gotowe :), ozdobic bitą smietaną i owocami - szybko, zdrowo i przyjemnie :D

zapraszam !!
 
reklama
Thai green chicken curry:
• 3 zielone papryki
• 2-3 cukinie
• 500 gr piersi kurczaka
• 2 cebule
• puszka mleka kokosowego
• kolendra
• green Thai curry paste (można ją kupić w Tesco)
• sól
• ryż

Wszystkie warzywa podsmażyć i wrzucić do garnka. Zalać niewielką ilością wody, dodać pokrojone piersi, kostkę rosolowa (wedle uznania) i dusić aż warzywa będą miękkie. Mleko kokosowe zmiksować z kolendrą i dolać do warzyw i mięsa. Na koniec stopniowo dodawać pastę aby otrzymać odpowiednią ostrość. Podawać z ryżem.
Smacznego :)
 
1466525592-ot2mpo.jpeg


1466525600-ztkuu1.jpeg


1466525608-eqrh24.jpeg


1466525616-vtaaav.jpeg


Kochane wrzucam moje ulubione 4 przepisy :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

[



3jgxikgn3c7ux2cm.png
 
Młoda1234 ten krem ze świeżego ogórka to nie jest czasem przepis z książki thermomixa ? :D Ja ostatnio znowu mam fazę na zupy krem, chyba wypróbuję twój przepis ;)

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aryan tak to z termomixa, ale ja tego fantastycznego sprzętu nie posiadam i blendowalam zwykłym blenderem i wyszło super :)
 
No pewnie, nie sa zarezerwowane tylko dla thermomixowych wybrańców ;D też kozystam z niektórych przepisow z thmx.

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
a mnie ciagnie do ostrego.... papryki 4 czerwone podsmazyc zmiksowac z passatą pomidorowa z puszki lub kartonu doprawic, ja chili oczywiscie ,podawac z zielonym ogorkiem pokrojonym w kosteczke i ew kulkami mozzarelli .a jesli ktos ma ochote na slodkie to polecam uczciwie wszystkie przepisy z malej cukierenki szczegolnie Link do: Cynamonowe ciasteczka owsiane z orzechami - Mała Cukierenka oraz jak ktos lubi maslo orzechowe Link do: Ciasteczka z masłem orzechowym i czekoladą - Mała Cukierenka
 
reklama
Bułki z jagodami ( najlepsze na świecie, przepis dziadka). 1kg maki, 1 kostka masła i pół kostki margaryny, 15 deko drożdży, 5 jajek, 1 extra jajko do smarowania bułek, 1,5 szklanki cukru, 1,1/4 szklanki ciepłego mleka, zapach waniliowy. Mąkę wymieszać z grubsza z reszta składników i odstawić na 20 min. Kiedy drożdże zaczną fermentować, ciasto wymieszać dokładnie mikserem i pozostawić do wyrośnięcia od 1 godz dz 1,5 godz. Po tym czasie formować bułki i nadziewać je jagodami. Bułki układać na blachę posypana mąka i smarować gore bułek ubitym jajkiem. Piec od 20 do 40 min.
 
Do góry