reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Moj Nikoś też ma jedną drzemke od 11/11:30 i spi 2 lub 3h a wieczorem zasypia po 20 tej. My tez dzien zaczynamy miedzy 6 a 7 :/.
Powiedzcie dziewczyny, Wasze dzieciaczki juz chodza? Moj maly skonczyl roczek 29 stycznia i jeszcze nie chodzi. Raczkuje, staje przy meblach, porusza sie ale jeszcze nie chodzi sam.
chodzi,juz jakies 3 tygodnie.
najpierw przy meblach,pozniej od mebla do mebla,potem na "zombie style" czyli z rączkami u góry żeby złapać balans a teraz widze,ze juz ma te rączki coraz niżej.
Myśmy go z męzem troche trenowali,tzn niby w zabawie siadaliśmy naprzeciw siebie i "puszczaliśmy" go sobie.I tak jakoś pozniej sam zaczął.
A trzymasz małego w chodziku?
 
reklama
Witaj KaDanny!
Lepiej polozyc jakas zabawke na stoliku lub inna atrakcyjna rzecz i dac dziecku dojsc do tego niz tak puszczac pomiedzy soba. Wtedy dziecko sie uczy, ze go zlapiesz i nie uczy sie lapac balansu. Misko zaczal lazic 2 tygodnie po swoich pierwszych urodzinach.
U nas ostatnie 2 dni masakra. Nie mozemy znalezc drugiej dziewczyny do serwisu i kolezanka mi zostala z Martinkiem a ja chodze do 14 do roboty. Pomijajac juz, ze jestem wycienczona bo nie dosc, ze mam zakwasy bo ponad rok nie pracowalam to jeszcze prubujemy nadgonic jak wariaci jak najwiecej domkow zanim pojade do domu. To do tego Misiaczek nie chce spac kolezance. Wczoraj wrocilam do domu i od razu musialam jechac po dzieci, rozwiesic ogloszenia, na poczte, do sklepu, pozniej obiad, lekcje prysznic i tak caly dzien Misiek nie spal.
Dzisiaj przyjechalam do domu na chwile bo bylam na domku blisko i M zapomnial rano smoczka zostawic i ja polozylam Miska i zasnal.
A jak sie bidulek tulil do mnie, az mnie serce rozbolalo normalnie, ze musze go z kims zostawic.
Mam nadzieje, ze w ten weekend ktos sie znajdzie do roboty bo tylko przez ten weekend mam 4 wyceny, dzisiaj rano juz zrobilam jedna i laska od razu mi wreczyla klucze.
 
KaDanny, wsadzam go do chodzika, ale w sumie od niedawna i nie zbyt czesto. Wszyscy dookola tak narzekaja na te chodziki, a z drugiej strony moja mama mowi ze ja i moj brat jestesmy wychowani na chodzikach i wszystko z nami ok. Wiec ja tak na prawde nie wiem czy go tam wsadzac, czy to mu teraz pomoze czy nie.
 
happy26 - Mój Kubuś zaczął chodzić za rączki jak miał 10 m-cy, dopiero w okolicy swoich 1-szych urodzin zaczął się puszczać i robić po kilka kroczków. Od paru dni przemierza po kilka metrów sam (ja idę za nim w asekuracji) - niedługo będzie miał 13 m-cy.
Ale tak jak czytałam i wiele osób tak mówi - są dzieci, które w wieku ok 10 m-cy chodzą, a inne zaczynają dopiero ok 15 m-ca. Także spokojnie. Mój za to nic nie mówi. No, ostatnio "Ba", "Be" i jakieś tam swoje dźwięki wydaje.

Dziewczyny, a jakie jogurty dajecie swoim maluchom? tzn. takie dla dzieci np. danonki czy takie dla dorosłych np. naturalne, danio itp.?
 
Ja wcale nie daje jak na razie bo mamy skaze białkową. Jak bylam u lekarza to mowil zeby wogole nie dawac dzieciom tych jogurtow typu danonki lub fruti czy jakos tak. Lepiej dac normalny jogurt czasem.
Mojemu małemu buzia sie nie zamyka :), gada całmi zdaniami po swojemu :). Oprocz tego mowi mama, tata, baba, da (tj.daj) :), dzidzia, nie i chyba to by bylo na tyle :)
Milej soboty zycze :D
 
estranea nasza pediatra tez mowila zeby nie dawac tych dzieciowych tylko zwykle jogurty.
Dzisiaj bylam na wycenie w palacu normalnie. Takie to to wielkie. Sypialni tylko 4 ale kuchnia to byla wielkosci mojego calego parteru.
Po co tym ludziom takie wielkie chalupy? I to duzo kosztuje, i podatek od tego i ubezpieczenie wieksze, ogrzewanie i ochladzanie i zeby to posprzatac. I to wszystko tyko po to zeby sie pokazac.
 
Witaj Dominisia123 :)) skad jestes?

Isia, tak to jest jak ludzie mają kase a nie mają co z nią zrobic, albo co gorsza nie maja jej a muszą koniecznie sie pokazac :)
Ładne sa takie duze, przestrzenne domy, ale wlasnie wez o to dbaj i sprzataj ;)))
 
ja daję małej jogurt naturalny z owocami ze słoiczka i płatkami owsianymi,

Kinga jutro skończy 13 m-cy i dopiero od dwóch tygodni raczkuje, zaczyna stawać na nóżkach, ale tylko przy kanapie, bo w miarę niska i może na niej oprzeć ciężar ciała, tak całkiem w pionie jeszcze nie wstanie...

a propos chodzików, stawiania, sadzania itp. to nasza rehabilitantka powiedziała, że są dzieci, którym to nie zaszkodzi, bo są wystarczająco silne, żeby sobie poradzić z takimi zadaniami a są takie jak nasza, że mogłoby się stać dużo złego, ja nawet teraz nie zachęcam małej do wstawania, bo ma bardzo słabe mięśnie nóg i musi jeszcze trochę poraczkować...
 
reklama
jestem z Połczyna-Zdroju ;)

moja Wicia ma 13 i pół miesiąca i jeszcze nie chodzi. stoi sama bez trzymania, ale się boi iść. próbowała, robiła 2 kroczki i przestała.. poczekam sobie, nie będę Jej poganiać, ma czas. rodzice mojego chłopaka kupili Jej chodzik i próbowali Ją wsadzać, ale Ona się tego bała, bo głośne bardzo..
 
Do góry