reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Witam się i ja :-)

Witam i obecne juz od dłuższego czasu Mamuśki jak i nową świeżynkę lutową :-D
Co do zakupów dla Maluszka... z doświadczenia wiem, że nie ma co kupować za dużo np kosmetyków :tak: Na początek wystraczy tylko:
- mydełko LUB żel do ciałka i włosów
- oliwka LUB balsam do ciałka
- krem LUB zasypka do pupki
A ja kupiłam wszystko i potem stało (zasypka to do dziś gdzieś się poniewiera w łazience, bo nigdy jej nie użyłam ;-))

Kurcze... wczoraj wstawiłam dwie pralki, poprasowałam, posprzątałam domek i na dzis nie zostało mi za wiele do zrobienia (no... może poza prasowaniem, którego u mnie zawsze jest góra ;-))
 
reklama
Mamuśki ja chętnie pomogę z listą rzeczy aczkolwiek wiem z własnego doświadczenia że nie zawsze słucha sie głosów już doświadczonych mam:zawstydzona/y:
jeśli macie jakieś konkretne pytania to piszcie...ja odkopie swoje listy....i pomogę...

pierworódkom zazdroszczę tych zakupów...ja to prawie wszystko mam po Julce...ale i tak cos tam zakupię w końcu wszystko zmienia się;-):tak:

a co do testu pappa poli dziękuję za odpowiedz...ja ich nie robiłam i szczerze nie zamierzam...a Wy macie jakieś ku temu wskazania??

mamusiaM ale energia Cię rozpiera...ja tez dzisiaj wzięłam się za sprzątanie...

ja zamówiłam sobie książkę Wyznania upiornej mamuśki...ciekawa jestem co tam ciekawego doczytam:-D
 
dzieńdoberek,
nocka przespana więc od razu lepiej:)
Witam wszystkich szczególnie nową mamusię;)

ktoś proponował założenie nowego wątku z zakupami i poradami już nie będę szukać kto, ale tak przeglądając asortymenty sklepów z art dziecięcymi przeraża mnie ogrom rzeczy, które można kupić. jako pierworódka jestem zielona w zakupach, co prawda opiekowałam sie dziećmi ale one juz wszystko miały. i tak myślę że przydałby sie wątek z takimi poradami, ile czego kupić, co sie przydaje a co nie. ja na przykład myslałam ile pieluch mam kupić i jakie, jaki smoczek, czy potrzebny jest podgrzewacz do butelek itp. juz myslałam nad stworzeniem listy i kupowaniem co miesiąc po trochu żeby na raz nie był to tak duży wydatek.

myslałyście nad pieluchami wielorazowymi? jestem zdecydowana że będe ich uzywać, ale też nie wiem ile ich trzeba kupić na zmianę i jak często zabrudzają się majteczki. jeśli któraś z mamuś ich używała to może skrobnie parę doświadczeń, muszę poszukać jeszcze na innych forach. U nas niestety ostatnie maluchy chodziły w pampersach.

kupiłam sobie spodnie ciążowe na allegro, jestem ciekawa co przyjdzie, bo wczoraj nie miałam co założyć, wszystkie normalne już zbyt cisną;(

PS. po miesiącu cichych dni przeprosiłam sie z szydełkiem i robie żółtą serwetkę tak na poprawę humoru;)

ja już po porannych czułościach z kibellkiem i śniadanku, w końcu mogę jeść płatki z mlekiem:-) miłego dnia

jeśli chodzi o nowy wątek to myślę że dobry pomysł to wątek wyprawka niemowlaka, gdzie będziemy pisali wszystko co trzeba kupić powiedzmy na pierwszy miesiąc i zabrać do szpitala dla siebie i maluszka

jeśli chodzi o pieluchy wielorazowe to nie używalam i wiedząc jakie kupsko robi dziecko już bym się nie zdecydowała:) ale myślę że zozważę zakup takich pieluch jeśli będziemy mieli problem z nauką nocnikowania:tak:.
Jeśli chcesz używać wielorazowych to na początek nie szalej z ilością bo myślę że szybko zmienisz zdanie jak zobaczysz że na początku siedzieć nie możesz, dziecko wisi cały czas na cycu, do prania i prasowania jest masa ubranek, bo dziecko przebiera się po kilka razy jeżeli lubi ulewać, tetrówki też się używa, a kupsztal tak śmierdzi że już pawia mi sie zdarzyło puścić, więc teraz to szybko zawijam pampka na wdechy;-)
 
a kupsztal tak śmierdzi że już pawia mi sie zdarzyło puścić, więc teraz to szybko zawijam pampka na wdechy;-)

jestem pielęgniarką i z kupą na ty od 6 lat;-) tyle że malucha szybciej sie przewija niż dorosłego, na początku dopóki nie "odchoruję" porodu i tak będą pampersy, do tego na wyjscia np. do lekarza nie będe się tarabaniła z brudnymi pieluchami, ale w domu... a tak jak piszesz o nocnikowaniu to tak robili u mojego brata, tyle że uparta Tosia dopiero jak skończyła teraz 3 lata sama się załatwia, wcześniej nie było na nia mocnych;( nawet się bali czy do przedszkola pójdzie. Starsza szybciej załapała co i jak:-)

gorzej z mężem on i od pampersów ucieka, zarzeka się że kupy nie zmieni, ale ja mu mówię że do czasu, pewnie jak będzie miał do czynienia z własnym dzieckie to zmieni światopogląd, pamiętam jak pilnowaliśmy jego bratanicy i jak tylko poczuł że coś nie tak z pielucha to uciekł
 
Ostatnia edycja:
jestem pielęgniarką i z kupą na ty od 6 lat;-) tyle że malucha szybciej sie przewija niż dorosłego, na początku dopóki nie "odchoruję" porodu i tak będą pampersy, do tego na wyjscia np. do lekarza nie będe się tarabaniła z brudnymi pieluchami, ale w domu... a tak jak piszesz o nocnikowaniu to tak robili u mojego brata, tyle że uparta Tosia dopiero jak skończyła teraz 3 lata sama się załatwia, wcześniej nie było na nia mocnych;( nawet się bali czy do przedszkola pójdzie. Starsza szybciej załapała co i jak:-)

gorzej z mężem on i od pampersów ucieka, zarzeka się że kupy nie zmieni, ale ja mu mówię że do czasu, pewnie jak będzie miał do czynienia z własnym dzieckie to zmieni światopogląd, pamiętam jak pilnowaliśmy jego bratanicy i jak tylko poczuł że coś nie tak z pielucha to uciekł
ha ha ha cóż... będziesz go musiała kiedyś samego zostawić by był w sytuacji bez wyjścia - ha ha ha cóż mężczyznom się wydaje, że my mamy inne nosy ha ha ha
 
Mam znajomego który nigdy dziecka nie przewijał bo na widok kupy czy wymiocin odrazu tuli kibelek, tylko że chyba nigdy nie miał sytuacji że był sam bo mieszkają z jej rodzicami więc zawsze ktoś był, a gdyby już musiał to napewno by czekał aż ktoś przyjdzie :eek: taki biedak wrażliwy.
 
dzieńdoberek,
kupsztal tak śmierdzi że już pawia mi sie zdarzyło puścić, więc teraz to szybko zawijam pampka na wdechy;-)

buahha :-D:-D ale się usmiałam :-D:-D dobre:-D:-D

mój mąż też wrażliwy na te kupkowe zapachy i nie wiem jak on to zniesie ;-):-Dale podobno kupka od swojego "pachnie" inaczej;-):-D hahaha:baffled::rofl2: Tak czy inaczej- ta (NIE)przyjemność go nie ominie :growl::tak::-D
 
haha to widzę, ze nie tylko mój mąż ma opary przed brudnymi sprawami. ja uważam, że taki sam obowiązek nasz jak i ich i mi się napewno nie wywinie. chocby miał nad kiblem wisiec. mnie też smierdzi ale bedę musiała przeżyc.

co do wątku to za jestem, też nie wiem co, ile i jakie kupic. zielona jestem totalnie. nie chce czekac na ostatnio chwilę bo potem naraz tyle kasy wydac to wyczyn nie lada:szok: ja nie wiem nawet za jakim wózkiem sie rozglądac, nie znam się na tym. nie wiem jaki materacyk dla takiego dziecka wybrac. :szok: szok dla mnie to wszystko jest
 
reklama
hello !

cortina mnie wczoraj strasznie bolał żołądek i głowa, puki leżałam było do zniesienia ale jak sie zaczęłam ruszać to była masakra.

ja myslalam ze umre :eek: serio taki bol ze masakra ani lezec, ani siedziec ani stac ! dzis juz ok nie mam pojecia czy bebechy w srodku gdzie mi cos uciskaly czy co to bylo ale bylo starsznie :eek:

ale wy plodne od rana w pismiennictwie :szok:

Eve przyjacielu gdzie zaginelas ??? wpadasz na gulasz dzis to me ??? :rofl2:

muli mnie nieziemsko :sorry: ale poki co udaje ze sie dobrze czuje ogarnelam chate wybieram sie na zakupy moze jak czyms sie zajme to mi sie poprawi :tak:

co do pieluch to u nas beda pampki ! przy pierwszym 4 mies. uzywalam tetry i never ever :-p
 
Do góry