reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

A ja juz prawie przygotowana :D W niedziele przyjedza bratowa i ma mi troche rzeczy przywiesc dla mnie i małej :) Połki juz oprózniłam na te przedmioty, wózek mam :D:D sliczny łozeczko mam :D reszte dostane w poniedziałek do południa, kolezanki proponowały mi ciuszki, za "pare groszy" , ale zobacze co dostane od adama siostry, bo oni tez maja juz 5 miesieczna dzidzie. narazie jestem zadowolona :D

Wiecie ze w gostynskim szpitalu nie trzeba brac ciuchów i przyborów do kompieli, co dla mnie dziwne, ale zobaczymy wkoncu co szpital to obyczaj ;)
 
reklama
kingajanik ja w Poznaniu do dziecka nie musiałam mieć kompletnie nic! dawali wszystko! :D

kto tam zmęczony niech odpoczywa! musimy się zregenerować przed porodem... mi to moje dziecko dzisiaj każe leżeć :-D bo może wtedy dzikować i robić co chce na górze hehehe
 
Przykładowa treść maila, wystarczy wkleić:
[h=5]Witam serdecznie, piszę jako jedna z 80 tysięcy ciężarnych kobiet rodzących w I kwartale roku 2013, których nie obejmuje nowa ustawa o przedłużonych urlopach rodzicielskich.

Rząd tłumaczy się, że każda ustawa musi mieć linię demarkacyjną, lecz ustawy zabierające nam przywileje wchodzą od 1 stycznia, co dostaną w zamian rodzice pomiędzy 1 stycznia, a 17 marca. Matek rodzących dzieci w I kwartale roku 2013 programy prorodzinne rządu nie obejmą. Rząd bez ogródek mówi, iż nie dopnie się budżet, ale przeznacza w międzyczasie:
1. 400 mln na LOT
2. 811 mln na firmy detektywistyczne i ochroniarskie
3. dodatkowe 94 mln na fundusz kościelny

Na wydatki związane z opieką dzieci urodzonych przez Matki I Kwartału rząd nie ma 150 mln.

Za to od 1 stycznia :
1. 2012 r. zmiana VAT na art. dziecięce z 8 do 23%
2. 2013 r. zabranie becikowego,
3. 2013 r. zabrania ulgi na I dziecko
4. 2013 r. likwidacja programu rodzina na swoim.

Dzieci z rocznika 2013 pomimo narodzin w jednym roku są dyskryminowane. Przecież wszystkich ludzi narodzonych w jednym roku zawsze będą obowiązywały te same nakazy i przywileje. Nikt nie rozgranicza ich względem miesięcy (styczeń lub wrzesień) - narodzone w jednym roku są traktowane jako rówieśnicy w przedszkolu, w szkole, a potem w swym dorosłym życiu. Oczywiście największy wpływ tego nierównego "Roku rodziny 2013" można będzie zobaczyć w pierwszych latach ich edukacji przedszkolnej i szkolnej. Dlaczego od zarania są pozbawione możliwości równego startu?

Oto podpisana przez ponad 13 tysięcy osób petycja, a także album z dziećmi z I kwartału bieżącego roku, które są najbardziej poszkodowane w tym wszystkim.

Dlaczego nam kobietom rodzącym dzieci w styczniu, lutym i marcu zabrano co tylko było można, a w zamian nic nie zaoferowano?

Naszą petycje podpisało już 13 tyś osób: ::::::www.petycje.pl::::::LIST OTWARTY W SPRAWIE OBJ
 
Hej, za mną noc ciężka. Natan co chwile się budził i zeby do niego nie biegać wygnałam męża z łóżka i spałam z synkiem.
Dzwonie dzisiaj do gina i z nim pogadam, przedstawie jak sprawa wygląda no i że jutro nie dam rady jechać. Nie zostawie teraz synka, co innnego jakby akcja porodowa sama się zaczęła to nie miałabym wyjścia,a tak to mam jeszcze wybór. Postaram się umówić jeszcze na wizytę w pon bo i tak musiałabym iśc po L4 bo mam do pon.
Ja już tak sobie zaczęłam myśleć że może coś z dzieckiem nie tak,że każe mi przyjeżdżać na wywołanie ale chyba by mi powiedział, co??
 
Hej mamuńki :-)
No i jak zeszła noc była piękna, tak ta okazała się tak jak zwykle, czyli poszłam spać o 4 a wstałam o 13 :zawstydzona/y:

Łączę się w bólu ze zgagolcami. Ja zjadłam śniadanie (buła z dżemem) i myślałam, że będę po każdym gryzie brać renii.

Martuszka jak tam w "kurorcie"?
 
Wróciłam z ktg:tak: no cóż liczyłam na jakieś newsy w sprawie akcji porodowej, a tu skurczy brak, serduszko bije jak należy:-) więc fru do domku, w czwartek znowu ktg i wizyta...

nadika i dobrze kochana wymyśliłaś - jak z maluchem wszystko ok, to lepiej poczekać, choć wiadomo, że już większość z nas jest zniecierpliwona i chce tulić swoje maleństwo:tak:
daj znać co ginek powiedział!

smoniczka ładne masz godziny spania....nie ma co:-p

annaroksana oby rehabilitacja poprawiła co trzeba...a teraz niech emek uważa na siebie jak tylko może!

Poli śliczna zeberka:-) ja się nie wystraszyłam, ja tak po cichu liczyłam że coś może sie dzieje:-D już wczoraj postanowiłam że jadę w pełni przygotowana - a tu domikcw jeszcze pisze o swoim śnie, więc nadzieje wzrosły a tu nic:sorry:

domikcw zabawkami się na razie w ogóle nie martw, bo na początek w ogóle nie są potrzebne, jak dzidzia zacznie wodzić wzrokiem za przedmiotami, to każda rzecz będzie dla niego atrakcyjna, a i na pewno kilka grzechotek w prezencie dostaniesz:tak:

paol1nka przykro mi z powodu koleżanki :-(
jak robisz tego shake'a bananowego?

martuszka jak żyjesz?

kinkajanik ja muszę tylko zabrać pampersy i chusteczki nawilżające...resztę zapewnia szpital...


edit
zapomniałam Was zaprosić na tiramisu:))) wczoraj zrobiłam, oczywiście bez jajek i alkoholu, z dodatkiem aromatu rumowego ale i tak jest boskie!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Patik, ile bym dała za tiramisu:szok:Całą ciążę o nim marzę:angry:

Ja to na głowę dostaję..zaczynam się zastanawiać, czy nie iść do innego gina na ktg i usg...Niby wszytko jest ok, ale martwię się..Kolejna wizyta na ponad tydzień, i nawet nie wiem, czy będę mieć usg- mój gin jest anty- usg:eek:Wiele z Was ma usg co wizytę, ja miałam w 29 tygodniu...:confused2:
 
Do góry