reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

reklama
Koshka wyjdź do głównego forum i znajdź dział 'fora zamknięte'i tam powinnaś mieć 'lutowe mamusie' czy jakoś tak;)
 
Cześć dziewczyny! Dawno mnie tu nie było... Melduję, że nasza Ola również jest już z nami od ponad trzech tygodni. Urodziła się 22 lutego. 21 trafiłam na patologię celem indukcji porodu, ale że była to sobota, to lekarze nic nie robili... w niedziele mieli decydować co dalej... ale Ola postanowiła w nocy z soboty na niedzielę, że nie potrzebuje żadnych wspomagaczy i urodzi się sama. Miałam cudowny poród, był przy mnie mąż, a rodziłam z koleżanką :) Ola ważyła 4070g i miała 57cm długości :) Karmimy się piersią i póki co świetnie się dogadujemy :)
 
Hej! Jakie znacie sposoby na zwiększenie laktacji? Na poczatku starczalo mi pokarmu, ale teraz muszę dokarmiac malego mm bo mojego nie starcza. Karmie w trybie mieszanym i piersią i butelka i marzę, żeby przejść tylko na piers...
 
Hej Inge. Ja standardowo 2xdziennie herbatki laktacyjne, 1xfemal.tiker, 2xkawa zbożowa i od czasu do czasu karmi, do tego pije ok 2litry płynów(w tym melise). U mnie wystarcza prawie na styk ale ja ściągam laktatorem i daje w butelce:)
No i ważne byś często Miłosza dostawiała :) czytałam, że mm zabija laktacje..więc może odstaw i daj sobie 3dni, laktacja powinna się unormować:)
Dlaczego sądzisz, że masz za mało i dokarmiasz?
 
Inge, najlepiej odstaw mm i pozwól Malemu wisiec na piersi. Zwiekszy produkcje pokarmu. tak gwoli scislosci to, ze dziecko czesto je albo non stop wisi na cycu niekoniecznie oznacza, że pokarmu jest za malo :)
 
reklama
ja też uważam że powinno się dać dziecku zwiększyć produkcję mleka. Częste przystawianie do piersi daje info do mózgu że potrzebna jest większa ilość mleka, co za tym idzie - piersi powinny się bardziej napełniać.
Ja piję jakąś tam zwykłą herbatkę laktacyjną i wodę ale już nie w takich ilościach jak musiałam pić w ciąży.
Mleka mam tyle że hoho, Jasiek po 15 minutach najedzony wypluwa pierś i pomimo tego że jest ona bardzo miękka to jak ścisnę to ciągle mleko z niej leci. Czytałam że jak się laktacja unormuje to ma się wrażenie miękkich piersi, a to dlatego że mleko nie jest w nich magazynowane tylko produkowane na bieżąco - w miarę potrzeb. I u mnie faktycznie tak jest.
 
Do góry