reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lux Med Warszawa Czy tam jest choc jeden ginekolog wart polecenia?

pamciaw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2005
Postów
1 604
Hej,

To dopiero moje poczatki i jestem na etapie szukania lekarza na cala ciaze. Czy ktoras z Was moze cokolwiek dobrego o ktorymkolwiek lek. z Lux Medu powiedziec. Mam tam abonament wiec chociaz chce sprobowac znalezc tam kogos sensownego, zawsze to pare groszy w kieszeni by bylo....

A drugim, miejscem gdzie poszukuje to Falck....

Jestem cala przejeta moim stanem i zupelnie zielona .....

pozdrowionka

Pamcia
 
reklama
Cześć PAM! Ja też z Lux-medu. Lekaż dobry to prawdziwy skarb. Ale do rzeczy. Dwie pierwsze ciąże prowadziła mi dr Gadomska. Zdecydowanie nie polecam. Mimo doświadczenia - to już starsza osoba i pracuje w klinice na Starynkiewicza - uważam, że za bardzo bagatelizuje wiele spraw. Przy drugiej ciązy nie dala mi lekow na podtrzymanie i kazała normalnie funkcjonowac mimo stwierdzonego podejrzenia o krwiak. Na własne żądanie leżałam dwa tygodnie - skończyło się szczęśliwie. Przez 5 lat wmawiała mi, że wszystko OK, a ja miałam koszmarne zapalenie szyjki. Nie pobiera po połogu cytologii - bo to nic nie daje. KARYGODNE!!!!! Ponieważ moja ukocha dr przestała perzyjmować w przychodni przyszpitalnej na Karowej ciężarne, to przyjęłam następującą strategię - zapisłam się do wmiarę młodej w LUXmedzie nie znanej, oprócz tego do drugiej w przychodni przyszpitalnej gdzie chciałam rodzić. Dzięki temu wszystkie USG mam w terminie - niestety ze skierowaniami z przyszpitalnej nie można zdążyć z zapisem na właściwy czas jak życzy sobie tego lekarz. jeśli trzeba zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania czy szybkie konsultacje to bez skierowania zapisuję się do specjalisty w LUXmedzie - praktycznie są wszyscy konieczni. Wymaga to trochę częstszych wizyt, ale zawsze ogląda cie dwóch niezależnie. A w przypadku jakich kolwiek wątpliwości - nie straszę tylko uczulam!!!! - utrzymujące sie za wysokie ciśnienie z opuchniętymi nogami i rękami, zaniknięcie ruchów, plamienie nawet wydawałoby się takie tyci tyci NATYCHMIAST NALŻY PĘDZIĆ NA IZBĘ PRZYJĘĆ. Nawet jeśli pojawiłoby się coś niepokojącego teraz kiedy jeszcze nie masz założonej karty ciążowej. Zapisz się jak najszybciej, żeby zrobić pierwsze badania. Pozdrawiam i życzę dobrej współpracy z lekarzem.
 
Dzieki Magdalenka za wskazowki, tylko przyznam - troche sie pogubilam. Czy sugerujesz ze powinnam chodzic do gina w lux i poza jednoczesnie? Jezeli chodzi o badania to jakie masz na mysli (ja tym lekarzom z Luxu naprawde nie ufam.....)? Krew mam przebadana i mocz rowniez, jezeli chodzi o np USG to mi pani doktor powiedziala ze jak jest wszystko dobrze to tego pierwszego (6-8 tydz) nie trzeba robic. tylko skad taka na 100% pewnosc ze wszystko dobrze skoro nie bylo robione USG? Co o tym myslisz? Ja jestem zupelnie zielona i moze troche nadgorliwa ale nie chcaialabym popelnic jakiegos niepotrzebnego bledu......

A tak na marginesie co za potworna instytucja ten Lux Med......dziwie sie ze sa jeszcze firmy (m.in. ta w ktorej pracuje tatus mojego dzidziusia) ktore z ich uslug korzystaja......Przeciez tam kroluje niewiedza, niekompetencja a moze i ignorancja......o zgrozo!!! Jedyne mile i kompetentne osoby to panie pobierajace krew na Chmielnej....troche sie do nich nabiegalam leczac tarczyce, wiec wiem co mowie....

pozdrowionka
Paulina
 
CZEŚĆ PAMCIA
JA TEŻ Z LUX-MEDU. TERMIN PORODU MAM NA 21.04.2005 WIĘC ZA TRZY DNI A CHODZĘ DO DR. RADOSIEWICZ. JEST BARDZO SYMPATYCZNA I KOMPETENTNA. JA NA NIĄ NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ ZŁEGO SŁOWA.
 
Czesc Iza, trzymam kciuki za porod! Kto wie moze juz jest po w momencie kiedy to pisze....Wlasnie nikt inny jak pani Radosiewicz polecana mi byla przez panie pobierajace krew na Chmielnej (a jak pisalam wczesniej to mniej wiecej jedyne osoby ktorym ufam w tej instytucji do tej pory....), tak wiec potwierdzasz ich opinie co milo mi slyszec!

pozdrawiam
Paulina
 
Cześć Paulinko! Z tym lux-medem to jak z każdą przychodnia. Jak trafisz na dobrego lekarza to się go trzymasz. Ja z kilku w lux-medzie jestem zadowolona. Między innymi z dr. Sanockiej endokrynologa. Opiekuje się mną od 7 lat; szczgólnie jak zaciążę lub nie przestałam karmić. A z tego co piszesz musić być pod opieką endokrynologa prez całą ciążę, połóg i karmienie.
Tak ja byłam pod opieką dwóch lekarzy niezależnie, bo bardzo mi zależało, żeby rodzić na Karowej, a tam jak się nie chodzi do przychodni przy szpitalnej, to nikłe szanse, żeby się dostać na porodówkę.
MOje koleżanki, które chodzily tylko do przyspitalnej przychodni praktycznie wsystkie USG robiły odpłatnie, bo nie było miejsca we właściwym terminie w przychodzni przyszpitalnej.
A USG trzeba wykonać, nawet jak jest dobrze. Wiadomo wtedy jak jest ułożone łożysko - ważne, bo przy przodującym trzeba się bardzo oszczęzać i przygotowa na wcześniejszy poród. Mogą być krwiaki, które wymagają leków podtrzymujących ciążę i leżenia. Paulinko nie chcę Cię straszyć, ale wydaje mi się, że lepiej dla własnego spokoju i zdrowia dziecka przeleżeć trochę niż sie potem niepotrzebnie martwić.
A z tym USG to sama frajda. Moj córcia jak miała 8 tydzień to machała do mnie nóżkami i rączkami i kiwała główką. Do dzisiaj żałuję, że nie zabrałam męża ze sobą, bo to niezapomniane przezycie!!! To USG jest ginekologiczne tzn. przez pochwę. Dlatego tyle można zobaczyć, bo przez powłoki brzuszne to tylko są w stanie stwierdzić, że jesteś w ciąży. Więc jak się nie krępujesz tatusia swojego dziecka podczas badania to bardzo polecam. A dodatkowo, to bardzo pomaga facetom w zrozumieniu, że to dziecko jest już!!!
Z tymi badaniami dodatkowymi to ja niestety potrzebowałam chirurga naczyniowego - z tym się wiązało USG drożności zył, i dermatologa.
Paulino, nie zaczy to, że Ty też będziesz tego musiała potrzebować, ale czasami potrzebna jest pilna konsultacja, żeby rozwiać wątpliwośći. POnieważ,w lux -medzie jest najczęściej po kilku specjalistów z tej amej dziedziny zawsze (nawet w amach abonamentu) można pójść do konkurenta i potwierdzić lub wykluczyć.
A jeszcze jedno. To początek ciązy, więc jeszcze nie widać. Jak idziesz gdziekolwiek to odrazu mów , że jeste w ciązy, bo niestety bagatelizują pewne rzeczy nie tylko w LUX-medzie.
Trzymam kciuki i do usłyszenia.
 
Kurcze ile rzeczowych informacji! Dziekuej Magdalenka! Musze sie koniecznie do endokrynologa zapisac. Mam wprawdzie swojego pana profesora ktory mi tarczyce leczy juz 4 rok, mam do niego ogromne zaufanie,ale jest jeden problem - on jest w poznaniu, ja w Warszawie......Lepiej pojde do pani dr o ktorej piszesz - zawsze to dobrze miec kogos na miejscu tutaj na biezaco.
Jezeli chodzi o ginekologow w Lux medzie to w ogole przetestowalam juz 7, w czasie ciazy 3 i mam zamiar pozostac u 2 jednoczesnie. Przynajmniej na poczatku. Potem pewnie dla wygody sprobuje skupic sie na jednym. Ale nie mam do zadnego 100% zaufania (choc zaczynam je miec do dr krolinskiego) wiec na razie testuje...

A z tym lekcewazeniem ciazy to masz absolutna racje. Ja rozumiem ze dla kazdego z nich to jest rutyna, ale dla mnie jest to cos najwazniejszego , pierwszego , jedynego(na razie:)), niepowtarzalnego........zero psychologii w podejsciu do pacjenta. Jeszcze najlepsze podejscie maja panie pobierajace krew. jedyne przejete. Lekarze wszyscy jak jeden maz jakby byli robotami bez uczuc i empatii.....

pozdrawiam
Paulina
 
Juz po USG! W sobote miniona. Mamy juz 13 mm, bije nam serduszko i jestesmy strasznie fajowi (pomimo ze tak naprawde nic nie widac konkretnego jeszcze). Samopoczucie dobre, tyle ze straszne mdlosci mam. nic mi nie smakuje, wszystko mi (przepraszam) smierdzi, jestem leniwa na maxa a zawsze bylam osoba bardzo aktywna, ale to lenistwo mi na razie nawet nie przeszkadza, przy tym samopoczuciu to nic sie naprawde nie chce i nie ma sie na nic sily, wiec sie nie zmuszam....ehhhh....takie to uroki tego stanu odmiennego!

pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Cześć.

Moją ciążę prowadził dr. Piotr Króliński. Rewelacyjny lekarz, bardzo kompetentny, odpowiadał na wszystkie moje pytania i wątpliwości, a ponadto zajął się mną mimo zagrożonej ciąży. Dodatkowym plusem było to że dostałam jego komórke aby dzwonić w nagłych wypadkach.

Pozdrawiam Renata mama Ani i kropeczki
 
Do góry