reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luźne duże jąderka - prosze o odpowiedź

Dołączył(a)
28 Październik 2018
Postów
12
Czy obrzęknięta po porodzie moszna noworodka też się kurczy i rozluźnia od temperatury?
Mój synek po porodzie miał bardzo dużą, czerwona ale rozluzniona, wręcz wisząca mosznę.
Czy to było od obrzęku?
 
reklama
Czy obrzęknięta po porodzie moszna noworodka też się kurczy i rozluźnia od temperatury?
Mój synek po porodzie miał bardzo dużą, czerwona ale rozluzniona, wręcz wisząca mosznę.
Czy to było od obrzęku?

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki mają obrzęknięte narządy płciowe (chłopcy mosznę, dziewczynki wargi sromowe). Ich oceną zajmują się pediatrzy podczas pierwszego badania po porodzie (po ok. 2 godzinach, po zakończeniu pierwszego kontaktu skóra do skóry i karmieniu) gdy dziecko jest warzone, mierzone oraz badane po raz pierwszy w życiu. Kolejno podczas pobytu z mamą w szpitalu pediatra bada je co najmniej raz i ocenia czy wszystko jest w porządku, ew. wątpliwe kwestie sugeruje omówić po wyjściu ze szpitala z odpowiednim specjalistą.

Trudno mi jest ocenić na podstawie Twojego opisu czy sytuacja jest prawidłowa, jeśli coś Cię niepokoi udaj się do przychodni, na wizytę do pediatry by skontrolował mosznę i jądra synka.
 
Dziękuję, ocena lekarza który oglądał synka jest prawidłowa, obecnie jąderka są dużo mniejsze i "normalne".

Chciałabym tylko wiedzieć, jak wygląda taki obrzęk o którym się mówi, że jest normalny u noworodka - czy moszna może wówczas być dużych rozmiarów ale przy tym bardzo luzna? (Takie dosłownie przepraszam za określenie - flaczki)?
 
Dziękuję, ocena lekarza który oglądał synka jest prawidłowa, obecnie jąderka są dużo mniejsze i "normalne".

Chciałabym tylko wiedzieć, jak wygląda taki obrzęk o którym się mówi, że jest normalny u noworodka - czy moszna może wówczas być dużych rozmiarów ale przy tym bardzo luzna? (Takie dosłownie przepraszam za określenie - flaczki)?

Jak widać (po ocenie lekarza) może i tak wyglądać. Wielu rodziców jest bardzo zdziwionych wyglądem narządów płciowych noworodka. Nikt ich nie przygotowuje, nie edukuje. O ile w większości szkół rodzenia, w większości podręczników są zdjęcia pierwszej kupy, by rodzice nie byli wystraszeni, tak zdjęć krocza trudno jest się doszukać... A szkoda. Zaoszczędziłoby to wielu rodzicom niepokoju.

U dziewczynek dodatkowo dochodzi możliwe, fizjologiczne, niewielkie krwawienie z dróg rodnych lub śluz podbarwiony krwią. To wynik hormonów matki krążących jeszcze w organizmie dziecka.
 
Nie pytałam lekarza, po prostu nic nie mówił zatem uznałam że jest ok. W wypisie nie było nic o tym wspomniane.
A osobiście spotkała się Pani z takim powiększeniem moszny, jakie opisuje? Powiększone, czerwone oraz bardzo luźne? Czy obrzęk może być w postaci takich luznych i wiszących jąderek?
 
Antola29, trudno mi odpowiedzieć na pytanie, gdyż rozmawiamy przez internet. Niestety nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i badania.
 
Do góry