reklama

Łysienie plackowate u 3 latki.

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez marcellina, 22 Marzec 2013.

 1. marcellina

  marcellina Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie. Moja 3 letnia córeczka ostatnimi czasy zaczyna tracić włoski. Ma kilka plamek średnicy 2cm na których nie ma włosów. Dotychczas nie miała problemów z włosami, wręcz miała ich dużo. Odżywia się normalnie, podaję jej też witaminki. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.
   
 2. Anna Rosińska - Więckowicz

  Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Droga Mamo,
  łysienie plackowate to poważne rozpoznanie: przycyzna choroby jest nieznana, nieco częściej wystepuje u dzieci chorych na jakąś chorobe tarczycy lub cukrzycę i często wiąże się ze stresem u dziecka (przy cyzm stresem może być np. zamieszkanie we własnym nowym pokoju, czy pójście do przedszkola), z czasem jednak u większości dzieci włoski odrastają. Łysienie plackowate jest jednak chorobą dość rzadką. Zdecydowanie częściej wystepuje łojotokowe zapalenie skóry (taka cięzka postać łupieżu, z tendencją do tworzenia tłustuch, zółtych strupów na głowie, pod którymi wypadają włoski lub tzw. łupież azbestowy - białe suche łuski, powodujące utratę włosków), lub też pewna postać grzybicy skóry, którą dziekco może złapać od psa, kota, świnki morsiej lub innego dziecka w żłobku / przedszkolu. Konieczna będzie wizyta u dermatologa, który dotknie ogniska pozbawione włosków (żeby ocenić, czy wyglądają bardziej jak ogniska w łysieniu plackowatym czy w łojotokowym zapaleniu skóry), być może obejrzy też główkę w specjalnej Lampie Wooda (by wykluczyć grzybicę). Na pocieszenie powiem, że w większości przypadków włoski odrastają :)
  Pozdrawiam!
   
 3. reklama
 4. marcellina

  marcellina Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo Pani dziekuje i pozdrawiam.
   
 5. Anna Rosińska - Więckowicz

  Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie ma za co, również pozdrawiam ! Proszę dać znać, jak się sprawa skończy :)
   
 6. monis90

  monis90

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, wiele ciekawych informacji warto przeczytać w artykule na procerin.pl/lysienie-plackowate.html jak dla mnie problem nieco bardziej jest mi teraz znany. Większość ludzi nie ma kompletnego pojęcia z czego taki łysienie jest spowodowane.
   

Poleć forum