reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łyżeczkowanie z powodu podejrzenia zaśniadu

Justpositivevibe

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Maj 2023
Postów
851
Hej. Jestem tutaj nowa.
27 marca byłam na wizycie u ginekologa, który stwierdził ciążę 4/5 tydzień, a z ostatniego dnia miesiączki wypadał początek 6. Jednak kazał przyjsc za dwa tygodnie, ponieważ podejrzewał zaśniad groniasty 😞 dodam, że na USG był widoczny pęcherzyk żółtkowy.
13 kwietnia miałam kolejną wizytę i niestety już nic nie zobaczyłam jedynie jakaś maleńka pozostałość. Lekarz dał skierowanie na zabieg z powodu podejrzenia zaśniadu..
14 kwietnia miałam zabieg lyzeczkowania. Wcześniej kolejny raz robione USG gdzie inny lekarz powiedział, że jego zdaniem nie wygląda na zaśniad, jednak 100% pewności nie ma. Torbieli nie mam. Wypadał wtedy 8 tydzień. Beta w ten dzień wynosiła 14 tysięcy, a dwa tygodnie później już tylko 61. Czekam na wyniki i strasznie się boje, że zaśniad się potwierdzi. Czy któraś z Was przy takiej wartości bety miała stwierdzony zaśniad?
Czytałam różne wątki, ale niestety nie znalazłam tam tego czego oczekuje 😞 to moja pierwsza wyczekana ciąża.
 
reklama
Po wysokości bety nie ma możliwości stwierdzenia czy to był zaśniad (lub zaśniad częściowy).
Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyniki hist.pat.

Ja słyszałam, że beta powyżej 20000 jest charakterystyczna dla zaśniadu całkowitego. Przy częściowym nie musi być tak wysoka.
 
Po wysokości bety nie ma możliwości stwierdzenia czy to był zaśniad (lub zaśniad częściowy).
Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyniki hist.pat.

Ja słyszałam, że beta powyżej 20000 jest charakterystyczna dla zaśniadu całkowitego. Przy częściowym nie musi być tak wysoka.
Ehh pozostaje czekać. Mam nadzieję, że do piątku będę mieć wyniki, bo inaczej zwariuje chyba 😞 ale dziękuję za odpowiedź
 
No niestety na wyniki czasem trzeba poczekać. Nieraz dziewczyny powyżej miesiąca czekają.
 
Dostałam wyniki. Na szczęście nie potwierdziły zasniadu. Mimo straty, czuje ogromną ulgę. Teraz tylko lekarz i mam nadzieję, że pozwoli wrócić do starań ❤️
 
reklama
Do góry