reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Macica częściowo dwurozna a zajście w ciążę

Cześć dziewczyny, od ponad roku próbujemy z mężem starać się o dziecko ale nie wychodzi. U ginekologa 1.5 roku temu Pani powiedziała że mam macice w kształcie serduszka. Czy któraś z was miała taki problem i mimo tego zaszła w ciążę?

reklama

arona

Fanka BB :)
Moja znajoma ma macie dwurozna, latami statali sie o dziecko, nie wychodzilo. Jak juz byli umowieni na invitro zaszla w ciaze. W druga ciaze wrecz wpadli 😄
Powodzenia!

Destino

Miasto
Kraków
Cześć dziewczyny, od ponad roku próbujemy z mężem starać się o dziecko ale nie wychodzi. U ginekologa 1.5 roku temu Pani powiedziała że mam macice w kształcie serduszka. Czy któraś z was miała taki problem i mimo tego zaszła w ciążę?
A czy ten ginekolog sprawdził czy masz przegrodę i jak duża?. Przydałoby ci się badanie histerpskopia z drożnością kajowodow jak się niemyle. Znam kilka osób z tako macica, obecnie mamy. Poszukaj lekarza od leczenia niepłodności. Powinien ci pomoc

A czy ten ginekolog sprawdził czy masz przegrodę i jak duża?. Przydałoby ci się badanie histerpskopia z drożnością kajowodow jak się niemyle. Znam kilka osób z tako macica, obecnie mamy. Poszukaj lekarza od leczenia niepłodności. Powinien ci pomoc
Poprzed USG dopochwowe ginekolog powiedziała że mam w kształcie serduszka, nie powiedziała jak dużą, ale powiedziała że nie jest aż tak strasznie, że to macica z przegrodą częściową/dwurożną, nie bałam się jak usłyszałam bo nie wiedziałam co to takiego, naczytalam się w internecie i zobaczyłam że dziewczyny mają problemy z zajściem w ciążę przez to, nie nakręcałam się ale od roku i 4 miesięcy nie wychodzi to zaczynam dopiero myśleć i bać się że nie będę miała dzieci, a też myślalam właśnie żeby iść do lekarza od niepłodności.

Destino

Miasto
Kraków
Poprzed USG dopochwowe ginekolog powiedziała że mam w kształcie serduszka, nie powiedziała jak dużą, ale powiedziała że nie jest aż tak strasznie, że to macica z przegrodą częściową/dwurożną, nie bałam się jak usłyszałam bo nie wiedziałam co to takiego, naczytalam się w internecie i zobaczyłam że dziewczyny mają problemy z zajściem w ciążę przez to, nie nakręcałam się ale od roku i 4 miesięcy nie wychodzi to zaczynam dopiero myśleć i bać się że nie będę miała dzieci, a też myślalam właśnie żeby iść do lekarza od niepłodności.
Tego nie masz się bać, tylko dokładnie zbadać, by wiedzieć na czym stoisz. Przegroda nawet częściową ważne jak jest duża. Często się ją nacina i wtedy jest szansa na zajście w ciążę i donoszenie dziecka. Stąd zaproponowałam badanie i dobrego lekarza, by dbał o ciebie w ciąży i w razie czego reagował. Byście razem z maluchem mieli optymalne warunki aż do narodzin.

Skąd jesteś?

Tego nie masz się bać, tylko dokładnie zbadać, by wiedzieć na czym stoisz. Przegroda nawet częściową ważne jak jest duża. Często się ją nacina i wtedy jest szansa na zajście w ciążę i donoszenie dziecka. Stąd zaproponowałam badanie i dobrego lekarza, by dbał o ciebie w ciąży i w razie czego reagował. Byście razem z maluchem mieli optymalne warunki aż do narodzin.

Skąd jesteś?
Jestem z Lęborka woj. Pomorskiego :)

asia.joanna

Mi jeden lekarz, jeszcze sporo przed ślubem powiedział, że mam macicę dwurożną i czy kiedykolwiek mi jakiś lekarz o tym powiedział. Wtedy chodziłam tylko do niego raz w roku na cytologię. Oczywiście głupia ja, naczytalam się w internecie i panika. Po jakimś czasie wróciłam do niego z plamieniami i sam stwierdził, że jednak w sumie to nie mam. Zrezygnowałam z niego. Dwaj inni ginekolodzy do których kiedyś tam trafiłam nic takiego nie widzieli, więc w sumie nie wiem co on tam wtedy zobaczył 😂🤔
Skonsultuj się z kimś innym i wszystko będziesz wiedzieć 😊

Święta92

Moja siostra ma taka macicę. Lekarze jej mowili, że zajście w ciążę u niej będzie ciezkie. Więc nie uważała za bardzo, zaszła w ciążę po 2 msc. Poroniła. Pol roku pozniej znowu nie uważali za bardzo, zaszła 😂 i teraz lata 10 msc chlopczyk 😂. Siostra juz nie wierzy, że ciężko jej zajść. Życzę Ci tego samego 😀

reklama

Olay

Początkująca w BB
Moja mama miała macicę dwurożną, prof do którego jeździła powiedział za jak pierwszą ciążę by donosiła (niestety poroniła) to dużo by to zmieniło w budowie macicy po wypływem rosnącego dziecka w łonie. Ogólnie w ciążę zachodziła dość łatwo ale ok 10-15 tc następowało poronienie. I tak było 4 razy. Więc zrobili jej operacje- trzeba było odczekać rok że staraniami. Ale w efekcie przyszłam na świat ☺️. To już było trochę lat temu, więc medycyna i świat ginekologi wygląda zupełnie inaczej niż wtedy, ale finał pozytywny.☺️

Do góry