reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macica dwurożna, tylozgiecie a ciąża

Dołączył(a)
7 Lipiec 2018
Postów
14
Jestem w 6 tyg ciąży. Mam zdiagnozowana dwunożność macicy, tylozgiecie a do tego choruje na endometrioze. Od tygodnia potwornie boli mnie brzuch oraz miałam plamienie. Bylam już na 2 USG, raz na SORze a drugi raz prywatnie. Wszystko n8by jest ok. Dostałam leki, plamic przestalam ale ból został. Gdyby nie nospa to nie dalabym rady. Trochę się martwie bo nie wiem czego sie spodziewać :/ może jest tutaj Pani z podobnym problemem? Pzdr
 
reklama
Witam, ja mam taki problem. Mam macice dwurożna, dodatkowo miałam przegrodę... usunięta operacyjnie w kwietniu. Dzisiaj jestem w 9 tc. Tez już przeszłam przez krwawienia / plamienia. Były one efektem krwiaka i rany po operacji... to jest moja 3 ciąża, bo poza wada macicy mam problemy immuno (mój organizm odrzuca ciąże :( ).. ja tez się boje, bo nie wiem czego można się spodziewać po tej wadzie ehh...
 
Dziecko w zależności, gdzie się ulokowało, może być mniejsze lub urodzić się z asymetrią lub całkiem ok
 
Również mam te wszystko doleglwosci i rozumiem Twoje obawy.Mam trójkę dzieci mimo wszystko najmlodszy ma 6 miesięcy.Rowniez miałam cala ciaze praktycznie bole brzucha a do tego tak ok 12 tyg czułam takie twardnienie i stawianie się brzucha.Pierwsza ciaze przez to lezalam 5 razy w szpitalu bylam bardzo nerwowa i ciągle obawialm się o dzidziusia.2 kolejne ciaze również miałam te dolegliwości ale obylo się bez szpitala ,w domu wiecej odpoczwalam Bralam asmag I nospe doraznie.Takze badz dobrej mysli I nie denerwuj sie tak niektore kobiety poprosu tak "maja".
 
Również mam te wszystko doleglwosci i rozumiem Twoje obawy.Mam trójkę dzieci mimo wszystko najmlodszy ma 6 miesięcy.Rowniez miałam cala ciaze praktycznie bole brzucha a do tego tak ok 12 tyg czułam takieciazebdnienie i stawianie się brzucha.Pierwsza ciaze przez to lezalam 5 razy w szpitalu bylam bardzo nerwowa i ciągle obawialm się o dzidziusia.2 kolejne ciaze również miałam te dolegliwości ale obylo się bez szpitala ,w domu wiecej odpoczwalam Bralam asmag I nospe doraznie.Takze badz dobrej mysli I nie denerwuj sie tak niektore kobiety poprosu tak "maja".
Tylko mine te bole utruniaja normalne funkcjonowanie. Nice wyobrazam sobie tak cala ciaze. Nie mogę leżeć, ani stać, ani siedzieć. Mam już dość... W dodatku ta niepewność co będzie dalej. A to dopiero 6 tydzień :/
 
Wiem ze latwo powiedziec nie denerwuj sie ale to jet najlepsze lekarstwo mowie Ci to z doswiadczenia.Zdaje sobie sprawe bo przeszlam to nie ufalam nikomu ,ciagle sie balam o dzidziusia przez to bylam w szptalu a oni dawali mi hydroksyzyne chyba tak sie to nazywa na ."uspokojenie" I pozniej magnez I badali I mowili ze okej a ja nie do konca I'm wierzylam bo ciagle mnie brzuch bolal I to twardnienie masakra.Ale wszystkie Te objawy maja przyczyne w tym ze macica dwurozna I tylozgiecie .Da sie to przezyc choc latwo nie jest .Nie denerwuj sie ,bierz lekarstwa ,odpoczywaj i znajdz sobie lekkie zajecie moze jakas ksiazka a wszystko dobrze sie skonczy Uwierz Sa tez takie kobiety jak Ty co niesety nie maja "latwej"ciazy a konczy sie happy endem.
 
Hej.Myslalam ze moja dwurożna macica to naprawdę rzadki przypadek a tu się okazuje że nie jestem sama.Od razu mi raźniej. Jestem w 8 tc.to druga ciąża. Pierwsza 16 lat temu-blizniacza.córeczki urodziły się w 31 tyg ,nie miałam pojęcia o mojej wadzie.kilka lat później to wyszło przez przypadek. Lekarz wtedy powiedział ze cud ze zeszlam w ciąże w drugim cyklu po ślubie..i donosilam i tak długo. Dziewczynki sa zdrowe..teraz taka niespodzianka po tylu latach..choć nie staraliśmy się jakoś specjalnie..Plamilam troszkę od początku..kilka dni temu nasililo sie..bylam w szpitalu.dostalam duphaston +progesteron 200 dopochwowo.i zwolnienie. Mam odpoczywać. Też sie boję jak to będzie, ale jak już wiem ze ta macica dwurozna to pewnie będę częściej do lekarza chodzić..coś wspomniał ze ewentualnie szew wchodzi w grę. Jestem raczej energiczna-wolałabym jeszcze popracować..no ale jak trzeba będzie to zostanę w domku. Nie chciałabym urodzić wcześniej -dużo było strachu przy dziewczynkach.dodam że w czerwcu (tak mam urodzić)bede miała 40 stke
Będziemy się wspierać..trzeba myśleć pozytywnie.
 
Witam ponownie zobaczysz wszystko będzie dobrze skoro bliźniaczki urodziły się i są zdrowe to potwierdza że macica dwurożna nie tak bardzo przeszkadza dzidziusiów.:-)Tylko my mamusie panikujemy i znosimy trochę inaczej ciążę
.Chodzi mi o bóle brzucha częste a dla mnie najgorsze to twardnienie tak zwane stawianie się macicy ,naprawdę mi dokuczliwe ciągły stres że to skurcze a lekarz ciągle mnie uspokajał ze tak może być przy tych nieprawidłowościach.Ale ja i tak niezbyt mu wierzyłam i przez to 1 ciążę ciągły szpital żeby się upewnić a konie końców wcześniejszy poród w 35 tyg.Druga ciążę trochę mniej panikowała choć bardzo się denerwowałam tymi bólami i skurczami.A trzecia ciążę to postawiłam na luz bo w końcu uwierzyłam że ja ten typ tak ma :-)Trochę się oszczędzałam oczywiscie ale zaakceptowałam te bóle i dyskomforty i dotrwał do zaplanowanej cesarki.Takze u Ciebie będzie również dobrze zaakceptuj dolegliwości i słuchaj lekarza:-).Ja szw nie miałam zakładanego bo szyjka nawet się trzymała.W ostatniej ciąży tylko luteinę brałam na początku i ok 28 tyg
 
Mi teraz powiedział ze te leki pomagają macicy się rozciągać..i mniej boli.chociaz mnie nawet nie bolał brzuch tylko to plamienie, wręcz krwawienie. Zastanawiam się jak to technicznie wygląda czy dzieciaki w jednym tym rogu się rozwijają?a druga strona nie powiększa się?czy jakoś rozciąga sie potem całość?moje bliźniaczki jednojajowe ,więc pewnie ciasno było.
U mnie to wyglądało tak jak juz brzuszek byl większy rzeczywiście te dwa rogi.Zwlaszcza jak scisnelo macice taki ala skurcz to wyglądało to cos na kształt serca.Tez się balam o dzidziusia ze jakos mu to może przeszkadzać ale mysle ze nie bylo mu tak zle Brzuch rosl normalnie tylko jak pisałam przy twardnieniu wygladal troche inaczej dziwnie.Powodzenia będzie dobrze i zleci szybko jak poczujesz ruchy to juz będzie naprawde z górki bo dzidzius będzie dawal Ci znak .
 
reklama
Dzień dobry ;) ja jestem w 12tc mam zdiagnozowane dwa trzjny macicy (tak jakby dwie osobne, nie przegroda) z jedna szyjka. Pochwa bez przegrody... do tej pory maluszek rozwija się ok , wczoraj robilam prenatalne i jest ok ale od końca 6tc biorę progesteron dopochwowo bo miałam krwawienia. Jak się okazalo prawdopodobnie z tej drugiej macicy... cieszę się że jest ten wątek I nie jestem sama :)
 
Do góry