reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macica dwurożna

Dla wszystkich mam poszukujących odpowiedzi co i jak w przypadku macicy dwurożnej - po 1 obumarciu, urodziłam synka - ma już 7 lat; Ciąża: ok 10-12 tygodnia plamienia ale potem bez większych problemów.
Dziecko zagnieździło się w jamie macicy a nie w rogu - i to jest ważne, by było to miejsce dobrze unaczynione.
Macica to genialny worek, który się niebywale rozciąga, więc jeżeli jest to macica z dwoma rogami to daje sobie radę z donoszeniem dziecka do 40 tygodnia... byle nie było innych problemów... czego wszystkim życzę.
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, bo do wczoraj planowałam zacząć starać się o dziecko za min 2 lata... Niestety w czasie badania USG dopochwowego ginekolog zauważył (po raz pierwszy, a miałam takie badania już dwa razy, w tym jedno u niego rok temu) że mam macicę dwurożną. Lekarz małomówny i nie wiem, czy z przegrodą, czy to duża wada, czy mała (do wczoraj nie wiedziałam, że coś takiego istnieje). Wczoraj przepłakałam cały dzień, bo naczytałam się samych smutnych historii, dziś już jest lepiej, bo widzę, że nie ma reguł. Nie jestem jednak pewna, czy jest się faktycznie czym martwić: po pierwsze, podobno faktycznie tę wadę można stwierdzić kiedy kobieta jest w ciąży, a ja w niej nie jestem, po drugie: lekarz ma opinię "straszącego", więc może się pomylił, po trzecie usg to chyba nie jest najdokładniejsze badanie w przypadku takich wad. Stąd moje pytanie, kochane: wiecie, jakie badanie jest sens wykonać, by się dowiedzieć, jaka to jest wada? Nie piszcie mi proszę żadnych traumatycznych historii, poczytałam już sama, bo przy staraniach najważniejsza jest psychika chyba, a ja na samą myśl o jakiejś wadzie mam doła... W związku z tym o dziecko będziemy się starać zaraz po ślubie, bo pewnie trzeba nastawić się na trudności... A może wcale nie? Dajcie znać, jeśli wiecie, jak mam się badać. Do tamtego gina już nie pójdę, bo mi zaraz wykaże że nie mam jajników, albo czego tam jeszcze...
 
hej paolina, jak najbardziej i macice dwurozna i zdwojona mozna wykryc przez usg kiedy nie jest sie w ciazy, ja w wieku 14 lat mialam usg przez brzuch z werdyktem macica dwurozna, pozniej przez usg podochwowe stwierdzono, ze jednak jest to macica zdwojona (roznica jest w tym jak daleko siega przegroda). jak juz bylam w ciazy dalej potwierdzano, ze jest zdwojona. powodzenie ciazy zalezy od tego czy zarodek przyczepi sie do macicy czy przegrody, jesli do macicy to sa szanse, ze bedzie ok :) ja ciaze normalnie donosilam byla w 39 tygodniu rozwiazana przez cc bo maluch nie mial jak sie obrocic glowa do dolu, za malo miejsca na takie akrobacje ale jest tez mozliwy porod silami natury tylko zanim zabraknie miejsca musi sie dziecko glowa w dol usadowic. jedyne komplikacje jakie byly to macica troche wariowala orzez te wade i przez skurcze skracala sie szyjka przez co musialam koncowke ciazy przelezec ale nie jest to jakis koszmar. ja na twoim miejscu zapisalabym sie do dobrego diagnosty usg zeby poogladal te macice bo jesli jeden zobaczyl jakas nieprawidlowosc to na pewno wypadaloby potwierdzic lub wykluczyc taka wade anatomiczna. tak czy inaczej glowa do gory, to nie wyrok :)
 
Dzięki: czyli normalne usg ale na dobry sprzęcie i u dobrego specjalisty? Ok, mam dobrą klinikę w Krakowie, więc uderzę tam po przypływie środków finansowych ;) Dzięki za odpowiedź!
 
hej co słychać jak dzidziuś?
ja niestety straciłam synka Piotrusia po długiej walce z guzem przegrał i zmarł 15 września urodziłam go przez cc 17 września
17pażdziernika miałam łyżeczkowanie bo miałam krwotok i okazało się że zostawili mi duże kawałki łożyska :/
jeśli jesteś wierzącą osobą prosze pamietaj o nas w modlitwie bardzo tego potrzebuje sił nad ludzkich od Boga ...
 
ojej milenka bardzo mi przykro.. ja przez cc urodzilam dostala 10pkt tylko troche zdeformowana glowe i nosek miala juz sie naprostowalo poza tym wzmozone napiecie miesniowe i dysplazje bioderek od tej ciasnoty ma ale tak to ok na szczescie, przesylam duzo cieplych mysli na pewno jeszcze bedzie dobrze ;*
 
Ja mam macice dwurozona bez przegrody, jestem w 32 tc, na szczescie nie mialam zadnych problemow z zajsciem w ciaza, ani z sama ciaza :)
 
U mnie była macica dwurożna z przegrodą. Po dwóch miesiącach starania 2 kreseczki.
Podczas badań prenatalnych wyszło, że przegroda odcina cały lewy róg macicy, córcia rozwijała się dobrze, a do tego miałyśmy pępowinę dwunaczyniową. Ciąża rozwiązana w 39 tyg, poprzez CC. U nas w mieście z taką wadą tylko CC dopuszczalne. Ze względu na wadę córa była ułożona poprzecznie, miednicową (umiała główką przywalić w przeponę). Córa ma już prawie 4 msc, zdrowa i wesoła.
 
U mnie była macica dwurożna z przegrodą. Po dwóch miesiącach starania 2 kreseczki.
Podczas badań prenatalnych wyszło, że przegroda odcina cały lewy róg macicy, córcia rozwijała się dobrze, a do tego miałyśmy pępowinę dwunaczyniową. Ciąża rozwiązana w 39 tyg, poprzez CC. U nas w mieście z taką wadą tylko CC dopuszczalne. Ze względu na wadę córa była ułożona poprzecznie, miednicową (umiała główką przywalić w przeponę). Córa ma już prawie 4 msc, zdrowa i wesoła.
hej moj synek tez poprzecznie własnie był ułożony
 
reklama
ojej milenka bardzo mi przykro.. ja przez cc urodzilam dostala 10pkt tylko troche zdeformowana glowe i nosek miala juz sie naprostowalo poza tym wzmozone napiecie miesniowe i dysplazje bioderek od tej ciasnoty ma ale tak to ok na szczescie, przesylam duzo cieplych mysli na pewno jeszcze bedzie dobrze ;*
właśnie ta ciasnota :p
ja juz w tej chwili po 3 stratach mysle czy nie poddac sie operacji a dopiero pozniej sie starac pozdrawiam :* Cię i córcie :*
 
Do góry