reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński i l4 ,kiedy ? Czy sie nalezy ?

Dołączył(a)
20 Marzec 2020
Postów
4
Hej,
Kiedy poszlyscie na l4 w ciąży?. Jestem aktualnie 9 tyg i nikt o mojej ciazy nie wie. Prace zaczęłam na początku lutego na umowę zlecenie A na początku tego msc podpisałam umowę na 6 msc . Nie chce iść na zwolnienie ale W związku z terazniejsz sytuacja myślę że powinnam . Obawiam się reakcji pracodawcy bo to dopiero pierwszy miesiąc pracy na umowę (Nie wiedziała że tak szybko się to potoczy ) . Nie wiem czy z tego tytułu będzie należał mi się macierzyński . Kolejnym.moim pytaniem jest czy wy pracujecie czy jesteście na l4 i w ktirym tygodniu poszlyscie ?
 
reklama
W tej ciąży poszłam na zwolnienie w 9 tyg a pracuje na umowę już ponad 3 lata. W poprzedniej pracy pracowałam najpierw 9 mcy na umowę zlecenie a potem podpisałam umowę o pracę i miesiąc pracowałam i poszłam na zwolnienie to był 20 tydz szefowa chciała mnie zwolnić ale nic w sądzie pracy nie wskurała. ZUS tylko raz dzwonił do mnie na wyjaśnienia
Hej,
Kiedy poszlyscie na l4 w ciąży?. Jestem aktualnie 9 tyg i nikt o mojej ciazy nie wie. Prace zaczęłam na początku lutego na umowę zlecenie A na początku tego msc podpisałam umowę na 6 msc . Nie chce iść na zwolnienie ale W związku z terazniejsz sytuacja myślę że powinnam . Obawiam się reakcji pracodawcy bo to dopiero pierwszy miesiąc pracy na umowę (Nie wiedziała że tak szybko się to potoczy ) . Nie wiem czy z tego tytułu będzie należał mi się macierzyński . Kolejnym.moim pytaniem jest czy wy pracujecie czy jesteście na l4 i w ktirym tygodniu poszlyscie ?
 
Hej,
Kiedy poszlyscie na l4 w ciąży?. Jestem aktualnie 9 tyg i nikt o mojej ciazy nie wie. Prace zaczęłam na początku lutego na umowę zlecenie A na początku tego msc podpisałam umowę na 6 msc . Nie chce iść na zwolnienie ale W związku z terazniejsz sytuacja myślę że powinnam . Obawiam się reakcji pracodawcy bo to dopiero pierwszy miesiąc pracy na umowę (Nie wiedziała że tak szybko się to potoczy ) . Nie wiem czy z tego tytułu będzie należał mi się macierzyński . Kolejnym.moim pytaniem jest czy wy pracujecie czy jesteście na l4 i w ktirym tygodniu poszlyscie ?
Ja pracuje od 3, 5 roku na umowie o pracę. Na zwolenienie poszłam w zeszły czwartek jestem aktualnie w 18 tygodniu (17+3). Gdyby nie te wszystkie wirusy, itd pewnie przeciągnęła bym jeszcze ile bym mogła. Chociaż w ostatnim czasie miam częste bóle brzucha, spowodowane stresem (ciągły kontakt z klientem a hormony robią swoje)
 
Hej,
Kiedy poszlyscie na l4 w ciąży?. Jestem aktualnie 9 tyg i nikt o mojej ciazy nie wie. Prace zaczęłam na początku lutego na umowę zlecenie A na początku tego msc podpisałam umowę na 6 msc . Nie chce iść na zwolnienie ale W związku z terazniejsz sytuacja myślę że powinnam . Obawiam się reakcji pracodawcy bo to dopiero pierwszy miesiąc pracy na umowę (Nie wiedziała że tak szybko się to potoczy ) . Nie wiem czy z tego tytułu będzie należał mi się macierzyński . Kolejnym.moim pytaniem jest czy wy pracujecie czy jesteście na l4 i w ktirym tygodniu poszlyscie ?

Twoja umowa będzie automatycznie przedłużona do dnia porodu, niemniej jeśli wiedziałaś o ciąży podpisując umowę to zrozumiem rozżalenie pracodawcy, który zamiast pracownika ma koszty (33 dni L4 płaci on).
Prawa do urlopu macierzyńskiego oraz wychowawczego w takiej sytuacji nie masz, ale dostaniesz zasiłek macierzyński.
 
Ja także byłam zatrudniona na umowie o pracę, wiec nie miałam tego kłopoty. A pracowałam długo, na l4 poszłam w 8 miesiącu ciąży.
 
Do góry