reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński itp.

dagmar

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2009
Postów
4 634
Witam w nowym dziale ;)
Myślę, że dobrze by było usystematyzować jakoś naszą wiedzę- np. kiedy trzeba zgłosić w ZUS, że dzidziuś jest na świecie i jakie papiery do urlopu zanieść?

No, kochane- wykazujcie się i piszcie co wiecie- zapraszam :)
 
reklama
Hehe, ja nie wiem nic więc bardzo liczę na Waszą mądrość w tych tematach:-)!!!
Dagmar gratuluję pomysłu na ten wątek:tak::tak:!
 
Ja mam własną działalność i generalnie z formalnościami pomaga mi księgowa (za dużo rzeczy z którymi trzeba być na bieżąco). Poprzednio na macierzyński szłam 14 dni przer porodem, na przedostatniej wizycie lekarz wystawił mi zaświadczenie jaki jest planowany termin porodu i to zostało wysłane do zus. Potem dosyłaliśmy jeszcze akt urodzenia. W sumie muszę sprawdzić jak to dokładnie wyglądało :-)
 
O, od kilku dni chodził mi po głowie taki temat, bo w kwestiach papierkologii kompletnie się gubię. Chętnie wysłucham doświadczonych mam :) Chodzi mi głównie o formalności już po porodzie, do kiedy trzeba zarejestrować, kiedy PESEL, kiedy zgłosić do przychodni itp. itd., a zwłaszcza - co jeśli chcę dziecko zameldować w innym mieście niż to, w którym się urodziło?
 
O, od kilku dni chodził mi po głowie taki temat, bo w kwestiach papierkologii kompletnie się gubię. Chętnie wysłucham doświadczonych mam :) Chodzi mi głównie o formalności już po porodzie, do kiedy trzeba zarejestrować, kiedy PESEL, kiedy zgłosić do przychodni itp. itd., a zwłaszcza - co jeśli chcę dziecko zameldować w innym mieście niż to, w którym się urodziło?

tu to mogę pomóc :)
Najpierw odbierasz w um akty urodzenia- zwykle tatuś :)
Z tym aktem każą ci przyjść po miesiącu po pesel.
Przychodnia- zgłoszenie 7 dni.

Meldunek zgłaszasz w mieście w którym jest- normalnie, bez problemów.
 
oj to i ja mam kilka pytan - odnosnie dokumentu dziecka. Teraz nie zapisuje sie w dowodzie dziecka wiec jaki dokument nalezy mu wyrobic? jego dowód czy jakis inny? i jak i kiedy sie za to zabrac? :) Pomocy bo normalnie oszaleje

a ten pesel odbiera sie w miescie meldunku czy w miescie urodzenia? u mnie to beda dwa rozne miasta, dwa rozne wojewodztwa wiec nie wiem za bardzo :)
 
oj to i ja mam kilka pytan - odnosnie dokumentu dziecka. Teraz nie zapisuje sie w dowodzie dziecka wiec jaki dokument nalezy mu wyrobic? jego dowód czy jakis inny? i jak i kiedy sie za to zabrac? :) Pomocy bo normalnie oszaleje

a ten pesel odbiera sie w miescie meldunku czy w miescie urodzenia? u mnie to beda dwa rozne miasta, dwa rozne wojewodztwa wiec nie wiem za bardzo :)

w mieście urodzenia ale może da się złożyć jakiś papier, żeby pesel odebrać w miejscu zamieszkania?

a po co ci dowód? Moi mają dowody osobiste ale o potrzebne tylko do wyjazdów.

Normalnie do urzędów itp masz pesel i akt urodzenia
 
L-oka dowód dziecku nie jest potrzebny. A PESEL w miejscu urodzenia dziecka :-) Meldujesz gdzie chcesz, zasadniczo w miejscu zameldowania matki, ale moje dzieci były zameldowane w miejscu zameldowania ojca, tylko musiałam wyrazić swoją wolę na piśmie :-) Mieliśmy wtedy inne meldunki.
 
reklama
No wiecie z tym nr PESEL to wymyślili:baffled: To jak Kubuś urodzi się w Warszawie na Bielanach to musze tam o PESEL składać dokumenty? No porażka jakaś:/
 
Do góry