reklama

macierzyński w liceum???

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez misia92, 10 Sierpień 2010.

1. misia92

misia92 mamusia Michasia

witam.
    mam 18 lat i jestem w 30 tyg. ciąży. termin mam na 15 października i o ile nie urodze wcześniej a obecnie nic na to nie wskazuje- chciałabym jeszcze prez cały wrzesień w miare normalnie chodzić do szkoły- zaczynam 3 klase liceum.Chciałabym ją dokończyć dziennie i podejść w maju do matury. czy istnieje coś takiego jak urlop macieżyński dla uczennic??? tzn jak długo moge nie chodić do szkoły po urodzeniu dziecka i w jaki sposób moge dokończyć bądżź zaliczyć pierwszy semestr???
    z góry dziękuje za odpowiedź.
    pozrdawiam :happy:

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Urlop macierzyński przysługuje jedynie PRACOWNIKOM, a Pani umowy o pracę nie posiada. Nie ma Pani prawa do urlopu macierzyńskiego. Może Pani zdecydować sie na szkołę wieczorową/zaoczną lub dalej uczyć sie dziennie. Szkoła nie ma obiwązku traktować Pani w szczególny sposób - nie musi wyznaczać nowych terminów klasówek, dodatkowych konsultacji itp. Jest Pani taką samą uczennicą jak inne.

3. reklama
  4. Maagda_

Maagda_ ` Mama Łucji <3 ;*

ja po urodzeniu Łucji nie chodziłam do szkoły 3 tyg. i nie miałam żadnych problemów. Po prostu zgłoś nauczycielom i staraj się wrócić szybko do szkoły o ile jest to możliwe :)

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Uczennica nie ma prawa do urlopu macierzyńskiego. Lekarz moze jednak po porodzie wystawić zwolnienie lekarskie.

Poleć forum