reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński, wychowawczy i urlop wypoczynkowy

agusiak1986

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Listopad 2010
Postów
24
Miasto
Szczecin
Witam. Mam umowę na czas określony do 18 kwietnia 2012 roku. Poród jest wyznaczony na termin 12 kwietnia 2011 roku, a aktualnie przebywam na l4. Do końca sierpnia będę przebywać na urlopie macierzyńskim. Czy mogę po macierzyńskim bezpośrednio pójść na urlop wypoczynkowy zaległy z 2010 roku oraz pełny urlop z 2011 roku, a następnie na wychowawczy do kwietnia 2012? Szczególnie mnie zastanawia czy będzie mi się należał we wrześniu 2011 roku cały urlop za rok 2011 i czy taka kolejność nie wywiera jakiś negatywnych skutków: macierzyński - 2 tyg dod. macierzyńskiego - wypoczynkowy za 2010 i 2011 i wychowawczy. Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli mam zamiar wrócić do pracy dwa tyg. przed końcem umowy, to czy pracodawca jest zobowiązany mnie przyjąć i przedłużyć mi umowę? Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Czy mogę po macierzyńskim bezpośrednio pójść na urlop wypoczynkowy zaległy z 2010 roku oraz pełny urlop z 2011 roku
Tak.

a następnie na wychowawczy do kwietnia 2012?
tak

Szczególnie mnie zastanawia czy będzie mi się należał we wrześniu 2011 roku cały urlop za rok 2011
tak

i czy taka kolejność nie wywiera jakiś negatywnych skutków: macierzyński - 2 tyg dod. macierzyńskiego - wypoczynkowy za 2010 i 2011 i wychowawczy.
to standardowa kolejnosć

Czy jeśli mam zamiar wrócić do pracy dwa tyg. przed końcem umowy, to czy pracodawca jest zobowiązany mnie przyjąć
To zalezy od tego w jakim trybie Pani wróci. Jesli składając wniosek o urlop wychowawczy zaznaczy pani, ze chce Pani być na urlopie do 4 kwietnia 2012 lub jesli data zakończenia wskazana we wniosku będzie późniejsza niz 4 kwietnia, ale na 30 dni przed 4 kwietnia poinformuje Pani pracodawcę,że 4 kwietnia Pani przerywa urlop - pracodawca nie może nie pozwolić Pani na powrót.

i przedłużyć mi umowę?
Nie. Przedłużenie umowy (w drodze aneksowania) lub podpisanie z Pania nowej umowy nie jest obowiazkiem pracodawcy. By pracowała Pani w tym zakłądzie po 18 kwietnia 2012 konieczna jest zgodna wola obu stron. Ani Pani, ani pracodawca nieczego nie musi.
 
Do góry