reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński

Emkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Październik 2016
Postów
3 926
Dziewczyny potrzebuje pomocy - jestem w ciąży termin mam w czerwcu 2017. Do końca sierpnia miałam umowę na pól etatu ok 800zl na rękę , od września mam umowę ma cały 1800 ile będzie wynosił mój macierzyński ? Czy to średnia z 12 przepracowanych ? Czy te, które będę na zwolnieniu też się wliczą? Proszę o pomoc.

 
reklama
Macierzyński masz liczony z przepracowanych ostatnich 12 miesięcy. O
Deklarujesz czy chcesz otrzymywać 80 procent zasiłku przez cały okres trwania macierzyńskiego, czy też chcesz brać 100 procent przez pierwsze pół roku, a przez drugie pół roku 60 procent.
 

Nieprawda. W przypadku, gdy miała miejsce zmiana etatu brane są pod uwagę tylko te miesiące, które są po zmianie etatu.

Emkaa - rozumiem, że na razie nie jesteś na L4? W twoim przypadku do urlopu macierzyńskiego będzie liczona średnia z miesięcy, które przepracowałaś po zmianie etatu, czyli od września do momentu, w którym pójdziesz na L4. Na L4 dostaniesz 100% wynagrodzenia - czyli właśnie tą średnią z przepracowanych miesięcy. na urlopie macierzyńskim dalej podstawa będzie ta sama, z tym, że albo będziesz miała najpierw przez pół roku 100%, a potem 60%, albo przez cały rok 80% - w zależności od tego jaką opcję wybierzesz.
 
Nieprawda. W przypadku, gdy miała miejsce zmiana etatu brane są pod uwagę tylko te miesiące, które są po zmianie etatu.

Emkaa - rozumiem, że na razie nie jesteś na L4? W twoim przypadku do urlopu macierzyńskiego będzie liczona średnia z miesięcy, które przepracowałaś po zmianie etatu, czyli od września do momentu, w którym pójdziesz na L4. Na L4 dostaniesz 100% wynagrodzenia - czyli właśnie tą średnią z przepracowanych miesięcy. na urlopie macierzyńskim dalej podstawa będzie ta sama, z tym, że albo będziesz miała najpierw przez pół roku 100%, a potem 60%, albo przez cały rok 80% - w zależności od tego jaką opcję wybierzesz.
Mam nadzieje , że tak właśnie będzie . Nie jestem. Narazie nie planuje, ale różnie może się zdarzyć .

 
Na pewno:)

Poniżej art. 40 z Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa:

Art. 40. W razie zmiany umowy o pracę lub innego aktu, na podstawie którego powstał stosunek pracy, polegającej na zmianie wymiaru czasu pracy, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy, jeżeli zmiana ta nastąpiła w miesiącu, w którym powstała niezdolność do pracy, lub w miesiącach, o których mowa w art. 36.
 
reklama
Na pewno:)

Poniżej art. 40 z Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa:

Art. 40. W razie zmiany umowy o pracę lub innego aktu, na podstawie którego powstał stosunek pracy, polegającej na zmianie wymiaru czasu pracy, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy, jeżeli zmiana ta nastąpiła w miesiącu, w którym powstała niezdolność do pracy, lub w miesiącach, o których mowa w art. 36.


W takim razie u mnie moje kochane kadrowe pomyliły się :-D

Muszę się jutro z nimi skontaktować. Ja pracowałam najpierw na 2/3 etatu - później przeszłam na cały etat.

Link do: Żona nie"IDEALNA" | Facebook
 
Do góry