reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński

Dołączył(a)
9 Maj 2018
Postów
12
Witam. Mam pytanie odnosnie urlopu macierzynskiego. Bylam zatrudniona do konca wrzesnia tego roku a urodzilam pod koniec lipca. Dostalam za 2 miesiace wyplacony macierzynski, ale nie przedluzyli mi umowy. Dostawalam 80%. Teraz bede miala wyplacane z ZUS. Tylko nie wiem czy tez 80% czy tylko te 1000zl.
 
reklama
Dostaniesz tyle co miałaś wypłacane będąc zatrudnioną. Będziesz otrzymywała zasiłek macierzyński w wysokości średniej z 12 miesięcy. Jeśli wybrałaś opcje 80% przez cały okres, to tyle będziesz wciąż otrzymywać.
Będąc w podobnej sytuacji - musiałam w ZUS napisać pismo w stylu: "W związku z rozwiązaniem stosunku pracy w dniu ...... proszę o wypłatę zasiłku macierzyńskiego/rodzicielskiego za okres:........ z tytułu urodzenia dziecka........."
1000zł tyczy się kobiet, które w dniu porodu nie były zatrudnione

@Roksanka98 Jak nie masz nic interesującego do powiedzenia, to lepiej już nic nie pisz.
 
Do góry