reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2006r.' rozpoczęty przez misia_q, 21 Czerwiec 2005.

1. misia_q

misia_q Turbomama

Mam propozycję, żeby wrzucać tutaj co ciekawsze i pyszniejsze Wasze lub zasłyszane, przeczytane przepisy i pomysły na zdrowe i smaczne:
    ;D koktajle
    :D napoje
    :laugh: deserki
    czyli po prostu pomysły na "małe co nieco", które są w miarę lekkostrawne i łatwe w przyrządzeniu a nie zaszkodzą nam i naszym fasolkom :)

Potrzebuję pomysłów na orzeźwiające mikstury :)

BUZIAKI :) :p

2. Izzabela

Izzabela Gość

Koktajl truskawkowy - mieszamy truskawki, mleko i dwie łyżki cukru w garnku, a następnie sięgamy po mikser. Próbując nie zaciapać całej kuchni łączymy wszystko na pyszny i orzeźwiający koktajl. Mozna to także zmieszać z potłuczonymi kostkami lodu. Pyyycha...

Galaretki lodowe - Kupujemy trzy rodzaje galaretek -truskawkową, cytrynową i pomarańczową. Robimy je, czekamy aż zastygną. Kupujemy także lody waniliowe - lub śmietankowe. Sztywną galaretkę kroimy w kosteczki, a następnie 'warstwami' wg. uznania wkładamy je do wysokich szklanek. Najpierw jednak oblewamy brzegi szklaneczki wodą i obtaczamy je w cukrze - powstanie tzw. szron. Następnie nakładamy na włożone galaretki( wszystkie smaki po troszku) po dwie gałki lodów, polewamy jakimś dressingiem, najlepiej owocowym. Nie polecam czekoladowego ;D

3. reklama
  4. Rybka

Rybka Super mama super synka

Sałata w sosie winegre

- 1 krucha sałata
    - duży pomidor
    - długi ogórek świeży
    - 2-3 ogórki małosolne, kiszone lub konserwowe
    - można dodać świeżej czerwonej papryki
    - szczypiorek lub dynka.

Sałatę porwać na małe cząstki a resztę pokroić w średniej grubości kostkę.

Sos:
    - 3 łyżki (duże) oliwy z oliwek ale może być też zwykły olej
    - 2 średnie ząbki czosnku (wycisnąć)
    - sól, pieprz, bazylia, tymianek, imbir (szczypta)
    - kilka kropli cytryny i ze 2 szczypty cukru

wszystko pomieszać i połączyć ze sobą - odstawić na jakieś 15-20 min. do lodówki.

SMACZNEGO :D :D pycha :D :D

5. karola7

karola7 Fanka BB :)

Ja do koktajlu truskawkowego dodaje jeszcze cukier waniliowy. Zupełnie zmienia smaczek. Moje chlopaki przepadają, a fosalka chyba też bo tylko po tym mnie nie mdli

6. JULKA

JULKA Zaciekawiona BB

JA ZAJADAM SIĘ SAŁATKĄ GRECKĄ Z OLIFKAMI  FETĄ  PEKIŃSKĄ  KUKURYDZĄ  I  PRZYPRAWY OLEJ  I CYTRYNA I WYMIESZAĆ I  ZAJADAMY  PYCHOTA ;D ;D ;      POLECAM!!!!!!

7. Moniqa

Moniqa i moje dwie połówki :)

Julka - fety nie powinno sie jest podobno w ciazy, jak rowniez innych serow typu : plesniowe ... nie wiem czy to prawda tak slyszalam tylko :)

a ja polecam kefir z pietruszka i sola...wymieszac i smacznego ... moj chlop tego niecierpi, a ja uwielbiam ;)

teraz ide ogladac film z mezem , wiec po filmie jak cos jeszcze sobie przypomne do dorzuce :)

8. Rybka

Jak macie jakieś fajne sałatki to dajcie przepisy bo ja uwielbiam róznego rodzaju sałatki a już mi się pomysły pomału kończą ;D

9. Moniqa

Moniqa i moje dwie połówki :)

hehe dosc dugo ogladalam ten film  ;D ;D ;D ;D

Sałatka witaminowa

4 liscie salaty zielonej, 1 duzy pomidor, 1 lyżka kukurydzy, 2 rzodkiewki, 1 ogorek malosolny, 1/2 sredniej slodkiej papryki, 1/4 malej cebuli, 4-5 malych rozyczek kalafiora, 1 lyzeczka posiekanej natki pietruszki, 2 lyzki oleju slonecznikowego, 2 lyzki z soku z cytryny

Warzywa dokladnie oczyscic i umyc.Liscie salaty otrzasnac z wody i osuszyc. Pomidory pokroic w cząstki, pozostale warzywa w kostke. Drobno posiekac cebule.Wszystkie warzywa wlozyc do duzej miski salatkowej. Do sloiczka dodac olej slonecznikowy, sok z cytryny, niewielka ilosc przegotowanej wody oraz sol i pieprz do smaku. Po zmaknieciu silnie wstrzasnac, az do uzyskania emulsji. Polac salatke i pomieszac, dodajac na koncu posiekana natke pietruszki

Jest to przepis z poradnika dla kobiet w ciazy :) Smacznego

10. reklama
  11. Izzabela

Izzabela Gość

MoniQa smacznie się zapowiada - zrobię sobie na kolację ;D

A propos sałatek: Sałatka wiosenna
    Główka sałaty lodowej, jeden pomidor, sos koperkowo - ziołowy, ogórek zielony, jajko, jogurt naturalny, pieprz.

Jajko ugotować na twardo, w trakcie gotowania przygotować sobie sos wg. przepisu na opakowaniu. Jajko pokroić w kosteczkę, liście sałaty porwać, wrzucić do miski. Pomidora pokroić w 'półksiężyce' wrzucic do jajka i sałaty, ogórka pokroić w talarki. Wymieszać wszystkie warzywa, zalać sosem i wymieszać.

Smacznego ;D

12. Rybka

Oj dobrze piszcie piszcie, moje menue się wzbogaci ;D bo coś ostatnio monotematyczna jestem w jadłospisie ;D ;D

Poleć forum