reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maciezynski i rodzicielski dzielony na pol z ojcem- co sie bardziej oplaca?

Dołączył(a)
23 Grudzień 2021
Postów
5
Czesc, pisze to tu mimo ze jestem ojcem ale ze lepiej ogarniam( tak sadzę;)) sprawy finansowe mam pytanie-
Chcemy podzielic urlop 50/50 czyli 26 tygodni( 20 tyg maciezynskiego i 6 tyg rodzicielskiego)dla mamy i 26 rodzicielskiego dla mnie.
Jako ze jest roznica w zarobkach( zona zarabia wiecej ode mnie), zastanawiamy sie nad opcja 100/60 zamiast 80/80 bo wedlug moich obliczen wychodzimy na tym lepiej. Czy sie nie myle i jak jest roznica w zarobkach tak to wyglada? Czy ktos mial podobna sytuacje? Albo czy gdzies w internecie jest kalkulator do obliczenia tego?

Z gory dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich (przyszlych) rodzicow:)
 
reklama
Domyslam sie ale chodzi mi czy rzeczywiscie jak jest roznica miedzi zarobkami matki i ojca( np 7000 do 5000) to generalnie oplaca sie bardziej 100/60 niz 80/80?
 
To już musisz policzyć ty, nie znam waszej sytuacji materialnej, ale jeżeli 80% z danej kwoty będzie mniejsze niż 60% z innej to warto najpierw wziąć 100%.
 
Policz pensje żony miesięczna np 6000 netto na 30 dni. Tj. 200 zł na dzień 100% i 120 zł (60 %) . Pomnóż jako 182 dni = 36 400 + 21 840 = 58 240 zł za 52 tyg macierzyńskiego policz tak dla tych 2 opcji i będziesz wiedział
 
Tylko pytanie czy żona będzie miała jak wrócić do pracy. Bo zapewne będzie jeszcze karmić piersią po tych 6 m-cach. Musicie podjąć decyzję, co będzie dla Was lepsze.
 
Policz pensje żony miesięczna np 6000 netto na 30 dni. Tj. 200 zł na dzień 100% i 120 zł (60 %) . Pomnóż jako 182 dni = 36 400 + 21 840 = 58 240 zł za 52 tyg macierzyńskiego policz tak dla tych 2 opcji i będziesz wiedział
Ale liczac pensje zony 100/60 a calosc 80 to oczywiste ze wyjdzie to samo, nam chodzi nanopcje ze ona ma tylko 182 dni i ja mam 182 dni
 
Ale liczac pensje zony 100/60 a calosc 80 to oczywiste ze wyjdzie to samo, nam chodzi nanopcje ze ona ma tylko 182 dni i ja mam 182 dni
Musisz policzyć dla wypłaty żony i dla swojej i wtedy będziesz wiedział jak wam wyjdzie lepiej. A jak nie to podaj kwoty i tak Cię nikt nie zna i nie okradnie
 
reklama
Musisz policzyć dla wypłaty żony i dla swojej i wtedy będziesz wiedział jak wam wyjdzie lepiej. A jak nie to podaj kwoty i tak Cię nikt nie zna i nie okradnie
Kwoty podalem, przykladowo zona 7000 ja 5000;) przykladowo bo wiadomo ze roznic paru setek nie trzeba liczyc, chce tylko ogolu;) zrobilem swoje wyliczenia ale po prostu chce wiedziec czy dobrze mysle( nie podam kwoty jaka mi wyszla by nie sugerowac wynikow;))
 
Do góry