reklama

Magnez i witaminy

Tangerieme

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mamuśki z brzuszkiem jaka dawkę magnezu przyjmujecie teraz? I jaki jest najlepszy? Mam magnez ktory ma ponad 52 mg gin kazał brać i po 3 dziennie. A gdzieś wyczytałam ze dzienna dawka w ciazy to 400-600. Jeszcze takie upały są. Codziennie tez pije kawe.

reklama

Lu_cy

Rozwiązania
1
Mamuśki z brzuszkiem jaka dawkę magnezu przyjmujecie teraz? I jaki jest najlepszy? Mam magnez ktory ma ponad 52 mg gin kazał brać i po 3 dziennie. A gdzieś wyczytałam ze dzienna dawka w ciazy to 400-600. Jeszcze takie upały są. Codziennie tez pije kawe.
Ja brałam magne b6 forte na początku 3 potem nawet 4 tabletki dziennie. On dobrze się wchłania, jest lekiem i ma dużą zawartość jonów magnezu

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja na początku ciąży brałam asmag ale mimo dużych dawek i tak magnez leciał w dół. Doktor zmienił mi na chela mag b6, 4x dziennie i na tym już zostałam aż do rozwiązania

Tangerieme

Rozwiązania
0
Zdecydowanie za mało, najlepiej brać dodatkowo
Teraz biorę po 6 zwykłych( 2x po 3) . Ale one maja po 50 mg. I bez sensu brać tyle. I chciałam z większa dawka jakieś właśnie. A teraz w sumie witamin nie biorę zawsze bo jest dużo już owoców warzyw które codziennie jem z ogródka. Jedynie ten magnez i witaminę C. Z tego jak pytam i słyszę to mało kto pilnował magnez w ciazy a mi się wydaje ze przy tych upałach piciu kawy i zapotrzebowaniu w ciazy potrzeba go dużo więcej bo łatwo o niedobór magnezu a może to zaszkodzić.

reklama

Lu_cy

Rozwiązania
1
Teraz biorę po 6 zwykłych( 2x po 3) . Ale one maja po 50 mg. I bez sensu brać tyle. I chciałam z większa dawka jakieś właśnie. A teraz w sumie witamin nie biorę zawsze bo jest dużo już owoców warzyw które codziennie jem z ogródka. Jedynie ten magnez i witaminę C. Z tego jak pytam i słyszę to mało kto pilnował magnez w ciazy a mi się wydaje ze przy tych upałach piciu kawy i zapotrzebowaniu w ciazy potrzeba go dużo więcej bo łatwo o niedobór magnezu a może to zaszkodzić.
Dlatego najlepiej kupić magne b6 forte żeby nie łykac aż tylu tabletek na raz. Na twoim miejscu brałabym chociaż kwas foliowy, zobacz ile musisz zjeść produktów żeby zapewnić sobie choćby ta minimalna dawkę 400mcg.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Potrzebuję porady 6
R Potrzebuję porady 13
Margolcia1985 Potrzebuję porady 7
J Potrzebuję porady 7
C Potrzebuję porady 4
malinka1000 BB położna radzi mamom 12

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs